Wyciekły kamery Xiaomi 15 i 15 Pro

Autor: Vlad Cherevko | 31.05.2024, 21:28
Wyciekły kamery Xiaomi 15 i 15 Pro

Xiaomi zaprezentuje w październiku nową serię smartfonów Xiaomi 15, która ma przynieść znaczącą poprawę możliwości fotograficznych urządzeń. Nowy przeciek ujawnia kilka szczegółów na temat aparatów nowej flagowej serii.

Co wiadomo

Według chińskiego insidera Digital Chat Station, Xiaomi 15 i 15 Pro będą wyposażone w niestandardowy aparat główny OmniVision 50 MP z czujnikiem 1/1,3 cala i dużą przysłoną.

Ponadto seria Xiaomi 15 będzie wyposażona w nową wielowarstwową powłokę antyrefleksyjną na soczewkach nano ALD, która powinna poprawić transmisję światła, a także zmniejszyć odblaski i podwojenie obrazu.

Co najważniejsze, Xiaomi 15 Pro może otrzymać peryskopowy teleobiektyw, którego brakowało w poprzednich modelach Pro. To znacznie zwiększy możliwości teleobiektywu smartfona. Poinformowano również, że tylny aparat będzie składał się z trzech modułów 50 MP - głównego, ultraszerokokątnego i peryskopowego teleobiektywu.

Seria będzie wyposażona w sztuczną inteligencję do przetwarzania obrazu, co zapewni bardziej naturalną głębię ostrości i trójwymiarowe oświetlenie. Pod względem kluczowych specyfikacji, Xiaomi 15 i 15 Pro mają być pierwszymi na świecie smartfonami wyposażonymi w procesor Snapdragon 8 Gen 4. Wersja Xiaomi 15 Ultra ma być dostępna w przyszłym roku.

Źródło: Digital Chat Station