Google Play wprowadza nową funkcję identyfikacji oficjalnych aplikacji rządowych

Autor: Vlad Cherevko | 03.05.2024, 22:31
Google Play wprowadza nową funkcję identyfikacji oficjalnych aplikacji rządowych

Google Play wprowadza nową funkcję, która ma pomóc użytkownikom w łatwej identyfikacji oficjalnych aplikacji rządowych. Nowa ikona "Rząd" ze zdjęciem budynku pojawi się w głównym kanale aplikacji, w wynikach wyszukiwania i na stronach aplikacji.

Co wiadomo

Ikona będzie umieszczona w widocznym miejscu obok oceny aplikacji. Po kliknięciu ikony pojawi się krótkie wyjaśnienie: "Oficjalny rząd - Play potwierdza, że ta aplikacja jest powiązana ze strukturą rządową".

Przykład oznaczania i wyszukiwania oficjalnej aplikacji rządowej

Na początku działania funkcji oznaczenie pojawi się na oficjalnych aplikacjach stanowych i federalnych w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Indiach, Indonezji, Japonii, Meksyku, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Google Play testuje tę funkcję od kilku miesięcy i początkowo ponad 3000 aplikacji rządowych otrzymało odznakę. Google aktywnie współpracuje z tymi rządami i ich programistami. Google wprowadziło specjalne zasady - oficjalne podmioty i agencje muszą używać rządowego adresu e-mail podczas konfigurowania swoich kont. Bardziej wrażliwe aplikacje, które obejmują głosowanie lub weryfikację tożsamości, wymagają dodatkowej weryfikacji przed zatwierdzeniem.

Źródło: 9to5google