Kraby zamiast pająków: Blizzard ujawnił, jak będzie wyglądał tryb dla arachnofobów w World of Warcraft

Autor: Anton Kratiuk | 05.07.2024, 15:25
Kraby zamiast pająków: Blizzard ujawnił, jak będzie wyglądał tryb dla arachnofobów w World of Warcraft

Nie jest tajemnicą, że wiele osób odczuwa paniczny strach na widok pająków, nawet w przestrzeni wirtualnej. Dlatego, na przykład, jednym z najpopularniejszych modów do Skyrim jest ten, który zastępuje pająki innymi stworzeniami.

Ponieważ w przyszłym dodatku The War Within dla World of Warcraft gracze udadzą się do podziemnych głębin Azeroth, gdzie żyje rasa Nerubian, które są zasadniczo antropomorficznymi pająkami, deweloperzy z Blizzarda rozsądnie pomyśleli, że wielu graczy będzie odczuwać dyskomfort.

Co wiadomo

W kwietniu Blizzard ogłosił, że The War Within będzie zawierało opcję dla arachnofobów i wreszcie deweloperzy pokazali, jak będzie ona wyglądać.

Sprawa okazała się prosta: po aktywowaniu tej opcji modele wszystkich pająkopodobnych stworzeń zostaną zastąpione krabami. Co więcej, dotyczy to nawet latającego potwora.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, będą one miały te same umiejętności i cechy, a także zostaną dla nich ustawione te same pola trafień, co ich inne pająki.

Wielu graczy w komentarzach rozsądnie zauważyło, że kraby wyglądają jeszcze bardziej przerażająco niż nie-Rubianie i żartobliwie pytają, co zrobić dla osób, które boją się zarówno pająków, jak i krabów.

Opcja dla arachnofobów pojawi się w World of Warcraft 26 sierpnia - wraz z premierą dodatku The War Within.

Źródło: World of Warcraft