Nebula Capsule 3 vs Nebula Capsule 2: Porównanie

Autor: Jim Reddy | 04.07.2024, 00:13

Cześć wszystkim! Dziś porównuję dwa popularne przenośne projektory z linii Nebula firmy Anker: Capsule 3 i starszy Capsule 2. Oba modele oferują imponujący zestaw funkcji w kompaktowej, poręcznej konstrukcji. Istnieją jednak pewne kluczowe różnice w rozdzielczości, inteligencji i nie tylko, które mogą sprawić, że jeden z nich będzie lepiej pasował do twoich potrzeb związanych z oglądaniem w ruchu.

Spędziłem czas na praktycznym testowaniu obu projektorów, oceniając jakość obrazu, łatwość obsługi, żywotność baterii i ogólną wartość. W tym dogłębnym porównaniu podkreślę, w czym każdy model się wyróżnia i pomogę ci zdecydować, który z nich włożyć do torby na następną przygodę. Zanurzmy się!

Nebula Capsule 3 vs Capsule 2 in 2024

Nebula Capsule 3 vs Capsule 2: Szybki przegląd

Jeśli się spieszysz, oto krótki przegląd: Nebula Capsule 3 i Capsule 2 to ultraprzenośne projektory zaprojektowane z myślą o rozrywce w podróży. Główne różnice polegają na tym, że nowszy Capsule 3 ma wyższą rozdzielczość 1920x1080 w porównaniu do 1280x720 w Capsule 2 i obsługuje bardziej zaawansowany system operacyjny Google TV z certyfikatem Netflix. Capsule 3 oferuje również ulepszoną korekcję zniekształceń trapezowych, unikanie przeszkód i szybszy autofokus.

Polecam Nebula Capsule 3 dla większości kupujących. Rozdzielczość Full HD i szersza obsługa aplikacji zapewniają zauważalny wzrost jakości obrazu i użyteczności w porównaniu do Capsule 2. Jeśli jednak masz mniejszy budżet lub wolisz starszy interfejs Android TV, Capsule 2 pozostaje doskonałym przenośnym projektorem o tej samej jasności 200 ANSI lumenów i ponad 4-godzinnym czasie odtwarzania.


Spis treści


Nebula Capsule 3 vs Capsule 2: Pełne porównanie

Specyfikacja Nebula Capsule 3 Nebula Capsule 2
Obraz
Nebula Capsule 3
Capsule 2
Rozdzielczość 1920 x 1080 (Full HD) 1280 x 720 (HD)
Jasność (ANSI Lumenów) 200 200
Technologia wyświetlania DLP DLP
Źródło światła LED LED
Głośniki wewnętrzne 8W 8W
Żywotność baterii 2,5 godziny (wideo)
8 godzin (muzyka)
2,5 godziny
Łączność Wi-Fi Tak Tak
System operacyjny Google TV Android TV 9.0
Sklep z aplikacjami Google Play Sklep Anker
Certyfikat Netflix Tak Nie
Inne funkcje Adaptacja do środowiska, 3D Keystone Chromecast, Asystent Google
Data premiery Styczeń 2024 r. Marzec 2019 r.

Zaczynając od jakości obrazu, Nebula Capsule 3 zajmuje wyraźne prowadzenie dzięki natywnej rozdzielczości 1920x1080. Pozwala to na wyświetlanie treści Full HD w całej okazałości, z wyraźnie ostrzejszymi szczegółami i wyraźniejszym tekstem niż panel 1280x720 w Capsule 2. Różnica jest najbardziej zauważalna podczas wyświetlania większych rozmiarów ekranu - powiedziałbym, że 60 cali i więcej - lub oglądania treści z dużą ilością drobnych szczegółów, takich jak gęste slajdy PowerPoint.

