Media: Take-Two zamierza sprzedać lub zamknąć Private Division, wydawcę zajmującego się wspieraniem niezależnych deweloperów

Autor: Anton Kratiuk | 01.06.2024, 22:16
Media: Take-Two zamierza sprzedać lub zamknąć Private Division, wydawcę zajmującego się wspieraniem niezależnych deweloperów

Kilka dni temu informowaliśmy, że wydawca Private Division, będący częścią holdingu Take-Two, rozwiązał umowę o współpracy z Bloober Team i nie wyda ambitnego horroru Project C od polskiego studia.

Amerykańska firma nie wyjaśniła powodów rozwiązania umowy, co wywołało nieporozumienia i dało początek plotkom i spekulacjom. Wygląda na to, że odpowiedź okazała się znacznie prostsza niż można było przypuszczać.

Co wiadomo

Nie, Bloober Team nie ponosi winy za zaistniałą sytuację.

Jak donoszą źródła portalu IGN zaznajomione ze stanem rzeczy w Take-Two, amerykański gigant zamierza sprzedać lub, w przypadku braku takiej możliwości, zamknąć wydawnictwo Private Division.

Według doniesień napięcie pomiędzy spółką-matką a wytwórnią rozpoczęło się w lutym, kiedy to doszło do zakrojonej na szeroką skalę fali zwolnień, po której Take-Two dało jasno do zrozumienia, że nie zamierza inwestować środków w rozwój i wsparcie Private Division.

Pracownicy zostali powiadomieni, że firma może zostać zamknięta lub sprzedana, co tylko podkreśla trudną sytuację.

Źródła IGN twierdzą, że problemy w Private Division były wynikiem pochopnych decyzji i nierealnych planów zarówno kierownictwa Take-Two, jak i samego wydawcy.

Private Division składało się z niesamowitych, utalentowanych i pełnych pasji ludzi. Uwielbiali swoją pracę, a Take-Two absolutnie nie szanuje swoich pracowników.

Według IGN, nienazwana firma private equity jest już zainteresowana zakupem Private Division

Źródło: IGN