Projekt NVIDIA G-Assist: innowacyjna sztuczna inteligencja, która dostosuje grę, pomoże w prowadzeniu i wyjaśni wszystkie niuanse fabuły.

Autor: Anton Kratiuk | 03.06.2024, 19:56
Projekt NVIDIA G-Assist: innowacyjna sztuczna inteligencja, która dostosuje grę, pomoże w prowadzeniu i wyjaśni wszystkie niuanse fabuły.

Microsoft ogłosił niedawno, że wkrótce zintegruje swojego asystenta AI Copilot z przestrzenią gier, gdzie będzie dostarczał podpowiedzi, dialogów i pomagał w wykonywaniu zadań w grach na PC i Xbox.

Na targach Computex 2024 NVIDIA zaprezentowała podobną technologię, która może zmienić sposób, w jaki wchodzimy w interakcję z grami wideo.

Co wiadomo

Amerykańska firma zapowiedziała Project G-Assist - zaawansowaną sztuczną inteligencję dostępną dla użytkowników kart graficznych z serii RTX.

NVIDIA Project G-Assist działa na zasadzie znanych sieci neuronowych i modeli językowych: przyjmuje zapytania głosowe lub tekstowe dotyczące dowolnego elementu gry i udziela kontekstowych podpowiedzi i wskazówek, a asystent jest w stanie nie tylko powiedzieć, na przykład, którą broń wybrać lub które zadanie wykonać jako pierwsze, ale nawet wyjaśnić fabułę, historię i historię świata niemal każdej gry. Project G-Assist może dostarczyć ci zrzut ekranu, a on wyjaśni, co pokazuje lub co należy zrobić dalej.

Modele G-Assist mogą być dostosowywane przez deweloperów do konkretnej gry lub aplikacji, zapewniając wysoki stopień dokładności i szczegółowości odpowiedzi. Mogą być one uruchamiane w chmurze lub natywnie na komputerach lub laptopach GeForce RTX AI.

Projekt NVIDIA G-Assist: innowacyjna sztuczna inteligencja, która dostosuje grę, pomoże w prowadzeniu i wyjaśni wszystkie niuanse fabuły.-2

Jeśli użytkownik potrzebuje bardziej szczegółowej odpowiedzi, G-Assist zapewni odpowiednie źródła online.

NVIDIA zademonstrowała możliwości podpowiedzi w grze ARK: Survival Ascended:

Oprócz podpowiedzi i wskazówek dotyczących gry, NVIDIA Project G-Assist może analizować charakterystykę komputera użytkownika i samodzielnie dostroić grę pod kątem optymalnej wydajności i stabilności.

W ten sposób gracze nie muszą spędzać godzin próbując dostroić grę i dowiedzieć się, dlaczego powoduje ona niską liczbę klatek na sekundę, nieprawidłową wydajność lub częste awarie pulpitu. Funkcja ta została zademonstrowana w jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie gier do tej pory, Cyberpunk 2077.

Źródło: NVIDIA