Jasność jest identyczna i wynosi 200 ANSI lumenów. Nie jest to olśniewająca wartość, ale wystarczająca do wyświetlania obrazu o przekątnej do około 80 cali w ciemnym pomieszczeniu. Przy większych rozmiarach obraz zaczyna wyglądać na nieco przyciemniony i wyblakły. Aby uzyskać maksymalny pop, sugeruję trzymać się 55-65 cali, zwłaszcza jeśli w obszarze oglądania jest trochę światła otoczenia.

Być może najbardziej znaczącą różnicą są inteligentne funkcje. Capsule 3 obsługuje najnowszy system operacyjny Google TV z dedykowanym programem uruchamiającym, który zapewnia szybki dostęp do wszystkich aplikacji do przesyłania strumieniowego. Jest kompatybilny z ponad 7000 aplikacji w sklepie Google Play i posiada certyfikat Netflix dla płynnego odtwarzania. Otrzymujesz również inteligentną korekcję zniekształceń trapezowych, unikanie przeszkód i superszybki autofokus dla łatwej konfiguracji w kilka sekund.

Capsule 2 wykorzystuje starszą wersję Android TV 9.0 z bardziej ograniczonym sklepem z aplikacjami Anker. Obsługuje głównych graczy, takich jak YouTube i Hulu, ale nie ma oficjalnego dostępu do Netflix. Wciąż masz Chromecasta do przesyłania z urządzeń mobilnych i sterowanie głosowe Asystenta Google, ale ogólny interfejs i wybór aplikacji wydaje się przestarzały w porównaniu do zgrabniejszej nakładki Google TV na Capsule 3.

Żywotność baterii jest bardzo podobna i wynosi 2,5 godziny odtwarzania wideo, co wystarcza na większość filmów. Capsule 3 rozciąga to do imponujących 8 godzin w przypadku korzystania wyłącznie z muzyki, co jest idealne na grilla na podwórku lub całodniową imprezę na plaży. Oba urządzenia mają szacowany czas ładowania wynoszący 2,5 godziny, choć żaden z nich nie zawiera ładowarki sieciowej w pudełku (tylko kabel USB).

Dźwięk to kolejny obszar parytetu, z każdym modelem wyposażonym w 8-watowy głośnik. Chociaż nie zastąpi on odpowiedniego głośnika Bluetooth lub soundbara, jest wystarczająco głośny i wyraźny do swobodnego oglądania w mniejszych przestrzeniach. Dialogi są łatwo dostrzegalne, a basy są nawet wyczuwalne, choć dynamika jest ograniczona. Wyjście audio jack 3,5 mm umożliwia podłączenie większego dźwięku w razie potrzeby.

Do tej pory skupiałem się głównie na zaletach Capsule 3, ale Capsule 2 ma jednego asa w rękawie: cenę. Jako starszy model, jest znacznie tańszy niż jego następca, a jednocześnie zapewnia solidną jakość obrazu 720p i niezawodne inteligentne funkcje. Jeśli masz mniejszy budżet lub po prostu chcesz uzyskać najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, pozostaje on doskonałym punktem wyjścia do przenośnej projekcji.

Ostatecznie, oba są bardzo atrakcyjnymi urządzeniami do rozrywki w podróży. Nebula Capsule 3 jest oczywistym wyborem dla wymagających widzów, którzy pragną najostrzejszego możliwego obrazu i najsprytniejszego doświadczenia użytkownika w niewielkim opakowaniu. Ale jeśli możesz żyć z rozdzielczością 720p i nieco bardziej toporną konstrukcją Android TV, znacznie niższa cena Capsule 2 sprawia, że jest to świetny wybór.

Nebula Capsule 2 vs Capsule 3: Design

Zgodnie ze swoimi nazwami, Nebula Capsule 3 i Capsule 2 mają kompaktowe cylindryczne konstrukcje, które przywodzą na myśl wytrzymały mały inteligentny głośnik. Oba mają twardą plastikową obudowę z perforowanymi bokami dla dźwięku i wentylacji. Górny panel posiada podstawowe przyciski dotykowe do sterowania zasilaniem, głośnością i nawigacją po aplikacjach.

