Użytkownicy iPhone'ów mogą teraz zobaczyć prędkościomierz i ograniczenie prędkości w Mapach Google

Autor: Nastya Bobkova | 10.07.2024, 02:11
Użytkownicy iPhone'ów mogą teraz zobaczyć prędkościomierz i ograniczenie prędkości w Mapach Google

Ta funkcja, która jest dostępna dla użytkowników Androida od 2019 roku, pozwala kierowcom zobaczyć ich prędkość podczas nawigacji w Mapach Google.

Jak ją włączyć

Aby włączyć tę funkcję, otwórz aplikację Mapy Google, dotknij swojego zdjęcia profilowego, przejdź do Ustawień i Nawigacji. Następnie przewiń w dół do sekcji "Wyświetlanie mapy" i znajdź przełączniki prędkościomierza i ograniczenia prędkości.

Prędkościomierz pojawi się w lewym dolnym rogu ekranu podczas nawigacji. Jeśli przekroczysz ograniczenie prędkości, kolor prędkościomierza zmieni się, aby Cię ostrzec.

Co wiemy.

Google zauważa, że prędkościomierz służy "wyłącznie do celów informacyjnych" i nie powinien być używany zamiast standardowego prędkościomierza pojazdu. Wynika to z faktu, że rzeczywista prędkość może różnić się od prędkości wyświetlanej w Mapach Google.

Nowe funkcje prędkościomierza i ograniczenia prędkości zostały już zauważone przez użytkowników iPhone'ów w Indiach, a Google planuje wprowadzić je na całym świecie w nadchodzących tygodniach.

Kilka dodatkowych szczegółów:

  • Aby uzyskać dostęp do prędkościomierza i ograniczenia prędkości, należy zaktualizować aplikację Mapy Google do najnowszej wersji.
  • Funkcje te są dostępne na iOS i CarPlay.
  • Prędkościomierz wyświetla prędkość w milach na godzinę lub kilometrach na godzinę, w zależności od regionu.
  • Możesz ukryć prędkościomierz, jeśli Ci przeszkadza.

Źródło: Google