Jeden z modeli Huawei Nova 13 może obsługiwać szybkie ładowanie 66 W

Autor: Vlad Cherevko | 02.06.2024, 00:28
Jeden z modeli Huawei Nova 13 może obsługiwać szybkie ładowanie 66 W

Huawei przygotowuje się do wydania kolejnego smartfona. Potwierdza to przeciek z chińskiej strony certyfikacyjnej 3C, która ujawniła prędkość ładowania nowego smartfona. Zakłada się, że będzie to jeden z modeli Nova 13.

Co wiadomo

Jak wynika z informacji na stronie 3C, smartfon o numerze modelu PSD-AL00 obsługuje szybkie ładowanie 66W. Żadne inne szczegóły dotyczące urządzenia nie zostały ujawnione.

Informacje o rzekomym Huawei Nova 13 na stronie internetowej 3C

Jednak według informatora Digital Chat Station, model ten jest częścią linii Nova 13, a wszystkie urządzenia z tej serii będą wyposażone w procesor Kirin 5G. Najdroższym modelem w serii będzie Nova 13 Ultra.

Wcześniej pojawiły się plotki, że Nova 13 będzie zasilana przez procesor Kirin 9010. Ten chipset również obsługuje 5G. Co ciekawe, mówi się, że modele Nova 13 Pro i Ultra otrzymają technologię obrazowania Huawei XMAGE, która jest obecnie ograniczona do flagowych modeli Pura i Mate.

Cała seria Nova 13 prawdopodobnie będzie również obsługiwać rozdzielczość ekranu 1,5K i oferować ulepszone wrażenia z robienia zdjęć selfie dzięki dwóm przednim kamerom. Na poziomie oprogramowania oczekuje się, że smartfony będą działać na HarmonyOS NEXT. Ten system operacyjny całkowicie odchodzi od obsługi aplikacji na Androida i ma już ponad 4000 natywnych aplikacji.

Więcej szczegółów na temat nowej linii Nova 13 pojawi się w miarę zbliżania się do ogłoszenia tych urządzeń.

Źródło: Gizmochina