Prawdziwa japońska zwięzłość: założyciel Tango Gameworks, Shinji Mikami, skomentował zamknięcie studia

Autor: Anton Kratiuk | 09.05.2024, 14:27
Prawdziwa japońska zwięzłość: założyciel Tango Gameworks, Shinji Mikami, skomentował zamknięcie studia

Wiadomość o zamknięciu czterech studiów Bethesdy, w tym Tango Gameworks, była zaskoczeniem nawet na tle ciągłych wiadomości o zwolnieniach i likwidacjach wielu znanych studiów.

Twórcy Hi-Fi Rush, The Evil Within i Ghostwire: Tokyo cieszyli się świetną reputacją: choć gry tego studia nie sprzedawały się w dziesiątkach milionów egzemplarzy, to były konsekwentnie oceniane wysoko i zdecydowanie miały swoją publiczność.

Co wiadomo

Nie tylko gracze, ale także dziennikarze zajmujący się grami byli oszołomieni wiadomością o zamknięciu Tango Gameworks, zwłaszcza na tle faktu, że Hi-Fi Rush stał się jedną z najbardziej udanych gier Microsoftu. Ponadto dziś okazało się, że japońscy projektanci gier pracowali do ostatniego dnia roboczego, aby opracować pomysły na sequel kolorowej rytmicznej gry akcji.

Słynny deweloper Shinji Mikami, który założył Tango Gameworks w 2010 roku, nie pozostał z boku i również skomentował zamknięcie studia, ale w przeciwieństwie do swoich zachodnich kolegów, zrobił to ze zwykłym japońskim lakonizmem:

Tango jest zamknięte. Smutne

Trudno nie zgodzić się z tą oceną. Rzeczywiście szkoda, że Microsoft nie docenił tak utalentowanego zespołu.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: X