Świetna inwestycja na przyszłość: Nintendo ogłosiło zakup Shiver Entertainment, studia, które przeniosło Hogwarts Legacy na Switcha, od Embracer Group

Autor: Anton Kratiuk | 21.05.2024, 18:12
Świetna inwestycja na przyszłość: Nintendo ogłosiło zakup Shiver Entertainment, studia, które przeniosło Hogwarts Legacy na Switcha, od Embracer Group

Wielka wyprzedaż aktywów Embracer Group trwa.

Niedawno szwedzki holding ogłosił sprzedaż Gearbox Software i Saber Interactive, a także podział firmy na trzy autonomiczne dywizje.

Dziś światło dzienne ujrzała kolejna decyzja Embracer.

Co wiadomo

Nintendo ogłosiło zakup Shiver Entertainment, studia specjalizującego się w portowaniu gier, od Embracer Group.

Nintendo wykupiło 100 procent udziałów Shiver, ale nie będzie ograniczać pracy studia i pozwoli mu na portowanie gier nie tylko na swoje konsole, ale także na inne platformy.

Shiver Entertainment zwróciło na siebie uwagę Nintendo dzięki przeportowaniu Hogwarts Legacy i Mortal Kombat 1 na Switcha. I choć nie było żadnych trudności z grą opartą na uniwersum Harry'ego Pottera, to wersja bijatyki na Switcha spotkała się z ostrą reakcją publiczności. Tutaj jednak problem leży nie tyle w pracy studia, co w ograniczeniach technicznych przestarzałej konsoli.

Zdaniem Hidekiego Yasudy, analityka firmy inwestycyjnej Toyo Securities, cytowanego przez Bloomberga, zakup Shiver Entertainment pozwoli Nintendo rozszerzyć katalog gier wydawanych na swoje konsole nie tylko obecnie, ale również wraz z premierą urządzenia nowej generacji. Nintendo Switch 2 ma podobno ukazać się w pierwszym kwartale 2025 roku.

Źródło: Nintendo, Bloomberg