Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie

Autor: Aleksander Czub | 12.06.2019, 15:23
Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie

Obecna linia kart graficznych NVIDIA RTX została wydana w zeszłym roku, a wersja RTX w konstrukcji Max-Q dla kompaktowych laptopów do gier została zaprezentowana światu dopiero w 2019 roku. Na rynku są już laptopy RTX 2080/2070/2060 Max-Q, i Edycja otrzymała jeden z najbardziej wypchanych modeli w tej chwili - Acer Predator Triton 500. Otrzymał on bardzo mocne "żelazo", podczas gdy jest całkiem odpowiedni do regularnego transportu ze względu na małe wymiary i wagę. Zobaczmy, na co go stać.

 1. Co to jest?
 2. Czym przyciąga?
 3. Co znajduje się w zestawie?
 4. Jak wygląda i czy jakościowo zmontowany?
 5. Na ile wygodnie korzystać z Acer Predator Triton 500?
 6. Jak dobry jest ekran?
 7. Jaka wydajność, autonomia i dźwięk?
 8. Wnioski

Co to jest?

Acer Predator Triton 500 to flagowy notebook do gier z ekranem IPS o przekątnej 15,6 cala, częstotliwości odświeżania 144 Hz, procesorem Intel Core i7, 32 GB pamięci RAM, szybkim dyskiem SSD dla gromadzenia danych i kartą graficzną GeForce RTX 2080 z pamięcią wideo o maksymalnej pojemności 8 GB. Q.

Czym jest imponujący?

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-2

Jeśli spojrzysz na listę cech laptopa, to mamy prawie marzenie nowoczesnego gracza: sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H o częstotliwości podstawowej 2,2 GHz i Turbo Boost do 4,1. Ilość pamięci RAM wynosi 32 GB (2 bloki po 16), dwa dyski SSD z interfejsem PCIe3 x4 o pojemności 512 GB każdy. Akcelerator graficzny - NVIDIA RTX 2080 Max-Q z 8 GB pamięci GDDR6, 15,6-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920x1080 i częstotliwości odświeżania 144 Hz. To wypełnienie starczy z marginesem na kolejne kilka lat. Ale pytanie brzmi, jak to wszystko zostało zrealizowane: wypychanie takiego żelaza do kompaktowej 2-kilogramowej walizki o grubości 18 mm i skuteczne chłodzenie nie jest najłatwiejszym zadaniem. W tym celu zainstalowali już trzy wentylatory: jeden dla procesora i dwa dla karty graficznej.

Co znajduje się w zestawie?

Otrzymaliśmy laptop bez kompletnego zestawu. Tylko z zasilaniem. Chociaż najwyraźniej w próbkach komercyjnych będzie tylko dokumentacja. Brak bonusów. Ale byłem zadowolony z pełnego zasilania: jest znacznie mniejszy niż te, które widzieliśmy na flagowych laptopach do gier:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-3

Jak wygląda i na ile jakościowo zmontowany?

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-4

Predator Triton 500 jest wykonany w dawno zwykłym stylu linijki, : metalowy korpus, niebieskie akcenty, mocne kontury i posiekane rogi, aby stworzyć bardziej agresywny wygląd. Na okładce znajduje się logo linii gry Predator z podświetleniem. Okładka bez tekstury, zbiera małe odciski palców, ale łatwo je wytrzeć:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-5

Biorąc pod uwagę bardzo mocne wypełnienie, inżynierowie postanowili wykonać jak najwięcej otworów wentylacyjnych w całym korpusie laptopa. Są też po lewej stronie, bliżej tyłu notebooka. Z gniazd po tej stronie znajduje się wejście do podłączenia zasilania, sieć RJ45, USB 3.1, HDMI 2.0 i oddzielne gniazda 3,5 mm dla słuchawek i mikrofonu:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-6

Po prawej stronie znajdują się symetryczne wentylacyjne otwory do wlotu powietrza, gniazdo blokady Kensington, dwa porty USB 3.1, mini DisplayPort w wersji 1.4, USB Type-C (z obsługą Thunderbolt 3) i wskaźniki LED. Jest wystarczająco dużo portów, ale brak czytnika kart w jakiejkolwiek formie wygląda nieco dziwnie. Byłoby to przydatne: moc laptopa wystarczy do edycji wideo i obróbki zdjęć:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-7

