Private Division zerwało umowę o współpracy z Bloober Team i nie wyda ambitnego horroru polskiego studia Project C

Autor: Anton Kratiuk | 30.05.2024, 22:10
Private Division zerwało umowę o współpracy z Bloober Team i nie wyda ambitnego horroru polskiego studia Project C

Wiadomo, że polskie studio Bloober Team - autor narracyjnych horrorów i thrillerów Layers of Fear, Observer, Blair Witch, The Medium i oczywiście remake'u Silent Hill 2, który ukaże się w 2024 roku - pracuje nad kilkoma nowymi grami.

Jedną z nich miał być Project C, horror tworzony we współpracy z Private Division, jednym z oddziałów Take-Two Interactive. Dziś jednak okazało się, że współpraca ta została zakończona.

Co wiadomo

Private Division poinformowało o zerwaniu współpracy ze studiem Bloober Team z nienazwanych przyczyn. W tej chwili strony negocjują warunki rozstania, ale nie jest faktem, że rozwój Project C zostanie anulowany, ponieważ Private Division może pozostawić prawa do gry dla Bloober Team.

W takim przypadku Polacy mogą albo znaleźć nowego wydawcę, albo wydać grę samodzielnie, gdyż Bloober Team otworzył dywizję Broken Mirror Games na działalność wydawniczą - i ta opcja wydaje się być najbardziej racjonalna.

To nie pierwsze studio, z którym Private Division niespodziewanie zrywa umowę o współpracy. Wcześniej (w 2022 roku) takie samo wypowiedzenie otrzymało People Can Fly, przez co zmuszone było później anulować prace nad ambitnym RPG Project Dagger.

Źródło: Biznes.pap.pl