Popularny kanał YouTube ToastedShoes, który tworzył zabawne treści z modami Mortal Kombat, musiał usunąć wideo z powodu skargi Warner Brothers

Autor: Vladislav Nuzhnov | 27.05.2024, 10:56
Popularny kanał YouTube ToastedShoes, który tworzył zabawne treści z modami Mortal Kombat, musiał usunąć wideo z powodu skargi Warner Brothers

ToastedShoes to duży kanał YouTube z ponad 800 tysiącami subskrybentów. Twórca kanału często publikował zabawne filmy z modami Mortal Kombat z różnymi postaciami, takimi jak SpongeBob czy Shrek. Nie jest to jednak zabawne dla Warner Bros., który jest właścicielem serii Mortal Kombat.

Co wiadomo

Autor kanału poinformował, że otrzymał zawiadomienie o naruszeniu praw własności intelektualnej bezpośrednio od Warner Brothers, w którym stwierdzono, że mody Mortal Kombat w filmie "naruszają" prawa własności intelektualnej. Autor został poproszony o usunięcie wszystkich filmów Mortal Kombat 1 z kanału, w przeciwnym razie kanał zostanie usunięty.

Nawet Ed Boon, współzałożyciel MK, udostępniał i rozpowszechniał filmy z modami do gier walki. W sumie filmy z modami ToastedShoes mają ponad 1 miliard wyświetleń na wszystkich platformach, co pomogło zwrócić uwagę na grę i nadal wspierać zespół programistów, z którym współpracuje autor. Jego zespół modderów pracuje zarówno w niepełnym wymiarze godzin, jak i w pełnym wymiarze godzin, a dochody z tych filmów płacą ich pensje.

Autor nie mógł odpowiedzieć na e-mail wysłany do ToastedShoes bezpośrednio z Warner Brothers. Nie ma więc możliwości skontaktowania się z Warner Brothers i zapytania, co dokładnie firma uważa za naruszenie praw autorskich.

Z tego powodu ToastedShoes jest zmuszony usunąć wszystkie filmy ze swojego kanału modowego Mortal Kombat. Sam autor prosi o udostępnianie jego postu, aby przyciągnąć uwagę Warner Bros.

Źródło: @ToastedShoes