Ulepszenia Google Play: nowy system ocen i automatyczne otwieranie aplikacji

Autor: Vlad Cherevko | 09.07.2024, 12:18
Ulepszenia Google Play: nowy system ocen i automatyczne otwieranie aplikacji

Google Play wprowadza innowacje, które ułatwią użytkownikom przeglądanie ocen aplikacji dla różnych urządzeń, a także spodziewane są ulepszenia bezpieczeństwa i możliwość automatycznego otwierania aplikacji po instalacji.

Co wiadomo

W najnowszej wersji sklepu odkryto kod sugerujący, że oceny aplikacji będą wkrótce wyświetlane bezpośrednio na ikonach dla różnych formatów, takich jak telefony, tablety i Chromebooki. Ta zmiana pozwoli użytkownikom zobaczyć oceny bez konieczności przechodzenia do osobnej strony, oszczędzając im czas.

Google pracuje również nad nowymi funkcjami bezpieczeństwa instalacji i aktualizacji aplikacji, a także nad automatycznym otwieraniem aplikacji po ich zainstalowaniu. Ulepszenia te mają na celu poprawę użyteczności sklepu i bezpieczeństwa użytkowników.

Zmiany w sklepie Google Play są częścią ciągłych wysiłków firmy mających na celu poprawę komfortu użytkowania i zapewnienie dokładniejszych informacji o aplikacjach na różnych urządzeniach. Użytkownicy mogą spodziewać się tych aktualizacji w najbliższej przyszłości.

Źródło: Android Authority