Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $

Autor: Technosław Bergamot | 11.11.2019, 00:00
Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $

Redakcia  gg  nadal zapoznawa swoich najciekawskich w świecie czytelników ze słuchawkami firmy  MPOW. Mówiliśmy już o cudonych TWS-słuchawkach  MPOW T5, które zaimponowały nam swoją niską ceną, długim czasem pracy i zaskakująco dobrym dźwiękiem. A także o zamkniętych słuchawkach z redukcją hałasu  MPOW H5, co charakteryzują się niewielką ceną, doskonałymi materiały i naprawdę działającą redukcją hałasu (co jest rzadkością w cenie 45 $). Dziś porozmawiamy o nieco bardziej zaawansowanym modelu zamkniętych słuchawek MPOW H12, które wykorzystują hybrydową technologię redukcji szumów.

Co w pudełku

Jestem pod wrażeniem podejścia producenta, w którym on szczerze oszczędza na opakowaniu, ale nie oszczędza na samym produkcie (sam bym to zrobił, ponieważ pudełko można wyrzucić, nie ma to wpływu na wrażenie użytkowania). Miękkie papierowe pudełko przyjechało z Chin, pomarszczone i nieprezentowane, ale w środku jest wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia: same składane słuchawki, futerał, kabel do ładowania ze złączem microUSB (choć dziś z pewnością wolałbym USB-C ), kabel audio do używania słuchawek jako przewodowych i towarzysząca makulatura.

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-2

Torebka jest solidnie wykonana, na zewnątrz jest miękka (jak aksamit) i „oddycha” wewnątrz.

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-3

Cztery karty: zaproszenie do rejestracji na stronie (kupony rabatowe na kolejne zakupy, mailing i to wszystko), karta przypominająca, że nie można używać ładowarki o napięciu powyżej 5 woltów (ładowałem je głównie z laptopa) oraz krótka instrukcja obsługi parowania słuchawek i zarządzania nimi (wszystko jest standardowe i znane).

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-4

Kontroluje MPOW H12

Wejście audio 3,5 mm i przełącznik systemu redukcji szumów znajdują się na lewej słuchawce. Po prawej stronie - złącze ładowania microUSB, przycisk zasilania, klawisze głośności i przewijania oraz kilka diod LED - jedna wyświetla pracę (w trybie pracy parowania miga na niebiesko), druga jest potrzebna do kontrolowania ładowania (gdy świeci na czerwono - ładowanie jest w toku po zakończeniu wyłącza się).

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-5

Zarządzanie jest standardowe: naciśnięcie środkowego przycisku włącza / wyłącza słuchawki, przytrzymanie go przez długi czas po włączeniu uruchamia tryb parowania (wszystkiemu towarzyszy komunikat głosowy w języku angielskim). Krótkie naciśnięcie przycisku przewijania zmienia głośność, długie naciśnięcie rozpoczyna następny lub poprzedni utwór. Podczas połączenia przychodzącego jedno naciśnięcie przycisku zasilania podnosi / rozłącza się. Dwa razy pozwala zresetować połączenie przychodzące.

Wszystkie elementy sterujące są wykonane tak, aby były łatwe w użyciu przez dotyk. Przyciski są łatwe do namacania, są solidne, z dobrym i precyzyjnym iruchiem. 

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-12

Składana konstrukcja i ergonomia

Słuchawki są składane i mają kilka stopni swobody. Sama wkładka słuchawkowa obraca się wokół osi pionowej. Zawias w słuchawce jest po prostu nie do pochwały - wszystko jest wykonane niezawodnie, elementy są metalowe, w pozycji otwartej są mocowane charakterystycznym kliknięciem, musisz trochę wysiłku przyłożyć, nie ma poczucia, że po kilku latach wszystko się rozluźni.

Miska odchyla się, aby lepiej zakrywać głowę - na trzecim zdjęciu widoczna jest szczelina, która pozwala ocenić stopień swobody

Byłem zadowolony z prostego i zrozumiałego rozwiązania z umieszczeniem linijki z podziałami na metalowej płytce, co pozwala zwiększyć zasięg pałąka. Z pewnością ktoś inny dokonał takich podziałów, ale spotkałem się po raz pierwszy. Pomysł jest prosty i elegancki - łatwo zapamiętać swoją pozycję i skonfigurować w razie potrzeby, nawet po tym, jak ktoś inny użyje słuchawek. Chociaż minimalna pozycja była dla mnie wystarczająca - nawet nie nacisnąłem pałąka na głowę (najwyraźniej moja głowa jest mała).

