"Wciąż żyje, ale sytuacja jest skomplikowana" - 16 lat po zapowiedzi, Beyond Good & Evil 2 wciąż jest w produkcji: Ubisoft nie anulował beznadziejnego projektu.

Autor: Anton Kratiuk | 17.05.2024, 19:26
"Wciąż żyje, ale sytuacja jest skomplikowana" - 16 lat po zapowiedzi, Beyond Good & Evil 2 wciąż jest w produkcji: Ubisoft nie anulował beznadziejnego projektu.

W tym tygodniu Ubisoft og łosił anulowanie warunkowo darmowej strzelanki The Division: Heartland.

Na tle tej wiadomości wielu graczy przypomniało sobie o głównej, długo rozwijanej grze, nad którą pracuje Ubisoft.

Co wiadomo

Po raz pierwszy o pracach nad Beyond Good & Evil 2 francuska firma poinformowała w 2008 roku, następnie w 2017 roku zaprezentowała pierwszy materiał z rozgrywki i od tego czasu - cisza.

Gra trafiła już do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej tworzona gra w historii branży. Mało kto wierzył w to od razu, ale w czasie rozwoju przygodowa gra akcji wyprzedziła nawet niesławną strzelankę Duke Nukem Forever od 3D Realms i Gearbox Software.

Nie wiemy, czy to dobra, czy zła wiadomość, ale na pytanie Toma Hendersona, czy Beyond Good & Evil 2 jest nadal w fazie rozwoju, czy też został już anulowany, słynny insider odpowiedział: "Gra akcji jest nadal w fazie rozwoju, ale sytuacja jest skomplikowana".

"Wciąż żyje, ale sytuacja jest skomplikowana" - 16 lat po zapowiedzi, Beyond Good & Evil 2 wciąż jest w produkcji: Ubisoft nie anulował beznadziejnego projektu.-2

W zeszłym roku wtajemniczeni informowali, że gra jest nadal, 16 lat po jej ogłoszeniu!, we wczesnej fazie produkcji i najwyraźniej nikt nie jest w stanie zgadnąć, kiedy zostanie wydana.

Nadal przyglądamy się temu z zainteresowaniem.

Źródło: X