Sztuczna inteligencja w Safari: Apple przygotowuje się do rozszerzenia funkcjonalności dla użytkowników

Autor: Nastya Bobkova | 30.04.2024, 22:38
Sztuczna inteligencja w Safari: Apple przygotowuje się do rozszerzenia funkcjonalności dla użytkowników

Nadchodzące aktualizacje Safari dla iOS 18 i macOS 15 od Apple otworzą nowe perspektywy dla użytkowników przeglądarek internetowych. Popularna przeglądarka może otrzymać nie tylko zaawansowaną obsługę sztucznej inteligencji od Apple, ale także szereg innych innowacyjnych funkcji, które poprawią jej wydajność i użyteczność.

Co wiemy

Jedną z kluczowych innowacji, które mogą pojawić się w Safari, jest możliwość podsumowywania tekstu za pomocą sztucznej inteligencji, podobna do funkcji oferowanej przez przeglądarkę Arc.

Zauważono, że Safari może również zawierać gumkę treści internetowych, która pozwoli użytkownikom usuwać niechciane elementy ze stron internetowych, takie jak banery reklamowe lub niepotrzebne fragmenty tekstu.

Nowa wersja przeglądarki może również wprowadzić zaktualizowaną funkcję Visual Look Up, która zwiększy możliwość identyfikacji obiektów na obrazach, w tym produktów konsumenckich.

Według AppleInsider, inżynierowie Apple aktywnie pracują nad tymi funkcjami. Oficjalne szczegóły dotyczące aktualizacji Safari dla iOS 18 i macOS 15 spodziewane są na konferencji WWDC24 w dniu 10 czerwca.

Źródło: AppleInsider