Przód bez żadnych elementów funkcjonalnych:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-8

Na tylnym końcu nie ma złączy, tylko dwie duże części z otworami do wydmuchiwania gorącego powietrza. Lokalizacja jest logiczna: nie będzie wiać na ramię z myszką:

Dolne części mają dużo perforacji dla wlotu zimnego powietrza, cztery szerokie gumowane nogi dla stabilności i głośniki stereo na pochyłych powierzchniach bliżej przodu notebooka. Wzdłuż obwodu - kilka śrub do mocowania dolnej pokrywy, a dwa trójkąty wskazują obszary, które najbardziej się nagrzewają pod dużym obciążeniem:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-13

Jedyna część plastikowa konstrukcji - panel wyświetlacza. Ramy są cienkie, jak przystało na nowoczesny laptop. Nad ekranem znajduje się kamera internetowa z mikrofonami i wskaźnikiem pracy:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-14

Pod ekranem luka jest imponująca, na niej znajduje się logo linii gry Predator. Nad klawiaturą, w górnej części powierzchni roboczej, znajdują się również otwory wentylacyjne i przycisk włączania trybu Turbo:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-15

Mając topowe cechy najwyższej wydajności w grach laptop okazał się dość kompaktowy. Można go łatwo umieścić w standardowej komorze na laptopa w dowolnym nowoczesnym plecaku i nie obciąża się dzięki wadze 2,1 kg. Wygląda i zmontowany świetnie.

Na ile wygodnie korzystać z Acer Predator Triton 500?

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-16

Zawias bezpiecznie mocuje ekran, a laptop można otworzyć jedną ręką. Konstrukcja umożliwia otwarcie pokrywy o 180 °, choć nie sądzę, aby ta funkcja była szeroko stosowana przez graczy. Laptop korzysta z klawiatury membranowej bez dodatkowego urządzenia cyfrowego. Blok strzałów nie jest w żaden sposób oddzielony od głównego bloku przycisków, ale jest podświetlony dodatkową niebieską ramką, podobnie jak WASD. Po prawej stronie znajduje się wiele dodatkowych przycisków do sterowania multimediami. Istnieje również przycisk do uruchomienia aplikacji Predator Sense, powyżej której znajduje się przycisk do włączania laptopa:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-17

Przyciski mają stosunkowo mały, ale pewny, przyjemny ruch. Są standardowego rozmiaru, ze standardową odległością między przyciskami. Górna część przycisków pokryta jest czarnym szorstkim plastikiem, a obwód jest przezroczysty dla oświetlenia. Konfigurowalny RGB z trzema strefami. Korzystanie z klawiatury jest wygodne.

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-18

Touchpad ma średnie rozmiary, przyciski nie są oddzielone od głównej powierzchni. Powłoka jest przyjemna, a czułość wystarcza do komfortowej pracy. Chociaż oczywiście laptop wymaga użycia myszy.

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-19

Jak dobry jest ekran?

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-20

Predator Triton 500 ma 15,6-calowy wyświetlacz z matrycą IPS, rozdzielczością FullHD i matowym wykończeniem. Jednocześnie maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz, obsługiwana jest synchronizacja ramki G-Sync. Szybkość odpowiedzi macierzy wynosi 3 ms. Taki ekran, wraz z bardzo mocnym żelazem, pozwala zapomnieć o niewyraźnym obrazie lub przerwaniu kadru w nowoczesnych grach. Obraz jest tak gładki, jak to możliwe, nawet w najbardziej dynamicznych strzelankach. Jakość obrazu jest również przyjemna: odpowiednia jasność, maksymalne kąty widzenia.