Nebula Capsule 3 Design


Nebula Capsule 2 Design

Nowsza Capsule 3 ma bardziej opływowy wygląd z czystszymi liniami i bardziej płaską górą. Obiektyw jest całkowicie zagłębiony w obudowie, co zapewnia lepszą ochronę w podróży. Wymiary wydają się bardzo zbliżone do Capsule 2, jeśli są o włos szczuplejsze i wyższe. Stwierdziłem, że bardzo łatwo jest go wsunąć do torby lub nawet kieszeni płaszcza na zaimprowizowane wieczory filmowe.

Capsule 2 ma nieco bardziej zaokrągloną estetykę z podniesioną obudową obiektywu z przodu. Przy wymiarach zaledwie 5,9 x 3,1 x 3,1 cala i wadze 1,5 funta, jest mniej więcej wielkości i wagi kufla - idealny do oglądania w dowolnym miejscu. Standardowe gniazdo statywu na spodzie pozwala zamontować go na stojaku lub kijku do selfie, aby uzyskać więcej opcji umieszczenia.

Oba mają z tyłu jedno pełnowymiarowe wejście HDMI do podłączenia konsoli do gier, laptopa lub innego źródła wideo. Jest też port USB-C do ładowania i port USB-A do zasilania kluczy sprzętowych do przesyłania strumieniowego. Dołączony pilot jest podobnie mały i prosty, z okrągłym padem nawigacyjnym i dedykowanymi przyciskami do zasilania, głośności i skrótów do aplikacji.

Chociaż żaden z nich nie jest "wytrzymały" sam w sobie, czują się solidnie wykonane i są w stanie wytrzymać sporadyczne uderzenia lub wstrząsy w torbie. Należy tylko pamiętać o odsłoniętym obiektywie w Capsule 2, ponieważ jest on bardziej podatny na zarysowania lub pęknięcia niż zagłębiona konstrukcja Capsule 3. Futerał to mądra inwestycja dla każdego modelu, jeśli planujesz często podróżować.

Podsumowując, Nebula Capsule 3 i Capsule 2 to cuda miniaturyzacji. Choć nie są tak przyjazne dla kieszeni jak smartfony, oferują mnóstwo potencjału dużego ekranu w formie, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Jeśli cenisz sobie maksymalną przenośność i ochronę, Capsule 3 ma czystszą, zagłębioną w obiektywie konstrukcję. Jednak nieco mniejszy rozmiar i lżejsza waga Capsule 2 sprawiają, że jest on jeszcze łatwiejszy do noszenia na co dzień. Naprawdę nie można się pomylić z żadnym z nich podczas oglądania w podróży.

Nebula Capsule 3 czy Capsule 2: Recenzje właścicieli

Zobaczmy, co faktyczni nabywcy mają do powiedzenia na temat swoich doświadczeń z projektorami Nebula Capsule 3 i Capsule 2:

Recenzje właścicieli Nebula Capsule 3

Pochwały: "RozdzielczośćFull HD zmienia zasady gry dla tak małego projektora. Treści 1080p wyglądają bardzo ostro i szczegółowo nawet na 80-100 calach. Toogromny krok naprzód w porównaniu z moim starym pico 480p".

"Google TV jest niesamowite na tym urządzeniu! Umieszcza wszystkie moje aplikacje do przesyłania strumieniowego z przodu i na środku, zapewniając łatwy dostęp. Inteligentne funkcje korekcji sprawiają, że konfiguracja jest dziecinnie prosta w każdym środowisku."

***

Wady: "200 lumenów jest w porządku w ciemnym pomieszczeniu, ale obraz szybko rozmywa się przy każdym oświetleniu otoczenia. Nie oczekujcudów w jaśniejszych pomieszczeniach".

