Wszystkie zbiegi okoliczności nie są przypadkowe: gracze oskarżyli twórców The First Descendant o plagiat Destiny 2 i innych popularnych strzelanek

Autor: Anton Kratiuk | 09.07.2024, 19:11
Wszystkie zbiegi okoliczności nie są przypadkowe: gracze oskarżyli twórców The First Descendant o plagiat Destiny 2 i innych popularnych strzelanek

Nowa strzelanka free-to-play The First Descendant cieszy się ogromną popularnością. Od momentu premiery liczba graczy nie spadła poniżej 200 tysięcy, a w rankingu sprzedaży Steam za ostatni tydzień strzelance udało się wyprzedzić takich tytanów świata gier jak Counter-Strike 2 i Elden Ring.

Wielu graczy ma jednak uzasadnione pretensje do twórców z Nexon, a dotyczą one głównie agresywnej monetyzacji i stanu technicznego gry. Okazało się jednak, że The First Descendant można również zarzucić rażący plagiat.

Co wiadomo

Gracze zauważyli, że wiele ikon w The First Descendant jest podejrzanie podobnych do tych z innej sieciowej strzelanki sci-fi - Destiny 2. Różnią się one tylko nieznacznie w drobnych szczegółach, dokładnie na tyle, by uniknąć sporów sądowych.

Oceńcie sami:

Wszystkie zbiegi okoliczności nie są przypadkowe: gracze oskarżyli twórców The First Descendant o plagiat Destiny 2 i innych popularnych strzelanek-2

Podobieństwo ikon w grze nie jest jednak jedynym przykładem plagiatu. Na przykład pistolet Different Dream jest niezwykle podobny w konstrukcji do karabinu snajperskiego Ikelos z Destiny 2, a wygląd postaci The First Descendant jest wyraźnie skopiowany z innych popularnych strzelanek, nie wspominając o tym, że rozgrywka w grze jest prawie całkowicie podobna do Warframe.

Nexon na chwilę obecną nie skomentował zarzutów o plagiat, ale przykład Palworld pokazał, że raczej nikt nie będzie miał wystarczających argumentów do pozwu.

Źródło: Forbes