Pomiary za pomocą kolorymetru wykazały, że maksymalna jasność wynosi 311,237 cd / m2, jasność czarnego pola wynosi 0,414 cd / m2, a współczynnik kontrastu statycznego wynosi 752: 1, co jest dość dobrym, chociaż minimalna jasność może wydawać się bardziej niż konieczna w ciemnym pomieszczeniu. Gama kolorów prawie pokrywa się z przestrzenią sRGB, obraz po prostu troszeczke przechodzi w zimne odcienie:

Że wydajność, autonomia i dźwięk?

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-31

Sprawdziliśmy topową konfigurację Acer Predator Triton 500. Wewnątrz mamy sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H o częstotliwości podstawowej 2,2 GHz, Turbo Boost do 4,1 GHz, HyperThreading obsługuje 12 wątków i 9 MB pamięci podręcznej. Ilość pamięci RAM - 32 GB (od 2 do 16 GB) i jako akcelerator grafiki zainstalował NVIDIA RTX 2080 Max-Q z 8 GB pamięci wideo GDDR6. Bezprzewodowy adapter Intel Killer AC1550i z obsługą IEEE 802.11a / b / g / n / ac i Bluetooth 5.0 oraz przewodowy port gigabitowy.

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-32
Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-33
Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-34

Wielokrotnie używaliśmy laptopów z kartami graficznymi w konstrukcji Max-Q. Ale generalnie przypominam: główne różnice w stosunku do „pełnowymiarowych” kart graficznych to nieco niższe częstotliwości układu i pamięci (a co za tym idzie nieco niższa wydajność). Zużycie i rozpraszanie ciepła jest niższe niż standardowe opcje, głównym celem Max-Q jest maksymalna wydajność na wat mocy. GeForce RTX 2080 Max-Q jest oparty na układzie TU104, częstotliwość rdzenia wynosi 735 MHz, a 1095 w trybie Boost. Dla porównania, ta liczba na pulpicie wynosi odpowiednio 1380 i 1590 MHz. Wykorzystuje się 8 GB pamięci wideo GDDR6 z 256-bitowym interfejsem i częstotliwościami 12 GHz (wobec 14 GHz). Oczywiście wydajność jest nieco niższa niż w „pełnoprawnym” 2080, ale nadal jest imponująca. I jest wystarczająco dużo zapasów na kilka lat komfortowej gry na natywnym wyświetlaczu FullHD:

Dwa identyczne dyski SSD modelu M.2 NVMe PCIe 3.0 x4 WD SN720 o pojemności 512 GB każdy są używane dla gromadzenia danych:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-57

Jeździ bardzo szybko. Prędkość odczytu do 3400 MB / s i pisać - trochę mniej niż 2500 MB / s:

Największym problemem pozostał system chłodzenia, który przy takim napełnieniu musi być bardzo skuteczny. Acer Predator Triton 500 wykorzystuje system trzech wentylatorów 3D AeroBlade czwartej generacji i pięciu miedzianych rur przewodowych. Jeden wentylator do chłodzenia procesora, dwa dodatkowe do karty graficznej. Intensywność działania CO można regulować ręcznie za pomocą aplikacji, istnieje tryb automatyczny i tryb maksymalnej prędkości dla ostatecznych obciążeń. Sądząc po teście naprężeń, układ chłodzenia dobrze radzi sobie z głównym zadaniem, wnętrza nie nagrzewają się do temperatury powyżej 84 °, ale laptop jest bardzo imponujący pod względem chałasu do tego stopnia, że ​​wbudowane głośniki są trudne do usłyszenia. I obudowa jest ogrzewana od dołu i w miejscach wlotu powietrza:

Recenzja Acer Predator Triton 500: laptop do gier z RTX 2080 Max-Q w zwartej, lekkiej obudowie-64

Jeśli chodzi o gry, nie ma skarg na laptop. Najniższa częstotliwość odświeżania została uzyskana w Assassin's Creed: Odyssey z maksymalnymi możliwymi ustawieniami grafiki i rozdzielczością 4K (laptop został podłączony do monitora Acer Predator X27). W tym samym czasie częstotliwość klatek nie spadła poniżej 30 FPS. Na rodzimym FullHD, Odyssey idzie do 50-70 FPS, Far Cry New Dawn - 70-80 FPS, w Metro Exodus spread wynosi od 60 do 100 (oczywiście wszystkie bułki RTX są wliczone), w Rise of the Tomb Raider - 60 -70 FPS:

Laptop jest wyposażony w baterię o mocy 84 W * h. Laptopy do gier nie są przeznaczone do użytku na drodze, a żywotność baterii nie jest ich mocną stroną. Acer Predator Triton 500 nie jest wyjątkiem: w trybie „biurowym” z przeglądarką, dokumentami i YouTube działa na baterii 3,5–4 godzin. To średnia w swojej kategorii.

Załadowano kilka przydatnych aplikacji. PredatorSense zawiera wszystkie podstawowe ustawienia, w tym podkręcanie karty graficznej, tryb pracy systemu chłodzenia, monitorowanie systemu, ustawienia podświetlenia klawiatury itd.:

Wbudowane głośniki stereo same w sobie nie są złe, ale z powodu bardzo głośnego CO nie nadają się do grania. Dla filmów / YouTube wystarczy. Aby dostosować dźwięk, dostępne jest narzędzie Waves MaxxAudio z korektorem i obsługą technologii wirtualnego dźwięku przestrzennego Waves Nx:

Oraz narzędzie Killer do monitorowania połączeń sieciowych, ustawiania pobrań priorytetowych i innych przydatnych rzeczy:

Wnioski

Acer Predator Triton 500 jest najbardziej wypchanym, bezkompromisowym notebookiem do gier z najmocniejszym sprzętem, ma wystarczającą wydajność dla każdej nowoczesnej gry „z maksymalną prędkością” i starczy go spokojnie przez kilka lat. Oprócz potężnego żelaza, zadowoli doskonałą jakość ekranu z wysoką częstotliwością odświeżania. Jednocześnie wszystkie te rzeczy mieszczą się w całkowicie przenośnej, niezbyt ciężkiej walizce i całkiem możliwe jest noszenie przy sobie laptopa w plecaku. Takie sobie marzenie PC gracza. Od roszczeń do laptopa, możesz wybrać tylko głośny system chłodzenia i podgrzanie obudowy. Ta konfiguracja kosztuje około 13676 zł. W kategoriach bezwzględnych jest to z pewnością imponująca ilość, ale w porównaniu z podobnymi konfiguracjami wygląda całkiem dobrze.

5 powodów, aby kupić Acer Predator Triton 500:

 • bardzo wysoka wydajność;
 • Wyświetlacz jakości z częstotliwością odświeżania 144 Hz, a podłożem G-synchronizacji;
 • Szybkie dyski SSD;
 • Schludny wygląd i materiały wysokiej jakości;
 • Niewielki rozmiar i waga.

2 powody, aby nie kupić Acer Predator Triton 500:

 •  Hałaśliwy SC i gorąca obudowa.
 • Czytnik kart by się przydał.

Acer Predator Helios 500

Мощный игровой ноутбук с качественным 17.3-дюймовым IPS-дисплеем 144 Гц с поддержкой G-Sync. Оснащён процессорами Intel Core 8-го поколения и дискретной видеокартой Nvidia GeForce GTX1070 на 8 ГБ.

Rozetka Allo MOYO 3ona51
Acer Predator Helios 500 Мы рекомендуем

Dane Acer Predator Triton 500
pokaz 15,6 cala, 1920x1080 IPS, 144 Hz, G synchronizacji
wymiary 360x258x17.9 mm
waga 2,1 kg
System operacyjny System Windows 10
edytor Intel Core i7-8750H, 6 rdzeni 12 HyperThreading strumieni 2.2-4.1 GHz (kawa jeziora, 14 nm)
RAM 32 PL DDR4 2400MHz
grafika nVidia GeForce RTX2080 Max-Q, 8GB GDDR6
napęd 2hSSD M.2 NVMe 512 PL
komunikacja Sieć Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / AC, 2,4 i 5 GHz MIMO 2x2 Bluetooth 5,0
złącza RJ45 3hUSB 3,1 HDMI 2,0 mini DisplayPort 1.4 typu C (piorun 3) Kensington, 2h3.5 mm słuchawki i mikrofon
kamera istnieją HD
bateria 84 Wh

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej