Nadchodzi siódma duża aktualizacja dla Baldur's Gate III: Larian Studios rozszerzy "złe" zakończenia i doda narzędzia do modowania gry

Autor: Anton Kratiuk | 19.04.2024, 16:15
Nadchodzi siódma duża aktualizacja dla Baldur's Gate III: Larian Studios rozszerzy "złe" zakończenia i doda narzędzia do modowania gry

Wczoraj informowaliśmy, że Larian Studios rozpoczęło prace nad dwiema ambitnymi grami na własnym IP. Nie oznacza to jednak, że fani niezwykle popularnego RPG Baldur's Gate III pozostaną bez aktualizacji i nowych opcji.

Co wiadomo

W swoim wystąpieniu skierowanym do graczy, Larian Studios ogłosiło, że obecnie kończą prace nad siódmą dużą aktualizacją dla Baldur's Gate 3.

Deweloperzy obiecują w niej dodać nowe "złe" zakończenia i ulepszyć już istniejące. Gracze zobaczą nowe zainscenizowane sceny, postacie staną się bardziej złożone, aby reagować na decyzje podejmowane przez gracza, projektanci gry naprawią błędy, dostosują zachowanie niektórych towarzyszy. Ponadto gra będzie miała oficjalny zestaw narzędzi do tworzenia niestandardowych modyfikacji, dzięki czemu gracze będą mogli budować własne pełnoprawne historie z zadaniami, dialogami i animacjami. W ciągu najbliższych kilku tygodni deweloperzy ujawnią więcej szczegółów na temat tego edytora i zaproszą graczy do jego beta testów.

Po siódmej aktualizacji Baldur's Gate 3 planuje dodać cross-play między różnymi platformami i kontynuować naprawianie pozostałych błędów.

Więcej szczegółów na temat planów deweloperów można znaleźć na ich blogu Steam.

Źródło: Steam

PC