Czy graczy czeka nowa odsłona Stronghold? Studio Firefly złożyło wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego dla Stronghold: The Dark Ages

Autor: Anton Kratiuk | 30.05.2024, 20:30
Czy graczy czeka nowa odsłona Stronghold? Studio Firefly złożyło wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego dla Stronghold: The Dark Ages

W ubiegłym roku Firefly Studios wydało remaster kultowej średniowiecznej gry strategicznej Stronghold, która bardzo spodobała się większości graczy i sprawiła, że zaczęto myśleć, iż deweloperzy planują powrót do swojej serii.

Wówczas zakładano, że Firefly Studios wyda remaster Stronghold Crusader, ale prawdopodobnie plany deweloperów są nieco inne.

Co wiadomo

W sieci pojawiła się informacja, że jeszcze w kwietniu studio złożyło wniosek o rejestrację znaku towarowego Stronghold: The Dark Ages, który obecnie jest rozpatrywany i weryfikowany.

Czy graczy czeka nowa odsłona Stronghold? Studio Firefly złożyło wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego dla Stronghold: The Dark Ages-2

Być może pod tą nazwą kryje się nowa część słynnej serii, zwłaszcza że podtytuł "The Dark Ages" (Mroczne Wieki) jest jak najbardziej adekwatny do średniowiecznej strategii.

Jest jednak jeden problem: jak niedawno donosił insider Tom Henderson, taką samą nazwę otrzyma nowa część DOOM-a, więc przypuszcza on, że Firefly Studios nie otrzyma zgody na wykorzystanie takiej marki i będzie zmuszone wymyślić inną nazwę.

Źródło: Insider Gaming