Microsoft uruchamia sklep z grami mobilnymi w lipcu

Autor: Vlad Cherevko | 10.05.2024, 16:26
Microsoft uruchamia sklep z grami mobilnymi w lipcu

Microsoft ogłosił plany uruchomienia w lipcu mobilnego sklepu z grami. Będzie to sklep internetowy, który początkowo będzie oferował gry od Microsoftu.

Co wiadomo

Firma od dawna deklarowała zamiar stworzenia sklepu z aplikacjami mobilnymi jako alternatywy dla Google Play Store i Apple App Store. Prezes Xbox, Sarah Bond, potwierdziła podczas Bloomberg Technology Summit, że Microsoft uruchomi sklep z grami mobilnymi w lipcu. Sklep wystartuje z grami Microsoftu, a następnie otworzy się na innych wydawców. Microsoft zaoferuje również zniżki na przedmioty w grach, takich jak Candy Crush. Bond dodał, że będzie to sklep internetowy, a nie zwykła aplikacja, dzięki czemu będzie "dostępny na wszystkich urządzeniach, we wszystkich krajach, niezależnie od polityki zamkniętych sklepów ekosystemowych".

Oprócz Candy Crush, prezes Xbox powiedział, że Minecraft może być kolejną grą, która pojawi się w sklepie internetowym na początku. Nie jest jasne, czy Microsoft będzie oferował te gry poprzez pobieranie, streaming, czy oba te sposoby. Tak czy inaczej, firma oferuje już własną usługę Xbox Cloud Gaming, która umożliwia subskrybentom Xbox Game Pass strumieniowe przesyłanie gier przez Internet na komputer, konsolę lub urządzenie mobilne.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak Google i Apple zostały poddane długotrwałej kontroli w związku z ich duopolem sklepów z aplikacjami i obie firmy zostały zmuszone do wprowadzenia zmian przez różne rządy.

Źródło: Bloomberg