Maksymalna liczba graczy online w Helldivers 2 na PlayStation 5 i PC osiągnęła 750 tysięcy, - założyciel Arrowhead Game Studios

Autor: Dmitro Koval | 27.05.2024, 09:52
Maksymalna liczba graczy online w Helldivers 2 na PlayStation 5 i PC osiągnęła 750 tysięcy, - założyciel Arrowhead Game Studios

Helldivers 2 to bez wątpienia jeden z najbardziej niesamowitych sukcesów tego roku: gra została wydana po długim cyklu deweloperskim i przekroczyła wszelkie możliwe oczekiwania Sony i Arrowhead Game Studios, ponieważ stała się najlepiej sprzedającą się grą w historii PlayStation, osiągając 12 milionów egzemplarzy w połowie maja 2024 roku. Podczas Nordic Game Conference założyciel Arrowhead Game Studios, Johan Pilestedt, podzielił się nowymi informacjami na temat sukcesu gry.

Co wiemy

Podczas rozmowy Pilestedt powiedział, że maksymalna łączna liczba graczy online na PlayStation 5 i PC osiągnęła ponad 750 tysięcy osób. Dzięki bazie danych SteamDB wiemy, że szczytowa liczba graczy online na Steam to 458 tysięcy, więc możemy założyć, że na PlayStation liczba ta była na poziomie 300 tysięcy.

Pylestedt powiedział również, że prace nad grą zajęły zespołowi osiem lat: rozpoczęły się w 2016 roku i miały trwać około trzech lat. Osobiście zajęło to Pielestedtowi siedem lat, jedenaście miesięcy i dwadzieścia sześć dni.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:

Źródła: GamingBolt, SteamDB