Oparte na chmurze funkcje AI w iOS 18 będą miały silną ochronę prywatności

Autor: Nastya Bobkova | 30.05.2024, 07:21
Oparte na chmurze funkcje AI w iOS 18 będą miały silną ochronę prywatności

iOS 18 będzie zawierał nowe funkcje generatywnej sztucznej inteligencji dla iPhone'a, które łączą przetwarzanie na urządzeniu i w chmurze. Nowy raport zawiera szczegółowe informacje na temat środków ochrony prywatności firmy Apple.

Co wiemy

Serwery AI firmy Apple będą zasilane przez kombinację układów M2 Ultra i M4 używanych w komputerach Mac i iPadach. Firma planuje wykorzystać Secure Enclave w swoich chipach, aby odizolować dane przetwarzane na serwerach, zapewniając w ten sposób ich poufność. Szczegóły techniczne Secure Enclave zawarte są w Apple Platform Security Guide.

W raporcie podkreślono, że takie podejście do poufnych obliczeń zapewni wysoki poziom ochrony danych. Pozwoli to Apple na przetwarzanie danych sztucznej inteligencji w chmurze, utrudniając hakerom dostęp do nich nawet w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Ponadto zmniejszy to potrzebę przesyłania danych osobowych z serwerów Apple na żądanie rządu lub organów ścigania.

Raport stwierdza również, że Apple ma długoterminowy cel przeniesienia mocy obliczeniowej przyszłych urządzeń na serwery z chipami krzemowymi Apple. Mogłoby to zapewnić możliwość tworzenia cieńszych i lżejszych urządzeń, takich jak zestaw słuchawkowy Vision Pro lub nadchodzące okulary Apple.

Źródło: The Information