Android 15 beta jest już dostępny dla Nothing Phone (2)

Autor: Vlad Cherevko | 31.05.2024, 23:52
Android 15 beta jest już dostępny dla Nothing Phone (2)

Firma Nothing ogłosiła rozpoczęcie beta testów nowej wersji systemu operacyjnego Android 15 dla swojego flagowego smartfona Nothing Phone (2). Aktualizacja ta następuje po niedawnym rozszerzeniu programu testów beta, który był już dostępny dla modelu Phone (2a).

Co wiadomo

Podobnie jak w przypadku modelu Phone (2a), istnieją pewne znane problemy z kompilacją, takie jak brak możliwości dodawania nowych odcisków palców i korzystania z funkcji Face Unlock. Aktualizacja wymaga preinstalowanej wersji Nothing OS 2.5.5, którą można pobrać bezprzewodowo.

Deweloperzy Nothing aktywnie pracują nad integracją Androida 15 i dostosowaniem interfejsu użytkownika Nothing OS do nowych funkcji systemu. Przedstawiciele firmy zapraszają wszystkich do przyłączenia się do testów i oceny możliwości wstępnej wersji nowego OS.

Należy jednak pamiętać, że obecna wersja beta Androida 15 jest na wczesnym etapie rozwoju i wiele funkcji może być niedostępnych lub może działać z błędami. Dlatego instalacja tej wersji jest zalecana tylko dla programistów i doświadczonych użytkowników, którzy są gotowi stawić czoła potencjalnym trudnościom w działaniu urządzenia.

Źródło: Nothing Community