Twórcy Cities Skylines 2 nie wykluczają kolejnego przesunięcia premiery konsolowych wersji gry

Autor: Anton Kratiuk | 08.07.2024, 20:03
Twórcy Cities Skylines 2 nie wykluczają kolejnego przesunięcia premiery konsolowych wersji gry

Symulator budowania miast Cities Skylines 2 został wydany w październiku 2023 roku i od razu napotkał ogromne trudności. Wynika to przede wszystkim z kiepskiego stanu technicznego gry, z powodu którego była ona mocno krytykowana, a twórcy musieli pilnie poprawić sytuację.

Studio Colossal Order dokłada wszelkich starań, aby ratować własną reputację i słabą jakość gry i wydało duże poprawki, ale z tego powodu deweloperzy musieli odłożyć wydanie konsolowych wersji Cities Skylines 2.

Co wiadomo

Na forum wydawcy Paradox Interactive opublikowano wiadomość, w której napisano, że firma nie jest pewna, czy zdąży wydać w październiku wersje na konsole PlayStation 5 i Xbox Series.

Rzecz w tym, że Colossal Order nie ma jeszcze gotowego wstępnego builda konsolowych wersji Cities Skylines 2, a bez niego firma nie może planować kolejnych kroków.

W sierpniu studio spróbuje ponownie certyfikować wersje konsolowe, ale biorąc pod uwagę, że wciąż jest w nich wiele problemów, jest mało prawdopodobne, aby się to udało.

Deweloperzy przepraszają za kolejną złą wiadomość, ale wierzą, że będzie to lepsze niż wydawanie niskiej jakości portów.

Na chwilę obecną Cities Skylines 2 dostępne jest jedynie na Steamie, gdzie zbiera mieszane recenzje.

Źródło: Paradox Interactive