Oczekuje się, że iPhone 16 będzie cieszył się dużym popytem, w tym dzięki wprowadzeniu Apple Intelligence AI

Autor: Vlad Cherevko | 10.07.2024, 02:19
Oczekuje się, że iPhone 16 będzie cieszył się dużym popytem, w tym dzięki wprowadzeniu Apple Intelligence AI

Firma analityczna Wedbush poinformowała, że znaczący wzrost sprzedaży nadejdzie wraz z premierą nowej serii iPhone'ów 16. Oczekuje się, że sztuczna inteligencja (AI), nazwana Apple Intelligence, będzie kluczowym czynnikiem napędzającym zainteresowanie i masowe aktualizacje urządzeń.

Co wiadomo

W oparciu o kontrole łańcucha dostaw w Azji, Wedbush sugeruje, że Chiny doświadczyły ostatniego kwartału z ujemnym wzrostem sprzedaży iPhone'ów. Powinno się to zmienić we wrześniu wraz z premierą iPhone'a 16.

Wedbush zauważył również, że jeśli Apple rozszerzy swoje funkcje AI na wszystkie 2,2 miliarda aktywnych urządzeń, firma stanie się "przepustką" dla konsumentów i zmusi programistów AI do podążania za modelem integracji ogłoszonym przez Apple we współpracy z OpenAI i ChatGPT.

Dołączenie innych firm w tym kierunku mogłoby stworzyć "wieloaspektowy strumień przychodów ze sztucznej inteligencji", który dodałby 10 miliardów dolarów do rocznego wzrostu Apple. Nieokreślone możliwości monetyzacji zwiększą również sprzedaż usług i sprzętu Apple, co z kolei podniesie cenę akcji firmy.

Źródło: Apple Insider