Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych

Autor: Aleksander Czub | 30.04.2021, 11:19
Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych

Istnieje ogromna liczba słuchawek dousznych TWS, szczególnie w zakresie do 100$. Zarówno od bardziej znanych marek, jak i niekończących się nieznanych mrek na przestrzeni chińskich sklepów internetowych. Mimo tej konkurencji Huawei FreeBuds 4i odnosi duże sukcesy. Dzięki doskonałemu stosunkowi ceny do wydajności. Słuchawki mają wszystko, czego potrzebujesz: przyjemny dźwięk, odpowiednio działający aktywny system redukcji szumów, bardzo imponującą żywotność baterii, wygodną, lekką konstrukcję oraz ochronę przed kurzem i wilgocią. Tak, istnieją drobne uwagi dotyczące FreeBuds 4i. Przede wszystkim przestarzała wersja aplikacji Huawei AI Life w Google Play. Obecną można zainstalować tylko w markowej galerii aplikacji lub pobrać plik APK. Ale jest całkiem możliwe, aby zamknąć na to oczy, szczególnie biorąc pod uwagę niską cenę urządzenia.

Huawei FreeBuds 4i

Słuchawki douszne TWS z aktywną redukcją szumów, wysokiej jakości dźwiękiem, dobrą żywotnością baterii i szybkim ładowaniem. IP54 odporne na kurz i wodę oraz z łatwością konfigurowalne przyciski dotykowe.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl
Huawei FreeBuds 4i Polecamy

4 powody, dla których warto kupić Huawei FreeBuds 4i:

 • przyjemny dźwięk;
 • bardzo wygodna i lekka konstrukcja;
 • dobry aktywny system redukcji szumów;
 • długa żywotność baterii.

2 powody, aby nie kupować Huawei FreeBuds 4i:

 • aktualna wersja aplikacji Huawei AI Life nie jest dostępna w Google Play;
 • niepraktyczny błyszczący plastik.

Szybki przegląd:

 1. Co jest w pudełku?
 2. Jak wygląda Huawei FreeBuds 4i?
 3. Czy wygodne jest korzystanie z Huawei FreeBuds 4i?
 4. A co z jakością dźwięku, mikrofonem i izolacją akustyczną?
 5. Czas pracy urządznia?
 6. Podsumowanie

Co jest w pudełku?

Huawei FreeBuds 4i jest zapakowany w małe białe pudełko ze zdjęciem samych słuchawek, nazwą i głównymi funkcjami. W zestawie wszystko jest standartowe: Huawei FreeBuds 4i w etui, dwie pary wymiennych nasadek różnej wielkości, kabel USB Type-C i dokumentacja.

Jak wygląda Huawei FreeBuds 4i?

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-6

Zewnętrznie Huawei FreeBuds 4i wygląda jak kilka innych modeli TWS. Korpus jest wykonany z błyszczącego plastiku, główna część z przetwornikiem wewnątrz oraz „nóżkami” ze stykami ładowania, mikrofonami i panelami dotykowymi.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-7

Gniazdo mikrofonu jest widoczne po zewnętrznej stronie nóżki. Przewodnik dźwiękowy ma prawie standardowe wymiary, ale kształt jest lekko owalny. Chociaż nie przeszkodziło to w korzystaniu z załączników innych firm. Same nakładki dobrze się trzymają, nie wypadają. Oprócz standardowych siatek chroniących przed wnikaniem brudu, są kompletne dysze Huawei FreeBuds 4i, które obecne jako dodatek. Po wewnętrznej stronie można zobaczyć oznaczenia lewej-prawej słuchawki, gniazd mikrofonu i styków.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-8

Słuchawki wyglądają niezbyt oryginalnie, ale dość solidnie. Jednocześnie istnieje zabezpieczenie zgodne ze standardem IP54, dzięki czemu można w nich absolutnie spokojnie uprawiać sport.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-9

Etui ładujące jest bardzo kompaktowe i waży 36,5 g. Ma owalny kształt, przypominający kamyki morskie. Wykonane z tego samego błyszczącego tworzywa co słuchawki. Nie jest to zbyt praktyczne, ale na białej wersji nie widać zadrapań i nadruków. Oczywiście czarne i czerwone warianty szybko stracą swój pierwotny wygląd. Etui ma pojedynczy wskaźnik LED, który informuje o poziomie naładowania i że słuchawki są w trybie parowania.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-10

Słuchawki wewnątrz etui są umieszczane w odpowiednich miejscach wraz ze stykami. Są magnesy, które pomagają w „dostrojeniu” słuchawek na miejscu i zapobiegają wypadaniu słuchawek. Nie tak oczywistą kwestią jest to, że błyszczący plastik jest bardzo śliski. A jak pokazała praktyka, wyjęcie słuchawek z etui może być trudne. Sama pokrywa jest również przytrzymywana przez magnesy, etui nie otwiera się samoistnie.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-11

W dolnej części etui znajduje się port typu C do ładowania. Nie ma innych ciekawych elementów.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-12

Jak wygodne jest używanie Huawei FreeBuds 4i?

Huawei FreeBuds 4i są niezwykle wygodne, opływowe i bardzo lekkie. Producent twierdzi, że waga słuchawek to 5,5 g. Naprawdę prawie nie czuć ich w uszach i można z nich korzystać przez długi czas bez żadnego dyskomfortu. Dzięki bardzo dobrze zaprojektowanemu kształtowi błyskawicznie przyjmują prawidłowe położenie w małżowinie usznej. Jedyny moment, który mi się nie spodobał, to płytka głębokość lądowania. Po dłuższym używaniu słuchawek dousznych z dłuższym przewodnikiem dźwiękowym, nieustannie podświadomie próbując wepchnąć Huawei FreeBuds 4i głębiej do ucha. Ale to subiektywne, komuś po prostu spodoba się to dopasowanie. Pasywna izolacja akustyczna, gdy jest właściwie osadzona, jest bardzo przemyślana.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-13

Aby sparować je ze smartfonem, wystarczy otworzyć etui i przytrzymać boczny przycisk przez 2 sekundy. Przednia dioda LED zacznie się świecić na biało. Do komunikacji ze smartfonami używana jest wersja Bluetooth 5.2. Obsługiwane są kodeki SBC i AAC. Niestety aptX i jego odmiany, a także LDAC nie zostały dostarczone. Huawei FreeBuds 4i jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS. Ze słuchawek można korzystać bez zastrzeżonej aplikacji, ale wtedy, funkcjonalność będzie ograniczona.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-14

Do sterowania zastosowano strefy dotykowe na zewnątrz obudowy słuchawek. Jednocześnie dostępne są tylko dwa gesty: podwójny i długi dotyk. Domyślnie podwójne stuknięcie odpowiada za odtwarzanie i pauzę, a także odbieranie i rozłączanie połączenia. Długie dotknięcie - przełączanie pomiędzy trybami redukcji szumów: aktywna, wyłączona i „tryb przezroczystości”. Ogólnie rzecz biorąc, wdrożenie jest przejrzyste i wygodne. Wprowadzono również rozpoznanie obecności słuchawek w uszach. Po usunięciu odtwarzanie jest automatycznie wstrzymywane. Ta funkcja była pierwotnie dostępna tylko na smartfonach Huawei. Ale w odniesieniu do najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego jest napisane, że teraz działa z urządzeniami innych firm.

Wszystkich ustawień dokonuje się za pomocą aplikacji Huawei AI Life. Szybkie połączenie działa ze smartfonami Huawei (jak na dwóch pierwszych zdjęciach). Aplikacja wyświetla poziom naładowania każdej ze słuchawek i etui, a także umożliwia szybkie przełączanie między trybami redukcji szumów. W ustawieniach sterowania możesz ustawić akcję, aby dwukrotnie stuknąć osobno dla każdej słuchawki: odtwarzanie/pauza, poprzedni/następny utwór, aktywuj asystenta głosowego lub po prostu go wyłącz. Długiego naciśnięcia niestety nie da się ponownie przypisać: tylko tryb redukcji szumów (lub po prostu go wyłącz). Ale możesz wybrać żądane tryby do szybkiego przełączania. Aktualizacja oprogramowania układowego odbywa się również w aplikacji. Wszystko w porządku, ale jest jeden nieprzyjemny moment. Na smartfonach Huawei aplikacja AI Life jest instalowana i aktualizowana z natywnego sklepu App Gallery. Na innych smartfonach z Androidem wersja aplikacji Google Play została ostatnio zaktualizowana w sierpniu 2020 r. W związku z tym po prostu nie widzi słuchawek. Aktualna wersja musiała zostać zainstalowana z pliku APK.

A co z jakością dźwięku, redukcją szumów i mikrofonem?

Huawei FreeBuds 4i ma dynamiczne przetworniki 10 mm, bez dodatków ani obwodów hybrydowych. Dość banalny jest również dźwięk słuchawek, z podniesionymi niskimi i wysokimi częstotliwościami. Można powiedzieć, że dźwięk jest dostrojony „dla zwykłego użytkownika”. I warto zaznazyć, że Huawei FreeBuds 4i brzmią naprawdę dobrze. Muzyka nie zlewa się w bałagan, niskie tony nie miażdżą reszty pasma dźwiękowego. Ale jest ich dużo, są ciężkie, gęste. Chociaż nie warto czekać na super szczegółowość i szybkość. Średnie częstotliwości brzmią nieco gorzej. Ale nadal nie są to słuchawki Hi-Fi, a dla segmentu modeli TWS dźwięk Huawei FreeBuds 4i jest więcej niż dobry.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-23

Aktywna redukcja szumów (ANC) wykorzystuje zewnętrzne mikrofony do kompensacji dźwięków zewnętrznych. Na hałaśliwej ulicy Huawei FreeBuds 4i dobrze radzą sobie z szumem przejeżdżających samochodów i pozwalają nie rozpraszać się muzyką. Redukcja szumów nie działa tak dobrze, jak we flagowych modelach. Weźmy na przykład Sony. Ale koszt również różni się 2-3 razy. Ponadto słuchawki mają tryb „przepuszczalności” na wypadek, gdybyś chciał z kimś porozmawiać bez zdejmowania słuchawek. A na ulicy taka opcja jest bezpieczniejsza. Niestety, intensywności redukcji szumów nie można regulować.

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-24

Mikrofony w Huawei FreeBuds 4i są bardzo dobre dla modelu TWS. Rozmówca nie musi ponownie pytać, nawet podczas rozmowy na ulicy. Tak, oczywiście pozostaje pewien hałas w tle, ale nie ma problemów z przekazywaniem informacji.

Czas pracy urządznia?

Recenzja Huawei FreeBuds 4i: najlepsze słuchawki- TWS z redukcją szumów za 300 złotych-25

FreeBuds 4i są zasilane bateriami 55 mAh. Huawei twierdzi, że to wystarczy, aby słuchać muzyki z ANC nawet do 7,5 godziny lub do 10 godzin bez redukcji szumów. Etui ładujące z baterią 215 mAh wydłuży autonomię do 22 godzin. Słuchawki douszne ładują się w pełni w 60 minut, etui ładujące w 90 minut. Istnieje szybkie ładowanie: 10 minut wystarcza na cztery godziny pracy. Wartości te można osiągnąć tylko w idealnych warunkach laboratoryjnych. W rzeczywistości słuchawki działają trochę mniej, ale wskaźniki nadal są dobre: były używane głównie z aktywnym ANC, głośność jest prawie maksymalna. W tym trybie okazuje się, że pracują około 6 godzin. Bez ANC możesz otrzymać kilka dodatkowych godzin dodatkowych.

Podsumownie. Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o Huawei FreeBuds 4i:

 • Huawei FreeBuds 4i to douszne słuchawki douszne TWS o wygodnej, lekkiej konstrukcji.
 • Brzmią dobrze i są wyposażone w aktywną redukcję szumów.
 • Są chronione przed kurzem i wilgocią zgodnie ze standardem IP54.
Huawei FreeBuds 4i
Głośniki dynamiczne 10 mm
Zakres częstotliwości 20 Hz - 20000 Hz
Konstrukcja douszna
Połączenie Bluetooth 5.2, SBC, AAС
Zakres działania 10 m
Połączenie przewodowe USB typu C
Bateria słuchawki: do 10 godzin;
z etui: do 22 godzin; szybkie ładowanie
Dodatkowo ochrona IP54, aktywna redukcja szumów

Huawei FreeBuds 4i

Słuchawki douszne TWS z aktywną redukcją szumów, wysokiej jakości dźwiękiem, dobrą żywotnością baterii i szybkim ładowaniem. IP54 odporne na kurz i wodę oraz z łatwością konfigurowalne przyciski dotykowe.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl
Huawei FreeBuds 4i Polecamy

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej: