W Pradze rozpoczęły się zdjęcia do filmu Blade Runner 2099, będącego kontynuacją dwóch filmów fabularnych

Autor: Vladislav Nuzhnov | 03.07.2024, 09:38
W Pradze rozpoczęły się zdjęcia do filmu Blade Runner 2099, będącego kontynuacją dwóch filmów fabularnych

Blade Runner 2049 to popularny thriller science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Popularność tego filmu i ogólnie uniwersum Blade Runnera nie mogła zostać zignorowana, więc obecnie trwają prace nad serialem, który rozszerzy franczyzę.

Co wiemy

Zdjęcia do Blade Runner 2099 rozpoczęły się w Pradze. Serial jest kontynuacją filmów fabularnych Blade Runner w reżyserii Ridleya Scotta z Harrisonem Fordem w roli głównej oraz Blade Runner 2049 w reżyserii Denisa Villeneuve'a z Ryanem Goslingiem i Aną de Armas w rolach głównych.

Fabuła kręci się wokół Olwen, replikantki, której cykl życia dobiega końca, oraz Cory, młodej dziewczyny próbującej zabezpieczyć przyszłość swojego brata. Bohaterowie wspólnie muszą odkryć spisek.

Wiadomo również, że w serialu wystąpią Michelle Yeoh, która zdobyła Oscara za film Wszystko na raz, oraz Hunter Schafer, który zasłynął jako odtwórca głównej roli w serialu HBO Euphoria.

Praska produkcja Blade Runner 2099 potrwa przez najbliższe sześć miesięcy i zakończy się w grudniu. Oczekuje się, że projekt będzie kosztował około miliarda koron (43 miliony dolarów). Następnie serial zostanie przeniesiony do innych krajów.

Scenarzystką i główną producentką serialu jest Silka Luisa, która wcześniej pracowała nad serią Halo.

Kiedy można się spodziewać

Premiera nie jest jeszcze znana, ale na serial warto czekać na Amazon Prime.

Źródło: praguereporter