Funkcja AI Siri pojawi się w iOS 18 nie wcześniej niż w 2025 roku

Autor: Nastya Bobkova | 31.05.2024, 05:29
Funkcja AI Siri pojawi się w iOS 18 nie wcześniej niż w 2025 roku

Apple przygotowuje dużą aktualizację dla swojego osobistego asystenta Siri w iOS 18, która ma pojawić się nie wcześniej niż w 2025 roku. Według Bloomberga, nowa aktualizacja pozwoli Siri po raz pierwszy kontrolować wszystkie indywidualne funkcje w aplikacjach, znacznie rozszerzając zakres jej możliwości.

Co wiadomo

Zintegrowana funkcja Siri w iOS 18 pozwoli użytkownikom otwierać dokumenty, przenosić notatki, usuwać wiadomości e-mail, podsumowywać artykuły, wysyłać linki internetowe za pośrednictwem poczty elektronicznej i otwierać witryny Apple News.

Apple planuje również wykorzystać sztuczną inteligencję do analizy działań użytkownika na urządzeniach, automatycznie aktywując funkcje Siri.

Inżynierowie Apple przebudowali bazowe oprogramowanie Siri przy użyciu dużych modeli językowych podobnych do tych używanych w chatbotach, takich jak ChatGPT. Ponadto Apple prowadzi rozmowy z OpenAI i Google na temat możliwości integracji technologii OpenAI ChatGPT i Google Gemini z Siri. Jednak funkcjonalność Siri będzie prawdopodobnie zależeć od rozwoju własnej technologii LLM firmy Apple.

Nowe funkcje Siri będą dostępne tylko dla aplikacji Apple po ich prezentacji na WWDC 2024.

Główne zadania sztucznej inteligencji w iOS 18 będą obsługiwane na urządzeniach, a zaawansowane funkcje będą oparte na serwerach chmurowych Apple. Część technologii Siri będzie zawierać kod określający, czy żądania mogą być przetwarzane na urządzeniach, czy na serwerach Apple.

Serwery AI Apple będą zasilane przez chipy M2 Ultra i M4, wykorzystujące Secure Enclave do ochrony prywatności danych. Ponadto Apple planuje zapewnić klientom inteligentny raport dotyczący przechowywania informacji.

Więcej szczegółów na temat aktualizacji Siri AI zostanie zaprezentowanych na WWDC 2024 w dniu 10 czerwca.

Źródło: Bloomberg