Certyfikacja ujawniła, że Galaxy Flip 6 nie będzie obsługiwał najnowszego standardu Wi-Fi 7

Autor: Vlad Cherevko | 29.05.2024, 12:47
Certyfikacja ujawniła, że Galaxy Flip 6 nie będzie obsługiwał najnowszego standardu Wi-Fi 7

Seria składanych smartfonów Samsung Galaxy Flip, choć uznawana za flagowe urządzenie, wciąż nie oferowała wszystkich zaawansowanych funkcji i technologii. Wygląda na to, że historia powtarza się również w przypadku nadchodzącego Galaxy Flip 6.

Co wiadomo

Niedawno ujawniono, że nadchodzący składany smartfon Samsung Galaxy Flip 6 nie będzie obsługiwał najnowszego standardu Wi-Fi 7. Przeciek ten pojawił się po tym, jak urządzenie zostało certyfikowane przez amerykańską Federalną Komisję Łączności (FCC), która stwierdza brak tej funkcji. Samsung Galaxy S24 Ultra pozostaje jedynym urządzeniem firmy, które obecnie może pochwalić się tym chipem. Wcześniej oczekiwano, że dołączą do niego inne modele, w tym Flip 6, ale oczekiwania nie zostały spełnione. Najwyraźniej brak Wi-Fi 7 w Flip 6 wynika z ograniczeń oprogramowania podobnych do tych w modelach Galaxy S24 i S24+.

Podczas gdy wszystkie modele Galaxy S24 są wyposażone w niezbędny sprzęt do obsługi nowego standardu w wariantach z układem Snapdragon, wersje z układem Exynos dominującym w większości krajów są ograniczone do poprzedniego standardu Wi-Fi 6E. W rezultacie Samsung zdecydował się nie uwzględniać obsługi Wi-Fi 7 na tych urządzeniach.

Możliwe jest również, że Galaxy Flip 6 może mieć również ograniczenia sprzętowe, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że poprzednie modele z tej serii były często gorsze od flagowych urządzeń Galaxy pod względem niektórych funkcji i specyfikacji. Jeśli chodzi o Galaxy Fold 6, choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, oczekuje się, że będzie on obsługiwał Wi-Fi 7, biorąc pod uwagę jego wysoką cenę i pozycjonowanie jako urządzenia premium.

Podsumowując, chociaż Wi-Fi 7 nie zostało jeszcze powszechnie przyjęte i zatwierdzone przez organy regulacyjne w wielu krajach, posiadanie takiej funkcji w smartfonie jest uważane za ważną innowację, wskazującą, że urządzenie jest gotowe na przyszłe trendy technologiczne.

Źródło: Sammobile