Prace nad dwoma projektami z serii Silent Hill, noszącymi podtytuły Townfall i F, przebiegają zgodnie z planem - producent serii zapewnił fanów

Autor: Anton Kratiuk | 02.06.2024, 14:32
Prace nad dwoma projektami z serii Silent Hill, noszącymi podtytuły Townfall i F, przebiegają zgodnie z planem - producent serii zapewnił fanów

Kilka dni temu Konami zorganizowało pokaz Silent Hill Transmission, który poświęcony był remake'owi Silent Hill 2 oraz filmowi Return to Silent Hill, który będzie adaptacją drugiej części kultowego japońskiego horroru.

Fani serii zauważyli, że podczas wspomnianej prezentacji firma ani razu nie wspomniała o dwóch grach z podtytułami Townfall i F, które zostały zapowiedziane pod koniec 2022 roku.

Taka cisza mogłaby skłonić graczy do myślenia, że rozwój tych projektów napotkał trudności lub został anulowany, ale deweloperzy pospieszyli uspokoić fanów Silent Hill.

Co wiadomo

W artykule producenta serii Silent Hill, Motoi Okamoto, opublikowanym na PlayStation.Blog, wyraźnie stwierdzono, że wszystko jest w porządku z grami, a rozwój Silent Hill: Townfall i Silent Hill f przebiega zgodnie z planem. O tych horrorach powiemy "kiedy nadejdzie właściwy czas".

Prace nad dwoma projektami z serii Silent Hill, noszącymi podtytuły Townfall i F, przebiegają zgodnie z planem - producent serii zapewnił fanów-2

Przypomnijmy, że niezależny wydawca Annapurna Interactive pracuje nad Silent Hill : Townfall, gra zaoferuje alternatywne spojrzenie na kultową serię, ale zachowa nastawienie na thriller psychologiczny.

Wydarzenia z Silent Hill F nie będą rozgrywać się w znanym przeklętym amerykańskim miasteczku, ale w Japonii lat 60-tych. Nad grą pracuje tajwańskie studio NeoBards Entertainment (twórcy Resident Evil: Resistance).

Źródło: PlayStation.Blog