Pech: klient zamówił iPhone'a 15 Pro Max od Apple i otrzymał tanią chińską podróbkę Androida

Autor: Helena Szczerbań | 14.11.2023, 22:42
Pech: klient zamówił iPhone'a 15 Pro Max od Apple i otrzymał tanią chińską podróbkę Androida

Jeden z użytkowników Reddita podzielił się swoją nieprzyjemną historią zakupu nowego iPhone'a 15 Pro Max.

Co tym razem.

Mężczyzna zamówił iPhone'a 15 Pro Max, ale zamiast niego otrzymał niskiej jakości chińską podróbkę. Powiecie, że takie sytuacje, niestety, zdarzają się często i będziecie mieli rację. Ale tym razem zakupu dokonano bezpośrednio na oficjalnej stronie Apple.

Tak więc mieszkaniec Wielkiej Brytanii zamówił iPhone'a 15 Pro Max bezpośrednio od Apple. Następnie otrzymał e-maile z potwierdzeniem od firmy z danymi śledzenia od partnera dostawy. Ale po otwarciu pudełka mężczyzna odkrył, że to wcale nie był iPhone 15 Pro Max.

Telefon różnił się wizualnie od oryginalnego iPhone'a. Otrzymał wyświetlacz IPS zamiast OLED, dość szeroki "podbródek" i folię ochronną, której Apple nigdy nie nakleja na ekrany. Po włączeniu okazało się, że smartfon działa na systemie Android, który jest przebrany za iOS i wykonany dość kiepsko.

Kupujący natychmiast skontaktował się z pomocą techniczną, gdzie obiecano mu dowiedzieć się, co się stało. Najprawdopodobniej mężczyzna wkrótce otrzyma prawdziwego iPhone'a 15 Pro Max. Można przypuszczać, że gadżet został zamieniony na podróbkę na etapie dostawy.

Źródło: Reddit