Znany informator zdementował plotki, jakoby remake'i Resident Evil 1 i 5 były w przygotowaniu, ale ucieszył tych, którzy czekają na odświeżone wersje Resident Evil Zero i Code Veronica.

Autor: Anton Kratiuk | 27.05.2024, 19:34
Znany informator zdementował plotki, jakoby remake'i Resident Evil 1 i 5 były w przygotowaniu, ale ucieszył tych, którzy czekają na odświeżone wersje Resident Evil Zero i Code Veronica.

W sieci regularnie pojawiają się poufne informacje na temat nowych gier z serii Resident Evil. Dotyczą one zarówno dziewiątej części, jak i remake'ów niektórych starych części. Szczególnie graczy interesuje informacja, że do 2026 roku Capcom rzekomo planuje wydać remake pierwszej części Resident Evil i w ten sposób uczcić 30-lecie serii.

Jednym z głównych źródeł plotek na temat Resident Evil jest znany insider Dusk Golem, który musi przyznać: to, o czym on i jego koledzy informowali wcześniej - nie jest prawdą.

Co wiemy

Dusk Golemszczerze przyznał, że plotki o remake'u pierwszej części Resident Evil są kompletnym nonsensem i absolutnie nieprawdziwe. Według jego źródeł, Capcom nie tylko nie pracuje nad tym projektem - nie ma nawet (jeszcze) w planach ponownego wydania pierwszej części kultowego horroru.

Jeśli chodzi o Resident Evil 9, to informacje o premierze gry na początku 2025 roku również nie wydają się Dusk Golemowi prawdziwe. Jego źródła twierdzą, że gra ukaże się na przełomie 2025/2026 roku, a gra zostanie zaprezentowana nie na początku tego lata, a pod jego koniec (prawdopodobnie na targach gamescom).

Informator zdementował również plotki o pracach nad remakiem Resident Evil 5. Według Dusk Golem projekt ten nie znajduje się w aktywnej fazie produkcji.

Jest jednak dobra wiadomość!

Informator zachęcił fanów serii wiadomością, że Capcom pracuje nad długo oczekiwanymi remake'ami Resident Evil Zero i Code Veronica, o które fani prosili od dawna.

Przy tak wielu informatorach trudno jest wiedzieć, w co wierzyć, a co jest fikcją, więc zalecamy poczekać na oficjalne informacje od dewelopera, a następnie być smutnym lub szczęśliwym.

Źródło: X