HMD Global zaprezentuje w lipcu smartfon ze średniej półki o nazwie Skyline w cenie 520 euro.

Autor: Vlad Cherevko | 01.06.2024, 16:03
HMD Global zaprezentuje w lipcu smartfon ze średniej półki o nazwie Skyline w cenie 520 euro.

Firma HMD Global, znana ze swoich telefonów Nokia, przygotowuje się do wydania nowego smartfona ze średniej półki o nazwie Skyline. Nowość ma trafić do sprzedaży w lipcu i będzie dostępna w sklepach detalicznych. Skyline jest pozycjonowany jako wysokiej klasy urządzenie z zaawansowanymi funkcjami i stylowym wyglądem. Do sprzedaży przygotowywany jest również tańszy model - Nighthawk.

Co wiadomo

Według fińskiej publikacji, HMD Skyline będzie dostępny w czarnym kolorze z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, a także obsługą dwóch kart SIM. Oczekuje się, że Skyline otrzyma wyświetlacz OLED FHD + z częstotliwością odświeżania 120 Hz i będzie zasilany przez procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2.

Z tyłu spodziewamy się potrójnej konfiguracji aparatu z głównym czujnikiem 108 MP, ultraszerokokątnym obiektywem 8 MP i czujnikiem makro lub głębi 2 MP. Aparat 32 MP jest przeznaczony do selfie. Skyline otrzyma również baterię o pojemności 4,900 mAh z szybkim ładowaniem 33 W, ochronę przed kurzem i wodą IP67 oraz preinstalowany system Android 14. Smartfon będzie wyposażony w czujnik linii papilarnych na wyświetlaczu i głośniki stereo. Oczekuje się, że urządzenie trafi do sprzedaży od 10 lipca w cenie 520 euro.

Kolejny smartfon, który pojawi się wkrótce, nosi nazwę kodową Nighthawk i będzie kosztował mniej niż 300 euro. Nighthawk również otrzyma wyświetlacz OLED FHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz, ale mniej wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2. Pamięć RAM wyniesie 8 GB, a wbudowana pamięć 128 GB lub 256 GB.

Aparat z tyłu będzie miał główny czujnik 108 MP i jeden dodatkowy czujnik, podczas gdy przedni aparat pozostanie na poziomie 32 MP. Bateria Nighthawka będzie miała pojemność 5000 mAh. Co ciekawe, Nighthawk będzie wyposażony w gniazdo słuchawkowe, a także otrzyma wsparcie dla głośników stereo.

Źródło: Suomimobiili