Samsung Galaxy Ring będzie miał specjalny tryb Lost, pozwalający na miganie pierścienia, gdy zostanie zgubiony

Autor: Vlad Cherevko | 31.05.2024, 10:33
Samsung Galaxy Ring będzie miał specjalny tryb Lost, pozwalający na miganie pierścienia, gdy zostanie zgubiony

Samsung zaprezentował swój pierwszy inteligentny pierścień Galaxy Ring w lutym na targach MWC, a jego pełna odsłona ma nastąpić w lipcu na kolejnym wydarzeniu Unpacked firmy. Niedawno pisaliśmy o pojemności baterii różniącej się w zależności od rozmiaru pierścienia, a teraz ujawniono kolejną cechę urządzenia.

Co wiadomo

Parsowanie pliku APK aplikacji Samsung Find ujawniło kilka dodatkowych szczegółów na temat pierścienia. Będzie miał tryb Utracony, który pozwoli właścicielom Galaxy Ring szybko znaleźć swoje urządzenie, powodując jego miganie w przypadku zgubienia.

Funkcja ta jest możliwa dzięki wbudowanej diodzie LED, która jest aktywowana przez aplikację Samsung Find. Jeśli użytkownik nie może znaleźć swojego pierścienia, wszystko co musi zrobić, to włączyć tryb "Lost", a aplikacja spróbuje połączyć się z pierścieniem, aby zainicjować miganie. Jeśli połączenie się powiedzie, pierścień zacznie migać, ułatwiając jego znalezienie.

Dodatkowo, jeśli pierścień zostanie zgubiony, użytkownicy będą mogli zablokować swoje konto Samsung za pośrednictwem aplikacji, uniemożliwiając nieupoważnionym osobom dostęp do danych osobowych i korzystanie z pierścienia. Jest to znacząca poprawa w stosunku do funkcji oferowanych przez konkurentów, takich jak Oura, których pierścienie przechodzą w tryb ograniczony podczas próby sparowania z nowym urządzeniem.

Te i inne funkcje inteligentnego pierścienia Samsung Galaxy Ring zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, które ma odbyć się 10 lipca.

Źródło: Android Authority