Aplikacja Znajdź moje urządzenie przekroczyła 500 milionów pobrań w sklepie Google Play

Autor: Nastya Bobkova | 11.07.2024, 20:55
Aplikacja Znajdź moje urządzenie przekroczyła 500 milionów pobrań w sklepie Google Play

Aplikacja Find My Device, która pomaga użytkownikom zlokalizować zgubione lub skradzione gadżety, osiągnęła znaczący kamień milowy: 500 milionów pobrań w sklepie Google Play. Sukces ten świadczy o potrzebie niezawodnych narzędzi do śledzenia w czasach, gdy jesteśmy coraz bardziej zależni od naszych urządzeń mobilnych.

Co wiemy.

Google udostępniło aplikację 11 grudnia 2013 roku. Przez wiele lat projekt aplikacji pozostawał niezmieniony z zielono-białą paletą kolorów.

Na początku 2023 roku Google w końcu zaktualizowało projekt Material You, który obejmował ciemny motyw, który zastąpił interfejs oparty na mapie karuzelą urządzeń u góry. Użytkownicy są teraz witani prostą listą urządzeń z przeprojektowaną stroną google.com/android/find. Kiedyś Google pozwalało wyszukiwać "znajdź mój telefon" i korzystać z tych samych funkcji, ale ta funkcja została usunięta kilka lat temu. Teraz potrzebna jest aplikacja lub witryna Znajdź moje urządzenie.

Oprócz przeglądania lokalizacji i stanu (baterii i sieci) telefonów z Androidem, tabletów, zegarków Wear OS, słuchawek Fast Pair, a teraz trackerów na mapie, aplikacja umożliwia odtwarzanie szumów, blokowanie, dodawanie niestandardowych wiadomości i czyszczenie urządzeń, na których jesteś zalogowany na swoje konto Google.

Pod koniec 2023 roku Google w końcu zaktualizowało swoje logo. Zielono-biała ikona została zastąpiona czterokolorową.

Warto zauważyć, że funkcja Znajdź moje urządzenie nie służy do konfigurowania sieci ani modułów śledzących. Wszystkie te funkcje są obsługiwane przez Google Play i Fast Pair, który pojawia się w górnej części ekranu.

Źródło: 9to5Google