"Wbudowany głośnik jest przyzwoity jak na swój rozmiar, ale nadal dość słaby do filmów lub muzyki. Zawsze paruję go z przenośnym głośnikiem Bluetooth, aby uzyskać lepszy dźwięk".

Recenzje właścicieli Nebula Capsule 2

Pochwały: "Jestem zachwycony jakością obrazu z tak małego projektora. Rozdzielczość 720p jest wystarczająco ostra do zwykłego oglądania, a kontrast jest solidny w ciemnym pomieszczeniu".

"Interfejs Android TV jest naprawdę intuicyjny i responsywny. Nie miałem problemów ze znalezieniem i zainstalowaniem moich ulubionych aplikacji, takich jak YouTube i Plex. Chromecast jest również świetny do przesyłania strumieniowego z mojego telefonu".

***

Wady: "Szkoda, żeNetflix nie jest oficjalnie obsługiwany.Aplikację można załadować z boku, ale nawigacja jest niezgrabna przy użyciu podstawowego pilota. Mam nadzieję, że Anker w końcu doda ją do swojego sklepu z aplikacjami".

"Żywotność baterii jest przeciętna i wynosi około 2 godzin w moich testach.Wystarcza na większość filmów, ale nie spodziewaj się, że obejrzysz serial na jednym ładowaniu. Miej pod ręką power bank na dłuższe sesje".

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele obu projektorów są pod wrażeniem stosunku funkcji do rozmiaru. Nabywcy Capsule 3 zachwycają się ostrością Full HD, inteligentnymi narzędziami konfiguracyjnymi i zgrabną obsługą Google TV. Brak Netflix na Capsule 2 jest częstym powodem do narzekań, ale użytkownicy nadal uwielbiają jego mocny obraz 720p i granularne sterowanie Android TV.

Jasność jest ograniczeniem dla obu modeli, a wiele osób zwraca uwagę na słabą moc wyjściową w świetle otoczenia. Ale w wystarczająco ciemnej przestrzeni większość jest bardzo zadowolona z kontrastu i wydajności kolorów. Dźwięk to kolejny słaby punkt, a głośniki o mocy 8 W mają trudności z wypełnieniem większych pomieszczeń. Zewnętrzny głośnik jest wysoce zalecany do krytycznego słuchania.

Pod względem jakości wykonania i niezawodności, obie Capsule zdobywają wysokie oceny, bez zgłaszanych poważnych problemów z jakością. Niektórzy właściciele Capsule 2 doświadczyli sporadycznych awarii lub zawieszenia aplikacji, ale wydaje się, że aktualizacje oprogramowania układowego rozwiązały większość problemów związanych ze stabilnością. Udoskonalony sprzęt Capsule 3 i oprogramowanie Google TV obiecują jeszcze lepsze długoterminowe wsparcie.

Podsumowując, te mini cuda spełniają obietnicę zabawy na dużym ekranie w ultraprzenośnym opakowaniu. Dzięki łatwej konfiguracji, wielu inteligentnym funkcjom i przyzwoitej jakości obrazu, są one świetnym sposobem na cieszenie się ulubionymi treściami w dowolnym miejscu. Po prostu złagodź swoje oczekiwania w jaśniejszych środowiskach i zaplanuj uzupełnienie dźwięku, aby uzyskać maksymalne zanurzenie w nocy filmowej.

Alternatywy dla Nebula Capsule 3 i Capsule 2

Jeśli nie jesteś całkowicie przekonany do Nebula Capsule 3 lub Capsule 2, oto kilka innych doskonałych przenośnych projektorów do rozważenia:

  1. XGIMI Halo: Projektor 1080p Android TV z jasnością 800 ANSI lumenów, HDR10, 2-godzinną baterią i inteligentnym unikaniem przeszkód - jaśniejsza alternatywa Capsule 3 klasy premium;
  2. Miroir M75: Mini projektor 480p z jasnością 200 lumenów, podwójnymi głośnikami 2W, 2-godzinną baterią i smukłą ramką 5,5 x 5,5 x 1 cala - jeszcze bardziej kompaktowa opcja budżetowa w porównaniu do Capsule 2.

