Apple TV+ może wreszcie pojawić się na smartfonach i tabletach z Androidem

Autor: Vlad Cherevko | 30.05.2024, 14:17
Apple TV+ może wreszcie pojawić się na smartfonach i tabletach z Androidem

Według doniesień, Apple TV+, usługa strumieniowania wideo Apple, może wkrótce stać się dostępna dla użytkowników Androida. Decyzja ta otworzy nowe możliwości dla Apple i pozwoli usłudze dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców.

Co wiadomo

Informacje opierają się na ogłoszeniu o pracę opublikowanym niedawno na stronie internetowej Apple, w którym stwierdzono, że Apple poszukuje starszego inżyniera oprogramowania Android do pracy w zespole programistów aplikacji Apple TV. Zgodnie z ogłoszeniem, inżynier będzie kierował rozwojem "ekscytujących nowych funkcji" i "pomoże zbudować aplikację, której miliony ludzi używają do oglądania telewizji i sportu".

Do niedawna Apple TV+ było dostępne wyłącznie na urządzeniach Apple, ograniczając swoją obecność w ekosystemie Androida tylko do Android TV i internetowej wersji usługi. Jednak według najnowszych informacji, Apple toruje sobie drogę do uruchomienia dedykowanej aplikacji na smartfony i tablety z Androidem.

Apple TV+ jest znane z wysokiej jakości treści bez reklam i oferuje subskrypcję tylko na jednym poziomie. Popularne programy i filmy dostępne w usłudze obejmują Ted Lasso i Severance. Ekspansja na platformę Android może znacznie zwiększyć oglądalność usługi, ponieważ liczbę użytkowników Androida na całym świecie szacuje się na około 3,9 miliarda.

Jak na razie Apple nie ujawnia szczegółów na temat możliwej daty premiery czy funkcjonalności przyszłej aplikacji. Innowacja ta może stać się jednym z głównych tematów zbliżającej się konferencji WWDC 2024, która odbędzie się już za tydzień.

Źródło: Apple, Bloomberg