Apple przegrywa z Samsungiem w globalnych dostawach smartfonów w 1. kwartale 2024 r.

Autor: Nastya Bobkova | 31.05.2024, 23:25
Apple przegrywa z Samsungiem w globalnych dostawach smartfonów w 1. kwartale 2024 r.

W pierwszym kwartale 2024 roku Apple zajęło drugie miejsce pod względem dostaw smartfonów na świecie, za Samsungiem.

Co wiadomo

Według najnowszego raportu Mobile Market Monitor, Samsung zajął pozycję lidera z 20% udziałem, podczas gdy Apple zajął drugie miejsce z 17% udziałem. Spadek sprzedaży Apple nastąpił po okresie promocyjnej sprzedaży w okresie świątecznych zakupów, co jest typowe dla firmy.

Apple pozostaje liderem na rynku północnoamerykańskim z 52% udziałem, podczas gdy w Europie Samsung objął prowadzenie z 32% udziałem wobec 25% udziału Apple. W Azji Apple osiągnęło 14%, nieznacznie za Xiaomi z 15%. W regionie LATAM Apple zajęło czwarte miejsce z 6% udziałem, podczas gdy w regionie MEA osiągnęło 5%.

Mimo to Apple pozostaje liderem pod względem średniej ceny sprzedaży na urządzenie, dzięki silnej sprzedaży modeli Pro. Sprzedaż iPhone'a 15 Pro Max również wykazuje pozytywną dynamikę, zajmując pierwsze miejsce wśród innych modeli na rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, globalne dostawy smartfonów w pierwszym kwartale 2024 r. wzrosły o 6% do 296,9 mln sztuk, ale odnotowano 8% spadek w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Źródło: Counterpoint