Na kilka dni przed prezentacją: w sieci pojawiły się szczegółowe specyfikacje ASUS ROG Ally X

Autor: Mirosłw Trinko | 31.05.2024, 07:13
Na kilka dni przed prezentacją: w sieci pojawiły się szczegółowe specyfikacje ASUS ROG Ally X

ASUS zorganizuje prezentację konsoli do gier ROG Ally X 2 czerwca. Dzięki przeciekowi znamy już specyfikację urządzenia.

Co wiemy

ROG Ally X zewnętrznie będzie taki sam jak ROG Ally. Jednocześnie nowość otrzyma dodatkowy kolor - czarny. Urządzenie będzie wyposażone w 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości FHD, częstotliwości odświeżania 120 Hz i szczytowej jasności 500 nitów. Nie jest jeszcze jasne, czy panel będzie LCD, jak poprzednio, czy też ASUS przejdzie na matrycę OLED. Ekran będzie obsługiwał technologie AMD FreeSync i Dolby Atmos.

Za wydajność ROG Ally X powinien odpowiadać procesor AMD Ryzen Z1 Extreme. Jest on również zainstalowany w ROG Ally. Jednocześnie nowość otrzyma 24 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności do 1 TB. Gadżet będzie zasilany baterią zwiększoną z 40 Wh do 80 Wh. Nowość będzie w stanie wytrzymać do 3 godzin intensywnego użytkowania.

Inne funkcje ROG Ally X będą obejmować skaner linii papilarnych i port USB4 z obsługą Thunderbolt 4 (prędkość transferu danych do 40 Gb / s). Nowa konsola będzie nieco cięższa - 670 gramów w porównaniu do 608 gramów (ROG Ally).

Źródło: FroggarooZ1