XGIMI Halo to atrakcyjny wybór dla wymagających widzów w podróży. Pasuje do natywnej rozdzielczości 1080p Capsule 3 i inteligentnych funkcji Android TV, ale zwiększa jasność do 800 ANSI lumenów. To wystarczy, aby uzyskać żywy obraz o przekątnej 100 cali + przy umiarkowanym oświetleniu otoczenia - nie jest potrzebny ciemny pokój. Obsługa HDR10 i inteligentne wyrównanie ekranu to wisienki na torcie.

Z drugiej strony, Miroir M75 obejmuje absolutną miniaturyzację. Mając mniej więcej rozmiar grubego smartfona, jest jeszcze łatwiejszy do schowania w kieszeni niż Capsules w stylu puszki po napoju. Rozdzielczość 480p to duży spadek i utrata wbudowanej obsługi aplikacji. Jednak w przypadku zaimprowizowanych pokazów slajdów, udostępniania zdjęć lub swobodnego oglądania kreskówek, trudno jest pokonać wygodę M75.

Czy powinieneś kupić Nebula Capsule 3 czy Capsule 2?

Po dokładnych testach praktycznych stało się jasne, że Nebula Capsule 3 i Capsule 2 to dwa najbardziej atrakcyjne projektory przenośne na rynku. Dzięki eleganckim, kompaktowym konstrukcjom, wbudowanym inteligentnym funkcjom przesyłania strumieniowego i przyzwoitej jakości obrazu, łatwiej niż kiedykolwiek cieszyć się rozrywką na dużym ekranie w dowolnym miejscu. Od wieczorów filmowych na podwórku po sesje gier w namiocie, te mini cuda zdecydowanie przewyższają swoją wagę.

Dla większości kupujących polecam Nebula Capsule 3. Jego natywna rozdzielczość 1080p, interfejs Google TV i inteligentne funkcje automatycznej korekcji zapewniają znaczący wzrost w stosunku do Capsule 2 zarówno pod względem jakości obrazu, jak i użyteczności. Panel Full HD ujawnia więcej szczegółów w ulubionych filmach i programach, a certyfikat Netflix i ogromna biblioteka Google Play zapewniają, że nigdy nie zabraknie Ci treści. Biorąc pod uwagę zgrabniejszą konstrukcję i dłuższy czas pracy na baterii, otrzymujemy najlepszy inteligentny projektor wielkości dłoni.

To powiedziawszy, Nebula Capsule 2 pozostaje doskonałym wyborem dla nabywców dbających o budżet. Za mniej więcej połowę ceny zapewnia bardzo podobne podstawowe funkcje, w tym jasność 200 ANSI lumenów, dźwięk 8 W, 2,5-godzinny czas odtwarzania i strumieniowanie Android TV. Rozdzielczość 720p jest znacznie niższa, a wybór aplikacji jest bardziej ograniczony, ale nadal jest bardzo ostry i żywy do swobodnego oglądania w podróży. Nieco mniejszy rozmiar i niższa waga czynią go jeszcze wygodniejszym towarzyszem podróży.

Ostatecznie, nie można się pomylić z żadnym z Capsule, aby posmakować wolności projekcji. Jeśli wymagasz najlepszej możliwej klarowności obrazu i najnowszej platformy streamingowej, postaw na Capsule 3. Zostaniesz nagrodzony precyzją Full HD i niezrównaną wszechstronnością Google TV. Jeśli jednak jesteś skłonny poświęcić kilka pikseli na rzecz niższej ceny, Capsule 2 to fantastyczna wartość, która nadal zapewnia ogromne emocje audiowizualne. Wybór należy do ciebie - pamiętaj tylko, aby spakować popcorn!


Przejdź głębiej: