Najlepszy projektor poniżej 1000 USD

Autor: Owen Moore | 15.12.2021, 12:32
Najlepszy projektor poniżej 1000 USD

Jaki jest najlepszy projektor poniżej 1000 USD?

Projektor to podstawa kina domowego. Żaden nowoczesny telewizor LCD i OLED nie może stać się pełnoprawnym substytutem obrazu projekcyjnego. Zanim jednak wybierzesz nowy lub pierwszy w swoim życiu projektor, musisz zdecydować, jaki będzie jego cel w życiu, jak często będziesz z niego korzystać i do jakiego źródła sygnału go podłączysz. Dopiero po udzieleniu sobie odpowiedzi na te pytania warto zdecydować się na markę, model i budżet. W naszej recenzji skupimy się bardziej na najlepszym projektorze poniżej 1000 USD, co jest średnią ceną za zrównoważony stosunek jakości do ceny.

7 najlepszych projektorów poniżej 1000 USD

Szczegółowy przegląd

Powyższa tabela przedstawia porównania oparte na danych dotyczących głównych projektorów. Przejdźmy teraz dalej i poznaj więcej szczegółów na temat każdego projektora z naszej oceny.

Wybór autora

BenQ TH671ST to imponujący projektor z bardzo solidnym zestawem funkcji za te pieniądze. Ten projektor jest naszym faworytem w przedziale cenowym, a także najlepszym projektorem do gier poniżej 1000 $ Projektor zapewnia bogate kolory, całkiem odpowiedni kontrast i cienie, co jest przydatne w ciemnych scenach w grach. Opóźnienie wynosi 16,4 ms. Ponadto większość zalet związanych z grami w połączeniu z wagą 5,9 funta (2,7 kg) sprawia, że BenQ TH671ST jest dobrą opcją do domu, biura lub obu zadań. Cóż, niewielka odległość rzutu czyni ten model szczególnie atrakcyjnym dla każdego, kto chce umieścić duży obraz w małym pomieszczeniu.

Niezależnie od tego, czy chodzi o kino domowe, biuro czy gry, skorzystasz z łatwości instalacji dzięki połączeniu obiektywu o krótkim rzucie, zoomu 1,2x i doskonałego systemu dźwiękowego do tak małego urządzenia. TH671ST dorównuje projektorom kina domowego poniżej 1000 USD pod względem dokładności kolorów, głębi czerni i szczegółów cieni, podczas gdy kolory wyglądają na jasne i efektowne dzięki grafice i animacjom, jak w droższych modelach.

BenQ TH671ST może wyświetlać na ekranie 120" przy wzmocnieniu 1,2 w pomieszczeniu o umiarkowanym oświetleniu otoczenia (tryb pełnej lampy) lub na ekranie 100" w trybie ekonomicznym, gdy używane są optymalne ustawienia wideo. Otóż funkcja LumiExpert pozwala automatycznie dostosować tryb korekcji gamma do aktualnego poziomu oświetlenia. Dla tej funkcji jest nawet osobny przycisk na pilocie, dzięki czemu możesz szybko dostosować jego działanie do swoich potrzeb.

Połączenie jasności, dokładności kolorów, kontrastu, łatwości instalacji, krótkoogniskowego obiektywu z zoomem optycznym, krótkiego opóźnienia wyjścia i niewielkiej wagi pozwala bez wahania polecić projektor BenQ TH671ST jako projektor do gier i do innych zadań. Byłoby szczególnie dobrze, jeśli potrzebujesz przenośnego projektora, który możesz zabrać ze sobą od czasu do czasu do pracy, do oglądania w nocy na tylnym patio lub do przenoszenia z pokoju do pokoju, aby grać w gry i oglądać filmy. Jeśli jesteś zainteresowany użyciem projektora do któregokolwiek z powyższych zadań, BenQ TH671ST zdecydowanie powinien znaleźć się na Twojej ostatniej liście modeli do rozważenia.

Plusy:

 • 6-segmentowe koło kolorów konfiguracji RGBYCM zapewnia dobre odwzorowanie kolorów - bogate, żywe kolory
 • Mały rozmiar i waga zapewniają przenośność i łatwą obsługę
 • Żywotność lampy 4000 godzin w trybie maksymalnym, 10000 godzin w trybie ekonomicznym i 15000 godzin w trybie LampSave
 • Głośnik o mocy 5 W zapewnia zaskakująco żywy dźwięk jak na tak mały projektor, a głośność jest wystarczająco duża, aby pomieścić duży salon; 5 trybów dźwięku do wyboru i jeden tryb niestandardowy
 • Funkcja LumiExpert pozwala wykryć poziom podświetlenia i automatycznie dostosować korekcję gamma

Cons:

 • Nie można odczytać plików z dysków USB; Port USB A zasila tylko odtwarzacze multimedialne HDMI

Wybór ludzi

Projektor Optoma HD39HDR to doskonałe, niedrogie kino domowe i wrażenia z gier. Optoma jest najbardziej znana ze swoich projektorów 3D DLP i zapewnia wyjątkową funkcjonalność i wydajność nawet w niedrogich urządzeniach. Jeśli potrzebujesz najlepszego projektora 3D za mniej niż 1000 USD, Optoma HD39HDR jest właściwym wyborem. Projektor obsługuje technologię wyświetlania HDR10 z obsługą 4K. Oferuje doskonałą jakość obrazu z jaśniejszą bielą i głębszą czernią, zapewniając niezrównane wrażenia wizualne. Gracze mogą skorzystać z ulepszonego trybu gry w połączeniu z częstotliwością odświeżania 120 Hz, która zapewnia niesamowicie szybką reakcję i czas reakcji 8,4 ms, co zapewnia rozgrywkę bez opóźnień.

6-segmentowe koło kolorów zapewnia dokładne i realistyczne kolory dzięki profilom kolorów sRGB i REC.709. Niesamowita wartość jasności 4000 lumenów czyni go jeszcze lepszym do oglądania w ciągu dnia.

Projektor jest wyposażony w szeroką gamę opcji łączności. Obsługuje HDMI 2.0, HDMI 1.4a, VGA, wejście i wyjście audio oraz USB-A. Dzięki tym opcjom możesz łatwo podłączyć projektor do innych urządzeń, takich jak konsole do gier, Chromecast, Amazon Fire TV Stick itp.

Projektor Optoma HD39HDR zapewnia żywotność lampy do 15 000 godzin, co jest wyjątkowe w porównaniu z większością innych projektorów z tej serii. Posiada łatwą i szybką konfigurację.

Potężny dźwięk o mocy 10 W wypełnia pomieszczenie głośnym i czystym dźwiękiem, zapewniając dodatkowe ulepszenie multimediów i prezentacji.

Plusy:

 • Rozdzielczość obrazu Full HD
 • Znakomity współczynnik kontrastu 50 000:1
 • Ulepszony tryb gry
 • Żywotność lampy 15 000 godzin
 • Wiele opcji łączności

Cons:

 • Od czasu do czasu może wystąpić przegrzanie

Wybór premium

Z pewnością możemy nazwać Benq TK800M najlepszym projektorem 4K poniżej 1000 $. Gdy otrzymasz projektor z natywną rozdzielczością wideo 4K, jasnością 3000 ANSI lumenów, wielkością projekcji od 60 do 200 cali i więcej. Projektor wykonany jest z białego i niebieskiego tworzywa sztucznego. Obudowa jest dobrze zmontowana i wygląda na bardzo solidną. Rozmiar i waga nie mogą być zakwalifikowane jako bardzo kompaktowe lub idealne do transportu. Waży 4,2 funta (1,9 kg). Wymiary to 13,9 x 10,7 x 5,3 cala (353 x 272 x 135 mm). Ale możesz zabrać go do biura całkowicie w porządku, jeśli potrzebujesz go rzadko.

Projektor przeznaczony jest do użytku domowego, oglądania filmów i telewizji. Odwzorowanie kolorów jest na wysokim poziomie, co pozwala na oglądanie kanałów sportowych czy granie w gry wideo. Rozmiar projekcji waha się od 60 do 200 cali. Optymalny rozmiar to 150. Główną cechą projektora jest jego natywna rozdzielczość 4K lub 3840 x 2160 pikseli. Dzięki temu jakość obrazu jest wyraźna i szczegółowa. Odległość projekcji wynosi od 1 do 9 metrów.

Możliwość pracy z oświetleniem otoczenia pozwala nam polecić projektor BenQ TK800M do oglądania nie tylko filmów, ale także wydarzeń sportowych. W końcu lepiej kibicować ulubionej drużynie lub sportowcowi w towarzystwie przyjaciół, przy napojach i przekąskach. A w ciemności nie widać przyjaciół ani przekąsek, więc nie można obejść się bez światła w pokoju. Ale to żaden problem dla BenQ TK800M – zwłaszcza przy użyciu dość przyzwoitego specjalistycznego ekranu z powłoką retrorefleksyjną. Jednak nawet jeśli skierujesz obiektyw na białą ścianę, wynik nadal jest przyzwoity.

Kolejnym atrybutem sportowym projektora są tematyczne ustawienia obrazu „piłka nożna” i „sport”, które można wywołać za pomocą kilku kliknięć za pomocą specjalnego przycisku na pilocie. Nawiasem mówiąc, jest podświetlany. I te ustawienia są dobre. Oczywiście użytkownik ma dostęp do zwykłych ustawień precyzyjnych za pośrednictwem tradycyjnego menu ekranowego lub przycisków bezpośredniego dostępu.

Wreszcie projektor ma 5-watowy głośnik, który brzmi zaskakująco solidnie i głośno. Nie zastąpi sprzętu stacjonarnego, ale teraz nie musisz oglądać niemego filmu, jeśli przyniosłeś projektor do domku letniskowego lub u znajomych, gdzie nie ma odpowiedniego nagłośnienia. Jako opcję pośredniego nagłośnienia możesz podłączyć dowolny głośnik przenośny do projektora za pomocą przewodu, dla którego jest wyjście 3,5 mm.

Plusy:

 • Wysoki kontrast
 • Tryb filmu 3D
 • Długa żywotność lampy do 10 lat użytkowania projektora (jeśli używasz projektora przez 3 godziny dziennie)
 • Wysokiej jakości konstrukcja i materiały, atrakcyjny wygląd

Cons:

 • Światło rozprasza się z niebieskiego otworu tęczówki (w porównaniu z płaską czernią w innych modelach)

Najlepszy budżet

ViewSonic PS600X to najlepszy projektor krótkiego rzutu poniżej 1000 USD, z funkcjami wysokiej jasności XGA. Może wyświetlać obrazy o przekątnej 100" z odległości 4 stóp (124 cm) na dowolnej powierzchni projekcyjnej. PS600X można nazwać uniwersalnym projektorem, który pasuje do każdego wystroju wnętrza. Jasność 3500 lumenów zapewnia projektorowi możliwość wyraźnego wyświetlania, szczegółowe obrazy, gdy światło jest włączone Tryb oszczędzania energii SuperEco zmniejsza zużycie energii i wydłuża żywotność lampy do 15000 godzin ViewSonic PS600X jest kompatybilny z PJ-vTouch-10S, opcjonalnym modułem interaktywnym, który przekształca salę lekcyjną w interaktywne środowisko nauki, gdy Ponadto użytkownicy mogą łatwo monitorować i sterować projektorem zdalnie przez sieć LAN, co zapewnia maksymalną wydajność.

Wyposażony w dwa wejścia HDMI, PS600W umożliwia wielu użytkownikom podłączenie laptopów lub urządzeń mobilnych w celu oglądania w wysokiej rozdzielczości, nie tracąc czasu.

Plusy:

 • Zniekształcenie trapezowe w poziomie i w pionie
 • Duże obrazy wyświetlane w małych pomieszczeniach
 • SuperColor: świetne odwzorowanie kolorów

Cons:

 • Można napotkać trudności w dostosowaniu keystone

Najlepsze kino domowe

Projektor Epson Home Cinema 2250 ma wszystko na raz: rozdzielczość FullHD, jasność do 2700 lumenów, lampę UHE, która wytrzymuje do 7500 godzin w trybie eko. Dynamiczny współczynnik kontrastu 70000:1.

Inteligentną funkcjonalność realizuje się za pomocą małego patyczka podłączonego do jednego z dwóch złączy HDMI (znajdujących się z tyłu urządzenia pod pokrywą). Android TV 9 jest zainstalowany na inteligentnym adapterze.

Część projektora do gier realizowana jest za pomocą trybu szybkiego przetwarzania obrazu, w którym opóźnienie wynosi tylko 26 ms, wysoka jasność również nie będzie zbędna i uwidoczni wszystkie szczegóły gier.

Ponadto model ma dość kompaktowe rozmiary jak na swoje możliwości: 315×309×122 mm, waga 3,8 kg.

Plusy:

 • Pilot jednostki/głosu
 • Możliwość akceptacji treści 4K umożliwia oglądanie programów telewizyjnych, wydarzeń sportowych, filmów i gier
 • Wbudowane przesunięcie obiektywu w pionie

Cons:

 • Brak obsługi HDR

Najlepszy mini projektor

Kompaktowe rozwiązanie firmy Epson, EF-11 to bardzo mały projektor o wymiarach 7×18×18 cm i wadze zaledwie 1,2 kg, który można nosić dosłownie w małym miejskim plecaku. Na imprezę, aby pokazać klipy na ścianie lub na wakacjach, aby wieczorami oglądać ulubiony serial telewizyjny - w dowolnym miejscu.

Jasność w trybie standardowym wynosi 1000 lumenów i 500 lumenów w trybie ekonomicznym. Współczynnik kontrastu wynosi 2500000:1. Matryca urządzenia to 3LCD, co daje mu przewagę pod względem jakości kolorowego wyświetlacza i poziomu jasności.

Maksymalny rozmiar projekcji może wynosić do 150 cali po przekątnej, ale przy tym poziomie jasności oglądanie na tej przekątnej może być wygodne tylko w całkowitej ciemności. Ta jasność będzie wygodna do oglądania na 100-calowym ekranie.

Wbudowany dźwięk nie jest zbyt mocny, to tylko 2 waty, co wystarczy na tak miniaturowe urządzenie, w przeciwnym razie można podłączyć zewnętrzny głośnik przewodowy.

Urządzenie umożliwia odtwarzanie treści z ekranu smartfona za pomocą technologii Miracast. Zestaw złącz nie jest szeroki, ale wystarczający: HDMI, USB 2.0 typ A, USB 2.0 typ B oraz wyjście liniowe mini jack 3,5 mm. 
Więcej o wyborze projektorów laserowych opisaliśmy w - Przegląd najlepszych projektorów laserowych

Plusy

 • Kompaktowy rozmiar i niewielka waga
 • Świetna jakość obrazu

Cons

 • Brak funkcjonalności Smart TV

Najlepszy projekt

Chińska marka elektroniki Anker, należąca do Anker Innovations, nadal aktywnie zdobywa rynek zaawansowanych projektorów multimedialnych. Tym razem Anker prezentuje potężny projektor 4K z obsługą dźwięku Dolby Digital Plus i kompatybilnością zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS.

Projektanci-projektanci starali się osiągnąć w wyglądzie urządzenia maksymalną funkcjonalną praktyczność i estetyczny wygląd. I naszym zdaniem się udało.

Jedną z głównych przewag konkurencyjnych projektora jest jego absolutna wszechstronność przy instalacji domowej. Dzięki automatycznej korekcji ostrości i pochylenia urządzenie może wyświetlać obrazy niemal z każdego miejsca w pomieszczeniu. Montaż możliwy zarówno na statywie, jak i pod sufitem. Odległość około 2,5-3 metrów wystarczy, aby wyświetlić obszar roboczy 100 cali. W tym przypadku przekątna projekcji może wynosić od 0,3 do 3,8 metra. Jeśli chodzi o podłączenie zewnętrznego zestawu głośnikowego, projektor ma taką możliwość dzięki optycznemu wejściu audio i złączu HDMI ARC, dzięki czemu może współpracować z większością zestawów kina domowego lub amplitunera. Jednak wbudowany system głośników jest więcej niż wystarczający dla większości użytkowników.

Oczywiście producent kładzie główny nacisk na jakość obrazu. Świadczy o tym cały zestaw najróżniejszych technologii. Od Dynamic Smoothing, które poprawia odtwarzanie dynamicznych scen, po technologię Texas Instruments DLP (Digital Light Processing), pozwalającą uzyskać najbardziej szczegółową projekcję. Technologia Hybrid Log Gamma (HLG10) odpowiada za ultraprecyzyjny kolor i głęboką czerń w Anker Nebula Cosmos. Projektor automatycznie wykrywa rodzaj odtwarzanych na nim treści i w razie potrzeby zmienia rozdzielczość lub podciąga HDR10. Nie zapomniano również o graczach. Ten projektor umożliwia synchronizację rozgrywki z komputerem do gier lub konsolą.

Plusy:

 • Wysoka jakość obrazu i dźwięku
 • Android TV
 • Wysoka liczba klatek na sekundę (odpowiednia dla graczy)

Cons:

 • Stosunkowo mała ilość wbudowanej i RAM

Co wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego projektora?

Projektory jako klasa cieszą się stałym zainteresowaniem kupujących. W końcu mają wiele zalet w porównaniu z nowoczesnymi telewizorami. Ale dla nowicjusza w tym temacie zawsze jest pytanie jak wybrać najlepszy projektor i nie zawieść? Kilka wskazówek, dzięki którym nie zgubisz się w świecie tego sprzętu.

Rozmiar i przenośność

Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów projektorów, ale w sumie można je podzielić na 2 duże grupy:

Naprawdę przenośne modele o wadze do 4,4 funta (2 kg). Mogą pracować w każdym pomieszczeniu, stawiają na interfejsy bezprzewodowe, a niektóre mają wbudowaną pamięć i baterie. Ceną za kompaktowy rozmiar jest jakość obrazu.
Cięższe i większe projektory z różnymi typami mocowań są przeznaczone do stałego użytku.

Technologia wyświetlania

Obecnie istnieją 2 główne podejścia do tworzenia projektora: 3-macierzowe i jednomacierzowe.

Projektory z trzema matrycami pobierają trzy kolory z białego spektrum, projektory z jedną matrycą używają tylko jednego koloru w danym momencie i odcinają resztę. Powoduje to słabą jasność.

Obecnie popularnym typem projektorów są DLP z pojedynczą matrycą i 3 matrycami LCD (3LCD). Droższe modele mają 3-kamerowy LCoS (Sony nazywa to SXRD) i 3-macierzowy DLP. Pojedyncza matryca DLP ma głęboką czerń, ale w kontrastowych scenach może wystąpić nieprzyjemny „efekt tęczy”. 3LCD mają wysoką jasność kolorów, ale może wystąpić niedopasowanie pikseli. Projektory 3 DLP nie mają większości wad projektorów z pojedynczą matrycą. LCoS łączy zalety 3LCD i DLP, co prowadzi do wyższej ceny.

Źródło światła

Na rynku dostępne są już lampy, diody LED, lasery i źródła hybrydowe.

Tradycyjne lampy rtęciowe i ksenonowe łączą stosunkowo niski koszt i łatwą wymianę z wysoką jasnością, przybliżona żywotność przy maksymalnej mocy wynosi średnio 3000 do 5000 godzin.
Lampy półprzewodnikowe (LED i laser) dają wyraźne kolory, mają ogromną żywotność do 20 000 godzin i niskie zużycie energii. Jednocześnie lasery są mocniejsze i stosowane w modelach premium.
Źródła hybrydowe pojawiły się stosunkowo niedawno, wykorzystują jednocześnie laser i LED.

Rezolucja

Jak w przypadku wszystkich technologii cyfrowych, jedną z głównych cech charakterystycznych jest rzeczywista rozdzielczość. Można by pomyśleć, że im wyższy jest, tym lepsze szczegóły obrazu można uzyskać z projektora. Ale nie wyciągaj pochopnych wniosków. Podziel powody tego pozornie paradoksalnego stwierdzenia na te, które dotyczą każdej technologii cyfrowej i te, które dotyczą tylko projektorów. Tak więc, aby uzyskać prawdziwe 4K na urządzeniu obsługującym tę rozdzielczość, potrzebujesz pliku wideo o rozdzielczości 3840 (4096) x 2160 pikseli. Ponadto sam projektor lub źródło sygnału, które „kręci” wideo, musi być w stanie obsłużyć tę rozdzielczość. Mówiąc konkretnie o rozdzielczości projektorów, warto zwrócić uwagę na takie cechy jak rozdzielczość toru optycznego, odstępy między pikselami oraz jakość powierzchni, na którą będzie wyświetlany obraz.

Jasność

Ta właściwość ma kluczowe znaczenie dla ostatecznej wydajności projektora. Przede wszystkim zależy to od przekątnej ekranu: im większa, tym mniej światła potrzeba na jednostkę powierzchni. Należy pamiętać, że im silniejsze oświetlenie pomieszczenia, tym wyższy powinien być wskaźnik jasności projektora. W małym i ciemnym pomieszczeniu nawet 700 lumenów będzie dobrze wyglądać, ale do dużego holu z dużą ilością okien potrzeba co najmniej 2000 lumenów.

Współczynnik kontrastu

Kontrast projektora to w uproszczeniu stosunek jego maksymalnej jasności bieli do minimalnej jasności czerni. Odnosi się to do jego zdolności do blokowania światła z lampy w czarnych obszarach obrazu. A im silniejsze jest to blokowanie, tym „głębsza” staje się czerń. Niski kontrast sprawia, że czerń wygląda na ciemnoszary.

Jak cel użytkowania projektora wpływa na Twój wybór

Funkcje projektorów do kina domowego

Projektory kina domowego powinny być w stanie wyświetlać dynamiczne sceny wysokiej jakości (takie jak filmy, wideo, sport) i zapewniać równie dobre wyniki dla różnych źródeł lub standardów sygnału. Wdrożenie tych funkcji niestety kosztuje sporo pieniędzy, a dla modeli o rozdzielczości 4K nawet więcej.

Nic dziwnego, że producenci szukają różnych trudnych sposobów na uzyskanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości bez korzystania z drogich, pełnoprawnych chipów 4K. JVC ma odpowiednią technologię o nazwie „e-Shift”, Epson ma „4K Enhancement”, Texas Instruments ma „XPR” (projektory Optoma). Zasadniczo wszystkie one realizują ideę optycznego przesunięcia półobrazów z późniejszym nakładaniem się, po prostu każdy na swój sposób. Nawiasem mówiąc, istnieje korzyść z tego pseudo-4K podczas oglądania mniej wyraźnych treści. Ta sama siatka pikseli rozpuszcza się prawie całkowicie. Jednak kosztem pewnej utraty koncentracji.

Minimalny czas opóźnienia może być szczególnym wymogiem w przypadku projektorów domowych dla graczy ten parametr jest niezwykle ważny. Obecnie większość modeli jest w stanie wyświetlać wideo 3D. Jedyną rzeczą jest to, że aby uzyskać pełnoprawny dźwięk przestrzenny w kinie domowym, będziesz musiał kupić system głośników o odpowiednim poziomie.

Funkcje projektorów do pracy i nauki

Cele edukacyjne i biznesowe wymagają po prostu pracy ze statycznymi obrazami. W związku z tym projektory do biur i klas mogą z łatwością obejść się bez skomplikowanej sprzętowej i programowej interpolacji i skalowania projekcji, zarządzania kolorami i innych kosztownych funkcji. Ich matryce skupiają się na rozdzielczościach „komputerowych”, podczas gdy „filmowe” wyświetlane są ze znacznym przycięciem wykorzystywanego obszaru. Oczywiste jest, że to ostatnie wpływa na klarowność obrazu w nienajlepszy sposób. Ta kategoria ma pewne specyficzne funkcje, na przykład obsługę interaktywnych trybów działania itp.

Łączność

Głównym interfejsem do podłączenia projektorów jest HDMI, a wiele modeli jest wyposażonych w kilka tych złączy. Jeśli masz kilka źródeł sygnału nie są nadmierne.

Prawie wszystkie projektory mogą komunikować się ze smartfonami i innymi urządzeniami za pomocą protokołu MHL. Często posiadają porty USB do łatwego podłączenia sprzętu przenośnego. Tutaj przydatną funkcją można uznać możliwość jednoczesnego ładowania gadżetów mobilnych przez to złącze. Pamiętaj, że obecność interfejsu USB nie oznacza możliwości pracy z dyskami flash. Tylko projektory z wbudowanym odtwarzaczem multimedialnym są uprawnione do takich funkcji. Co więcej, im mądrzejszy jest odtwarzacz multimedialny, tym więcej formatów wideo można odtwarzać w trybie autonomicznym.

Odległość rzutu

W zależności od oczekiwanej odległości od ekranu należy wybrać projektor zgodnie z jego odległością rzutu (odległość ogniskowania). Projektory o najkrótszej ogniskowej są w stanie tworzyć obraz o dużej przekątnej, dosłownie cale od ściany lub ekranu projektora. Z drugiej strony takie jednostki (z reguły) nie nadają się do rzutowania z daleka.

Streszczenie

Mamy nadzieję, że nasz wybór najlepszych projektorów poniżej 1000 USD będzie przydatny do wyboru. Nie ma uniwersalnego rozwiązania, dlatego wybór najlepszego projektora do biura czy do kina domowego powinien opierać się na zakresie zadań, a także przewidywanych warunkach pracy projektora.

Najlepsze projektory poniżej 1000 USD FAQ

Jakie projektory sprawdzają się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu?

W pomieszczeniu z dużą ilością światła otoczenia najlepsze są projektory o mocy ponad 3000 lumenów. W każdym razie projektor o mocy poniżej 2000 lumenów nie da dobrego obrazu w takich warunkach.

Jakie są różnice między projektorem do biura a projektorem do kina domowego?

Jasność. W przypadku kina domowego z wyłączonymi światłami możliwe są projektory o jasności 900 lumenów i większej, ale w przypadku przestrzeni biurowej duże i jasne projektory audytorium o jasności poniżej 3000 lumenów nie są zbyt odpowiednie, chyba że planujesz zawsze wyłączać światła.
Rezolucja. W dzisiejszych czasach im wyższa tym lepsza rozdzielczość do oglądania filmów i gier (najbardziej popularne rozdzielczości to 1280×720 (HD Ready, 16:9), 1280×800 (WXGA, 16:10), 1920×1080 (Full HD, 16:9), 1920×1200 (WUXGA, 16:10) i wreszcie 4096×2160/3840×2160 (4K). ) Ale w przypadku projektora prezentacyjnego można zacząć od 800×600 (SVGA, 4 :3) i 1024×768 (XGA, 4:3). Chyba że planujesz pokazywać materiały i zdjęcia lepszej jakości.)

Interfejsy i połączenia. Projektory prezentacyjne są najczęściej podłączane do komputerów i standardowych odtwarzaczy multimedialnych, dlatego brakuje im wielu interfejsów cyfrowych. Te urządzenia nie mają złączy do obrazów o wysokiej rozdzielczości HDMI i podobne. Natomiast projektory do kina domowego wyposażone są w różnego rodzaju złącza, przez które można przesyłać sygnały analogowe i cyfrowe z dowolnego źródła. Również te projektory mają połączenie bezprzewodowe, co pozwala na integrację z najbardziej zaawansowanymi systemami kinowymi.

I oczywiście  Waga i wymiary. Im lżejszy i mniejszy jest projektor, tym wygodniej jest przenosić go z miejsca na miejsce w salach lekcyjnych i biurze. O małych i przenośnych projektorach pisaliśmy już w tym artykule  Przegląd najlepszych mini projektorów do prezentacji biznesowych.

Możesz również polubić: