Urządzenia Amazon Fire TV otrzymują zaktualizowane wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji

Autor: Vlad Cherevko | 01.06.2024, 23:18
Urządzenia Amazon Fire TV otrzymują zaktualizowane wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji

Amazon wprowadził innowację dla użytkowników swoich urządzeń Fire TV - wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji. Posiadacze Fire TV mogą teraz wyszukiwać filmy i programy telewizyjne za pomocą języka naturalnego, dzięki czemu proces wyszukiwania jest bardziej intuicyjny i wygodny.

Co wiadomo

Funkcja pozwala na ustawienie dowolnych zapytań, takich jak poproszenie Alexy o znalezienie filmów i programów telewizyjnych według gatunku, fabuły, postaci, a nawet cytatów. Wyniki wyszukiwania będą obejmować opcje ze wszystkich dostępnych platform streamingowych, a nie tylko Prime Video, zapewniając szerszy wybór treści.

Innowacja Amazon zapewnia spersonalizowane rekomendacje, które są dostosowane do preferencji każdego użytkownika. Oznacza to, że każde zapytanie wygeneruje unikalny zestaw sugestii pasujących do zainteresowań widza.

Na razie nowa funkcja jest dostępna w Stanach Zjednoczonych w języku angielskim dla urządzeń z systemem Fire OS 6 lub nowszym. Inne języki poza angielskim będą podobno dostępne w późniejszym terminie. Firma nie ujawniła, kiedy lub czy funkcja będzie dostępna poza Stanami Zjednoczonymi.

Źródło: Amazon