Apple przygotowuje nowe funkcje dla CarPlay w iOS 18

Autor: Nastya Bobkova | 30.05.2024, 06:45
Apple przygotowuje nowe funkcje dla CarPlay w iOS 18

Oczekuje się, że za niecałe dwa tygodnie iOS 18 zostanie zaprezentowany na dorocznej konferencji deweloperów Apple WWDC, gdzie zostaną zaprezentowane aktualizacje dla CarPlay.

Pierwsza wersja beta iOS 18 prawdopodobnie zostanie udostępniona członkom programu Apple Developer Programme po konferencji WWDC w dniu 10 czerwca, a publiczna wersja beta zostanie zwykle wydana w lipcu. Aktualizacja ma zostać wydana we wrześniu.

Co nowego

Aktualizacja będzie zawierać kilka nowych funkcji dla CarPlay, w tym

  • Sterowanie głosowe: Użytkownicy będą mogli sterować CarPlay wyłącznie za pomocą głosu, co ułatwi interakcję z systemem podczas jazdy.
  • Filtry kolorów: Dodanie filtrów kolorów ułatwi korzystanie z CarPlay osobom z daltonizmem.
  • Rozpoznawanie dźwięku: Ta funkcja pozwoli kierowcom lub pasażerom z upośledzeniem słuchu otrzymywać powiadomienia o dźwiękach związanych z jazdą bezpośrednio przez CarPlay.

Wszystkie te nowe opcje będą dostępne na iPhone'ach i iPadach.

Również na WWDC 2022 Apple zaprezentuje kolejną generację CarPlay z integracją z deską rozdzielczą samochodu, systemem klimatyzacji, radiem FM i nie tylko.

Oczekuje się, że pierwsze modele samochodów z CarPlay nowej generacji zostaną wprowadzone na rynek w 2024 roku. Jednak do tej pory producenci samochodów, tacy jak Porsche i Aston Martin, jeszcze ich nie wprowadzili.

Źródło: Macrumors