Sony oficjalnie potwierdziło premierę adaptera PlayStation VR2 na PC - będzie on dostępny w sierpniu

Autor: Anton Kratiuk | 03.06.2024, 22:38
Sony oficjalnie potwierdziło premierę adaptera PlayStation VR2 na PC - będzie on dostępny w sierpniu

W zeszłym tygodniu ujawniono, że Sony zarejestrowało adapter do podłączenia zestawu słuchawkowego PlayStation VR2 do komputera.

Oczekiwano, że urządzenie zostanie zaprezentowane na pokazie State of Play, który odbył się 31 maja, ale Sony ujawniło swoje plany dopiero dzisiaj.

Co wiadomo

Rzeczywiście dostępny będzie adapter PlayStation VR2 PC, który umożliwi podłączenie zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej PS VR2 nie tylko do PS5, ale także do komputera.

Podczas gdy hełm łączy się z PS5 za pomocą prawie normalnego kabla USB-C, gracze PC będą musieli kupić adapter o wartości 60 USD, aby z niego korzystać.

Trafi on do sprzedaży 7 sierpnia, w tym samym czasie co uruchomienie oficjalnej obsługi VR2 na PC.

Sony oficjalnie potwierdziło premierę adaptera PlayStation VR2 na PC - będzie on dostępny w sierpniu-2

Aby uruchamiać gry za pośrednictwem zestawu słuchawkowego Sony, musisz mieć kabel zgodny ze standardem DisplayPort 1.4, a także aplikację PlayStation VR2 i SteamVR zainstalowane na komputerze.

Nie wszystkie funkcje hełmu VR będą oferowane na PC. Na przykład HDR, odrzut hełmu, śledzenie źrenic i dotykowe sprzężenie zwrotne będą wyłączone. Sony zapewni jednak obsługę uproszczonych wibracji na kontrolerach, rozdzielczość 2000×2040 na oko, 110-stopniowy kąt widzenia, wykrywanie dotyku palcem, tryb podglądu świata rzeczywistego oraz ograniczoną wersję renderowania wgłębień (bez śledzenia źrenic) i dźwięku 3D w kompatybilnych grach (ale przy użyciu technologii SteamVR, a nie Tempest 3D AudioTech, jak na PS5).

Pojawienie się takiego adaptera może mieć znaczący wpływ na popularyzację PS VR2, ponieważ granice jego zastosowania zostaną rozszerzone.

Wszystkie niuanse związane z podłączeniem PS VR2 do PC można znaleźć na naszej stronie PlayStation.Blog.

Źródło: PlayStation.Blog