Deweloperzy Baldur's Gate III rozwijają się: Larian Studios ogłosiło otwarcie nowego biura w Warszawie

Autor: Anton Kratiuk | 20.05.2024, 14:26
Deweloperzy Baldur's Gate III rozwijają się: Larian Studios ogłosiło otwarcie nowego biura w Warszawie

W ciągu ostatnich pięciu lat w Polsce otwierało się coraz więcej studiów produkujących wysokiej klasy gry, czyniąc z naszego kraju centrum branży gier w Europie.

Polscy deweloperzy sami produkują świetne gry, ale ostatnio coraz więcej zagranicznych firm otwiera swoje biura w różnych miastach Polski.

Co wiemy

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że amerykański gigant Activision ogłosił otwarcie w Warszawie studia Elsewhere Entertainment, którego trzon stanowią byli pracownicy studiów CD Projekt RED i Naughty Dog.

Dziś taką samą decyzję ogłosiło belgijskie Larian Studios, które zyskało światowy rozgłos dzięki fenomenalnemu sukcesowi gry RPG Baldur's Gate 3.

Plotki o otwarciu Larian Studios Warsaw pojawiły się już w lutym 2024 roku, ale teraz zostało to oficjalnie ogłoszone.

Wraz z rozpoczęciem prac nad dwoma bardzo ambitnymi grami RPG, doskonałym sposobem na realizację naszej wizji jest powiększenie zespołu i otwarcie siódmego studia w sercu tętniącej życiem polskiej sceny gier!

Witamy, Larian Studios Warszawa!!!

Larian Studios Warsaw otworzyło szereg wakatów i zaprasza utalentowanych projektantów gier do współpracy.

Przypominamy, że w kwietniu firma po raz pierwszy wspomniała, że rozpoczyna prace nad dwiema ambitnymi grami, które mimo ogromnego sukcesu Baldur's Gate 3 nie będą w żaden sposób związane z uniwersum Dungeons & Dragons. Jak stwierdził szef Larian, Swen Vincke: "Dla nas jest to etap przeszły". Wiadomo, że obie gry będą bazować na własnych IP.

Źródło: Larian Studios

PC