Chwalone są również materiały na pałąk - miękkie wnętrze i twardy matowy plastik na zewnątrz.

Materiały

Wydaje się, że MPOW dobrze rozumie znaczenie wrażeń dotykowych ze słuchawek. Nauszniki są miękkie, by nie powiedzieć tak delikatne jak skóra dziecka. Bardzo przyjemne w dotyku, dzięki czemu na ogół nie powodują dyskomfortu podczas noszenia przez cały dzień (a te słuchawki nie chcą być usuwane przez cały dzień).

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-33

Obudowa wykonana jest z matowego plastiku, trudniej jest ją zabrudzić niż ta zastosowana w konstrukcji modelu H5 (to jedna z rzeczy, które mnie denerwowały). Metalowa płytka w kształcie koła z koncentrycznymi okręgami jest umieszczona pośrodku zewnętrznej strony miski. Łapią blask i pięknie migoczą, chociaż zbierają trochę kurzu. W życiu nie wygląda to tak źle, jak w makrofotografii. Słuchawki te mają tańszą wersję (różnicę w dolarach), w której zamiast tej ozdobnej płytki znajduje się plastikowa wtyczka. To znaczy, kto nie jest entuzjastycznie nastawiony do pomysłu, będzie mógł wybrać inną opcję, a także trochę zaoszczędzić.

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-34

Złożone ujęcia słuchawek pod różnymi kątami:

Czym jest hybrydowy system redukcji szumów i jak to działa

Krótko mówiąc, nie ma tu rocket science - wszystkie aktywne systemy tłumiące hałas używają drugiego mikrofonu do wycinania hałasu. W niektórych przypadkach jest instalowany w misce, w innych - na zewnątrz. Jak dokładnie i co tam analizują i jak to odciąć -  know how producenta, którym oczywiście nikt się nie podzieli. Hybrydowa redukcja szumów to opcja, w której stosowane są zarówno mikrofony wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Taką opcją są na przykład najlepsze słuchawki z redukcją szumów - Sony WH-1000XM3 lub  Bose QuietComfort35 II, chociaż ci producenci nie skupiają się na nazwie technologii. Jednocześnie MPOW mówi o zaawansowanej wersji supresji hybrydowej, sugerując kolejny etap w rozwoju  własnych rozwiązań. W tym przypadku „redukcja szumów” MPOW H12 działa świetnie (dajemy zniżkę na cenę 60, a nie 400 USD, chociaż różnica, szczerze mówiąc, nie jest tak duża w działaniu „redukcji szumów” i to właśnie lubię w tych słuchawkach więcej) łącznie). Ale wszystko ma swoją cenę i dźwięk słuchawek podoba mi się znacznie mniej niż ten sam Sony WH-1000XM3. Oznacza to, że jeśli działanie systemu redukcji szumów w tych modelach można całkowicie porównać (chociaż Sony ma generalnie magię techniczną, która odcina WSZYSTKIE szumy), to dźwięk MPOW H12 nie wydaje się tak jasny, jest bardziej ubogi. Na szczęście tryb redukcji szumów w zamkniętych słuchawkach można włączyć tylko w naprawdę hałaśliwych warunkach (zwykle jest to transport publiczny lub samolot). W cichym pomieszczeniu redukcja szumów nie ma sensu - zamknięte słuchawki mają same w sobie dobre pasywne tłumienie hałasu. Izolacja akustyczna MPOW H12 okazała się nie bardzo - przy maksymalnej głośności Twoja muzyka będzie słyszalna w pobliżu.

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-43

Jak często trzeba ładować MPOW H12 

Producent obiecuje do 30 godzin działania baterii w słuchawkach MPOW H12. Dla mnie naprawdę działały przez około 3 dni aktywnego użytkowania. Być może pracowaliby dłużej, gdyby mieli system automatycznego wyłączania - zostawiając ich na nocnej szafce w nocy, rano zauważysz, że nadal są włączone. Może wszystkie te optymalizacje Bluetooth 5.0 optymalizują coś pod kątem zużycia energii i nie ma już sensu go odłączać? Jeśli znasz, podziel się przemyśleniami w komentarzach do recenzji, będę wdzięczny. Pełne naładowanie słuchawek zajmuje około 3 godzin. Z przyjemnego - słuchawki obsługują rzadką (z jakiegoś powodu) możliwość połączenia wielopunktowego, umożliwiając jednoczesne połączenie, na przykład, laptopa i telefonu. Dzięki temu można nie przegapić połączenia podczas słuchania muzyki z komputera w pracy.

Przegląd MPOW H12: zamknięte słuchawki z redukcją szumów hybrydową za 60 $-44  

Konkluzja

Słuchawki MPOW H12 są bardzo podobne do modelu MPOW H5, ale ze swoim matowym plastykiem bez błyszczących wkładek wyglądają lepiej, a system redukcji hałasu w nich pracuje o wiele bardziej skuteczniej (przynajmniej za różnicę jest sens płacić, jeżeli jest krytyczna). Mi się podoba ich otwarcie demokratyczna cena i odpowiednie podejście do biznesu - aby ratować, co się da, i odwrotnie - nie skąpić się, gdzie nie jest to konieczne. Oznacza to, że mamy bardzo tani pakiet, ale doskonałe materiały, solidny sprzęt i dobra jakość wykonania. Plus bardziej żywotną baterię, komfort noszenia oraz wsparcie dla Bluetooth jednoczesnego podłączenia dwóch urządzeń. Wśród braków - brak aptX, co wpływa na jakość dźwięku. Jest to wada (dla kogoś, prawdopodobnie główna), która jest w stanie zapobiec zakupu. Nie znaczy, że jakość dźwięku jest bardzo słaba (mi się chciało więcej górneо częstotliwości, natomiast bas jest w porządku), ale mogłoby być lepiej (ale w innej klasie słuchawek, z inną ceną lub bez redukcji szumu). 

Nawiasem mówiąc, 11 listopada na Aliexpress tradycyjne zniżki i tych słuchawek można kupić tylko przez pare dni, trochę taniej, niż zwykle.

5 powodów, aby kupić H12 Zestaw słuchawkowy MPOW:

  • doskonały system hybrydowej redukcji szumów;
  • doskonałe materiały, wygodne w noszeniu;
  • składana konstrukcja (świetne dla osób podróżujących);
  • możliwość połączenia przewodowego;
  • wsparcie dwóch jednoczesnych połączeń Bluetooth.

2 powody, aby nie kupować słuchawki MPOW H12:

  • brzmienie trochę nie soczyste, nawet z wyłączonym systemem redukcji szumów;
  • Brak wsparcia aptX, NFC i USB-C, jeśli jest to komuś ważne.
Główne specyfikacje Słuchawki  MPOW H12
wymiary 172h133h80 mm
Głośniki Dynamiczny, 40 mm
bezprzewodowość Bluetooth 5.0
bateria 500 mAh, czas ładowania 3 godziny 
potwierdzona żywotność baterii Do 30 godzin odtwarzania muzyki (z wył hałas)
redukcia szumu hybrydowy, CVC 6,0 32 dB
Zawartość opakowania kabel audio, kabel ładowania microUSB, etui do przenoszenia


Bezprzewodowe słuchawki MPOW H12

Słuchawki z redukcją szumów hybrydową i o niskiej cenie

Słuchawki te imponują systemem redukcji szumów i wysokiej jakości materiałami. Są wygodne w noszeniu i mogą pracować przez kilka dni bez ładowania. Zaczep jest ukryty w dźwięku, który nie odsłania trójwymiarowego obrazu akustycznego. Z przyjemnych rzeczy warto zwrócić uwagę na możliwość jednoczesnego podłączenia do dwóch urządzeń Bluetooth, składający się design, możliwość pracy w trybie przewodowym za pomocą kabla i wygodną torbę do przenoszenia w opakowaniu.

Kup na Aliexpress
Bezprzewodowe słuchawki MPOW H12 dobra redukcja szumów

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej