Top 5 najlepszych inteligentnych zegarków

Autor: Nina Glushchenko | 09.07.2021, 13:48

Inteligentne zegarki niezauważalnie od kategorii zabawek dla tych, którzy nie mają gdzie włożyć pieniędzy przeszły do kategorii przydatnego towarzysza. Model z najnowocześniejszymi funkcjami kosztuje dziś około 250-300 USD (Apple Watch oczywiście jest droższy, ale o tym też porozmawiamy), za te pieniądze użytkownik może już liczyć na co najmniej dwa dni pracy, wbudowany odtwarzacz, rolę zestawu słuchawkowego, funkcje organizatora i naprawdę dobrego monitora fitnesu. Z takim zegarkiem możesz udać się na trening bez smartfona i popływać w basenie (cała nasza selekcja będzie miała nawet odpowiednie tryby śledzenia wskaźników fizycznych).

Ranking najlepszych smartwatch:

Apple Watch 5

flagowy zegarek Apple, najlepszy dla iPhone

Nowa generacja zegarka Apple Watch dostala Always On Display, analizę szumów i kompas magnetyczny. Pomimo faktu, że zegarek jest znacznie droższy niż jakikolwiek inny „inteligentny” zegarek na rynku o podobnych cechach, z pewnością można go nazwać najlepszym wyborem dla właścicieli iPhone'ów.

Kup na Amazon Kup w NEO24, 40 mm Kup w NEO24, 44 mm Kup w NEONET, 40 mm Kup w NEONET, 44 ​​mm Apple Watch Series 5 Stal nierdzewna , 40mm Apple Watch 5 Stal nierdzewna, 44mm
Apple Watch 5

Samsung Galaxy Watch Active 2

Najlepszy inteligentny zegar dla Androida

Wydaje się, że Google nie traktuje poważnie własnej platformy smartwatch Wear OS, ale Samsung przyszedł z pomocą użytkownikom Androida. Galaxy Watch Active 2 jest jednym z najbardziej funkcjonalnych zegarków na rynku, w porównaniu z pierwszym modelem, twórcy dodali dotykową ramkę do szybkiego poruszania się po różnych menu. Osobno warto zauważyć sensowną aplikację S Health do prowadzenia statystyk aktywności fizycznej i monitorowania odżywiania.

Kup na Amazon, 40 mm Kup w Neo24, 40 mm Kup w Neo24, 44 mm Kup w NEONET, 40 mm Kup w NEONET, 44 mm
Samsung Galaxy Watch Active 2

Fitbit Versa 2

Egzotyka dla fanów Fitbit

Fitbit Versa 2 automatycznie rozpoznaje różne rodzaje aktywności, ale oferuje tylko podstawowe inteligentne funkcje. To najlepszy wybór dla tych, którzy są przywiązani do ekosystemu gadżetów fitness Fitbit i nie chcą stracić zgromadzonych danych. Innym trudno będzie wyjaśnić, dlaczego powinni wydawać pieniądze na gadżet bez pełnej lokalizacji.

Kup na Amazon
Fitbit Versa 2

Apple Watch 4

Tańsze i nie o wiele gorsze

Jest to pierwszy zegarek Apple, który otrzymuje cieńsze ramki wokół ekranu i zwiększoną przekątną (40 mm vs 38 mm, 44 mm vs 42 mm). To właśnie w serii 4 po raz pierwszy pojawiła się funkcja EKG. Przy ograniczonym budżecie zegarek Apple Watch 4 jest nadal lepszym wyborem dla iPhone'a niż urządzenia innych producentów. Ale jeśli mocno uderzą w portfel, spójrz na zegarek Apple Watch 3, który wciąż można znaleźć w sprzedaży.

Kupić w NEONET, 40 mm Kupić w NEONET, 44 mm Apple Watch 3, 42 mm GPS Apple Watch 3, 42 mm GPS+Cellular Apple Watch 3 na Amazon
Apple Watch 4

Honor Watch Magic

Nowoczesny inteligentny zegarek z GPS w rozsądnej cenie

Jest to okrągły „inteligentny” zegarek w stylowej wodoodpornej obudowie o grubości 9,8 mm, obsłudze GPS i stosunkowo wysokiej żywotności baterii. Wyposażony w 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390x390, moduł NFC do szybkiego parowania ze smartfonem (ale nie do płatności zbliżeniowych) oraz szeroką gamę programów sportowych.

Kup na Amazon Kup na AliExpress
Honor Watch Magic

Najlepsze z najlepszych i najlepsze dla iOS: Apple Watch Series 5

Inteligentne zegarki bez kompromisów, z wyjątkiem bardzo krótkiej żywotności baterii. Zasługują nawet na naszą najbardziej prestiżową nagrodę - wybór redakcyjny.

Apple Watch 5 jest idealny do treningu - wygodnie jest je uruchomić, wszystkie informacje o statusie są wyświetlane na ekranie, nie trzeba przewijać do drugiego lub trzeciego ekranu, w bazie danych jest wiele sportów i istnieje automatyczne śledzenie niektórych rodzajów aktywności. Dzięki wyświetlaczowi Always On wygodnie jest śledzić swoje postępy podczas ćwiczeń. I ogólnie - niezbędne informacje są zawsze pod ręką. Interfejs zegara zapewnia maksymalną personalizację - w bazie danych znajduje się kilkadziesiąt tarcz, na większości z nich można skonfigurować widżety z szybkim dostępem do niezbędnych funkcji.

Co byś nie myślał na ten temat, ale Apple dużo wie o designie: przestrzeń małego ekranu jest wykorzystywana tak skutecznie i informacyjnie, jak to możliwe, a powiadomienia ze smartfona na Apple Watch nie są pocztówką, możesz z nimi współdziałać. Odpowiadaj za pomocą emoji i wiadomości głosowych.

Pod zegarem jest już wiele aplikacji innych firm. Plusy - tam jest miejsce na każde żądanie, a wiele jest zlokalizowanych. Minus - prawie wszystko fajne jest dostępne tylko w ramach subskrypcji.

Kolejny minus zegarka - moim zdaniem Apple oszczędza tutaj na silę materiałów i bardzo łatwo je rozbić (o czym świadczą moje doświadczenia).

Godność - właściwie wszystko inne. Apple Watch 5 to dzisiaj branżowy punkt odniesienia.

Powody, aby kupić Apple Watch Series 5:

 • Masz iPhone i chcesz najfajniejszy inteligentny zegaerk na rynku;
 • Drogi wygląd (nawet w wersji budżetowej);
 • Komfortowa praca z tekstem (czytanie, możliwość odpowiedzieć na wiadomość);
 • Pełnowymiarowy asystent kiedy smartfon nie jest w zasięgu ręki;
 • Bardzo łatwy w obsłudze interfejs i wiele funkcji dla początkujących;
 • On naprawdę „inteligentny”;
 • Dostęp do aplikacji, muzyki i podcastów bezpośrednio z zegara;
 • Najlepsza na rynku realizacia funkcji Always On Display.

Powodów, aby nie kupować Apple Obserwować 5:

 • To wykracza poza budżet;
 • Masz Android-Smartphone;
 • Wysoki koszt posiadania (prawie wszystkie aplikacje i usługi obce - płatne).

Zobacz również:  Recenzja Apple Watch 5

Najlepszy dla Androida: Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 na Android jest taki sam jak Apple Watch 5 na iOS. Możesz oczywiście spojrzeć na alternatywy, ale jeśli chcesz maksymalnie tylko jedno urządzenie, nie ma alternatyw dla innych marek. Nawiasem mówiąc, Active 2 jest prezentowany nie tylko z silikonem, ale także ze skórzanym paskiem.

Zaletą platformy Samsung w stosunku do konkurentów jest lokalizacja i dostępność bazy danych aplikacji innych firm (jest to ważne w parze, ponieważ inni producenci mają ją osobno), obfitość wybierania numerów, wsparcie dla wszelkiego rodzaju aktywności sportowych, Always On Display, możliwość odpowiadania na wiadomości bezpośrednio z zegara ( i jest nawet klawiatura do długich odpowiedzi tekstowych, ale jest to najbardziej skrajny przypadek). W sekcji aplikacji znajdują się przydatne rozszerzenia podstawowych możliwości Samsunga - kalkulator i inne małe rzeczy, ale jest Uber i wiele innych usług. Zegarek może działać jako zestaw słuchawkowy i odtwarzacz muzyki, mają wszystkie standardowe funkcje, takie jak monitorowanie snu, tętna, automatyczne śledzenie aktywności fizycznej. Ponadto, w przeciwieństwie do zegarka Apple Watch, nie trzeba potwierdzać, że naprawdę chodzisz lub biegasz, ale możesz anulować fałszywy trening (na przykład, gdy zegarek wyobraził sobie, że biegniesz wzdłuż autostrady Kraków-Bydgoszcz prędkością 30 km/h).

Jeśli mówimy o niedociągnięciach, to przede wszystkim - nie jest to bardzo wygodny wyświetlacz do pracy z tekstem. W rzeczywistości jest godnością zegarka. W końcu okrągły kształt nadal przypomina bardziej zegarek. Ale mniej informacji jest umieszczanych na małym okrągłym wyświetlaczu, a podczas treningu wszystkie ważne informacje nie są umieszczane na jednym ekranie.

Zegarek przy pełnym obciążeniu działa na jednym ładowaniu przez kilka dni. Więcej niż zegarek Apple Watch, ale mniej niż smartwatch Huawei. Ładują 100% dwa razy szybciej niż Watch 5, a podczas ładowania pokazują, ile pozostało. Zegarek można również ładować ze smartfona za pomocą wbudowanego ładowania bezprzewodowego.

Jeśli mówimy o platformie S Health, która została opracowana przez firmę Samsung i z którą współpracują jej zegarki, podoba mi się, że już zintegrowała usługę śledzenia żywności (rozliczanie kalorii opiera się na FatSecret, ale interfejs właśnie przez Samsung doprowadzony do porządku ), jest liczba całkowitej ilości spalonych kalorii i funkcja, którą Samsung nazywa „kontrolą wagi”, to bilans kalorii zużytych i wydanych, który jest obliczany na podstawie celów użytkownika - schudnąć, odzyskać, utrzymać wagę itp. Brakowało mi tylko informacji na temat kalorii wydanych na aktywność, ale to są niuanse. Według moich obserwacji zegarki Samsung są bardziej hojne w obliczaniu kalorii w trybie normalnym i bardziej skąpe podczas treningu. W porównaniu z FitBit Versa 2 i Huawei Watch GT 2 Sport. Ale trudno powiedzieć, kto ma rację, ponieważ dane wszystkich zegarków różnią się nieznacznie lub znacznie od siebie.

Jeśli korzystasz z iPhone'a i nadal zastanawiasz się nad zakupem tego zegarka, porównując go z Apple Watch 5, mogę powiedzieć, że Apple Watch wydawał mi się wygodniejszy ze względu na formę i logikę interfejsu w ogóle, nie lekceważ też żywotności baterii oraz głębokość integracji oprogramowania zegarka z oprogramowaniem smartfona. Są przydatne nie tylko w treningu, ale także w życiu, aby rozwijać dobre nawyki. Na przykład mają fajną funkcję przypominania o relaksie przy pomocy oddychania, istnieje wiele aplikacji medytacyjnych innych firm, funkcja trendu (gdy zegarek zbiera dane dotyczące aktywności fizycznej przez 90 dni) jest bardziej motywująca do codziennej aktywności.

Jakie funkcje są dostępne w telefonie iPhone w porównaniu z systemem Android - przedstawione w tabeli:

funkcje Galaxy Watch / Galaxy Watch Active
Wyzwania - Powiadomienia o połączeniach przychodzących
- Akceptuj/Odrzuć
* Wykonywanie połączeń możliwe jest tylko ze smartphona
Komunikaty - Powiadomienia o wiadomościach przychodzących (w tym iMessage)
- Odpowiadanie na wiadomości
Email-komunikaty/Kalendarz - Email – Kalendarz Powiadomienia
- Odpowiedź na e-mail – Wyłącz sygnał alarm/kalendarz
S Health - Fitness Tracker – Pulsometr
Gracz

- Control the Music (iTunes)
* Wymagana Funkcja Gear music manager (PC wersja internetowa), aby przesłać pliki muzyczne do urządzenia Gear

Wybór tarczy - Pobierz/Instalacja
* Pliki można pobierać tylko z darmowych aplikacji

Po stronie Samsunga cena i koszt posiadania (w przypadku większości aplikacji Apple Watch innych firm trzeba będzie zapłacić, ale tutaj wiele jest bezpłatnych), a także tradycyjny format i obsługa standardowych pasków.

W porównaniu z najnowszą generacją inteligentnych zegarków Huawei, ten model wygrywa prawie wszędzie - inteligentne funkcje, liczba treningów i aplikacji innych firm, wygodniejszy interfejs i liczba tarcz. Oprócz żywotności baterii, którą konkurent będzie miał dwa i pół razy - trzy większą.

Powody, aby kupić Samsung Watch Active 2:

 • Masz Android-Smartphon;
 • Chcesz najbardziej „inteligentny” zegarek z dostępnych na rynku;
 • Posiadasz smartfon Samsung;
 • Używałeś wcześniej smartfonu i/lub inteligentnego zegarku, fitness trackera marki, więc udało się zgromadzić bazę danych w S Health.

Powody, aby nie kupować Samsung Watch Active 2:

 • Potrzebujesz jeszcze większą autonomię;
 • Masz iPhone;
 • Masz ograniczony budżet.

Zobacz też:  Recenzja Samsung Galaxy Watch Active 2

Dla oldskulnyсh wielbicieli zdrowego sposobu życia: Fitbit Versa 2

Fitbit jest jednym z najstarszych producentów urządzeń elektronicznych do noszenia dla zdrowego trybu życia na rynku. Jeśli kupisz swój pierwszy inteligentny zegarek, nie polecam rozważenia tej marki do zakupu, mimo że są one przydatne w zdrowym stylu życia. Dziś marka ta rozwija się powoli, a pod pewnymi względami jest znacznie gorsza od konkurentów ze świata smartfonów. W szczególności źle wdrożyły inteligentne funkcje - nie wyświetlają wiadomości z sieci społecznościowych, nie wyświetlają połączeń, poczty, SMS-ów, nie mają lokalizacji na naszym rynku, co oznacza, że ​​zegarki i trackery Fitbit nie będą działać dla tych, którzy nie znają angielskiego . Wszystko to jednak nie oznacza, że ​​nie mają nic wspólnego z naszą selekcją.

Linia Versa (i aktualizacja Charge) w zeszłym roku pomogła Fitbit zdobyć trochę rynku od Apple. Versa 2 to kontynuacja zeszłorocznego hitu, który kosztuje prawie połowę wielkości najnowszego zegarka Apple Watch. Na zegarek należy zwrócić uwagę tych, którzy używali Fitbit od dawna, udało się zgromadzić dużą ilość danych na temat ich stylu życia w usługach tego producenta, a teraz może myśleć  o zmianie marki tylko z bólem. W takim przypadku lepiej po prostu uaktualnić do najlepszego modelu Fitbit i zaakceptować fakt, że powiadomienia z Facebooka nie będą Cię odciągać.

Versa 2 ma ładny design i wykonanie w duchu Apple Watch, chociaż w bezpośrednim porównaniu te ostatnie wyglądają na droższe ze względu na gładszy metal i posłuszny pasek. Osobiście bardzo podoba mi się schemat kolorów Versa 2, który przyszedł do nas na test (ale model lawendy Golden Rose jest dostępny wyłącznie na Amazon, zauważ). Mają też tylko jeden przycisk kontrolny (jest to minus), ale jest po lewej stronie (to plus). Oznacza to, że pod żadnym pozorem nie można go dotknąć lub przypadkowo nacisnąć w niewłaściwym czasie. W przypadku innych zegarków dzieje się to regularnie. Mają też pasek z wygodnym zapięciem.

Fitbit ma wszystkie popularne tryby treningowe, zegarek może automatycznie śledzić wiele rodzajów aktywności. W przeciwieństwie do Samsunga i Apple'a nie można mu „zażucić”, że na próżno rozważali jazdę wyboistą drogą za chodzenie sportwe, to minus. Zegarek może monitorować sen, puls, zauważać jego nienormalną aktywność, pozwala prowadzić dziennik żywności (niestety, tylko w języku angielskim) i monitorować cykl, monitorować spalone kalorie dziennie (bez osobnego zaznaczania aktywnych kalorii), wodę pitną i kawę. Ogólnie wydaje się, że Samsung zainspirował się tą właśnie marką, pracując nad S Health.

Dzięki Versa 2 możesz słuchać muzyki - ale to pech, możesz dodać ją tylko za pomocą aplikacji komputerowej, a to nie dzieje się szybko. Są aplikacje innych firm, jest ich wiele, ale nie ma tego samego Facebook czy Instagram (nawiasem mówiąc, Twitter), i są instalowane powoli. Możesz je pobrać i zalogować się tylko ze swojego smartfona. Prawie każdy prosi o pieniądze. Ogólnie rzecz biorąc, cechą platformy Fitbit jest duża liczba płatnych dodatkowych funkcji. Wydaje mi się więcej niż w Apple Watch. Nawet tarcze proszą o pieniądze! Jednak jest ich naprawdę dużo i moim zdaniem Fitbit oferuje najbardziej szalone rozwiązania projektowe nawet w darmowych wersjach. A płatne to wogóle kosmos. Ale oprócz pieniędzy ten kosmos zużywa baterię. Średnio zegarek przetrwa 2-3 dni, ładuje się również dość szybko (100% w 1:20). Ekran w trybie Always On jest monochromatyczny i prawie głupi. W trybie tla nic tak naprawdę nie działa w zegarku. Dlatego taka autonomia nie wynika z wielkiego umysłu, ale z małej baterii.

Powody, aby kupić Fitbit Versa 2:

 • Wcześniej używałeś  trackerów lub zegarków tego producenta;
 • Nadal nie chcesz być rozpraszany przez Facebook, Instagram, Telegram i innych posłańców;
 • Masz Android (bo dla iOS jednak lepiej kupić Apple Watch).

Powody, aby nie kupować Fitbit Versa 2:

 • Potrzebujesz inteligentnych funkcji;
 • Wolisz zegar w obudowie klasycznej;
 • Nie znasz angielskiego;
 • Twój budżet jest mniejszy niż potrzebno dla kupienia.

Przegląd Fitbit Versa 2 pojawi się na naszej stronie wkrótce.

Tańsze dla iOS: Apple Watch 3 lub Apple Watch 4

Nie chcę polecać konkretny model, ponieważ wszystko zależy od budżetu. Wystarczy dla Apple Watch 4, ale „piątkę” nie dasz rady? Wtedy bierz "czwórkę", bez Always On wyświetlacza i analizy hałasu wokół (jeśli nie jesteś muzykiem, oczywiście), to całkiem możesz przeżyć.

Jeśli „czwórka” jest zbyt uciążliwy dla portfela, możesz zatrzymać się na "trójce". Ramki wokół ekranu będą większe, nie będzie EKG (wielka strata?), wydajność będzie nieco niższa, ale to wszystko nie jest tak ważne dla zegarka, aby zrezygnowały z Apple Watch na rzecz innej marki sparowanej z iPhone'em.

Budżetowa Klasyka: Honor Watch Magic

Huawei (i pod-marka Honor) w inteligentnych zegarkach koncentruje się na designie i długiej żywotności baterii. Jednocześnie pierwsza generacja zegarków obu marek bardziej przypominała monitor fitness w klasycznej formie. W obecnej generacji (w szczególności Huawei Watch GT 2) stało się możliwe dzwonienie z zegarka, używanie go jako zestawu słuchawkowego, słuchanie muzyki, zarówno przez głośnik, jak i podłączony bezprzewodowy zestaw słuchawkowy.

Możliwości zegarka wzrosły, ale nadal pod względem „inteligentnego” są gorsze od Samsunga, ale kosztują tyle samo, więc nie jest to najlepszy zakup. Jednocześnie dwukrotnie tańsza Honor Watch Magic, choć nie tak „inteligentna”, jest cholernie dobra pod względem sportowym i długowieczności. Z zegarem możesz biegać, angażować się w siłownię, pływać, chodzić w góry, monitorować sen i tętno, a jednocześnie ładować je raz w tygodniu (dobrze, jeśli aktywnie biegasz i trenujesz, to dwa razy częściej, ale jednak nie tak jak zegarki innych producentów). Kosztują 130 USD i wyglądają jak prawdziwy klasyk. Kiedy testowałem ten model, zauważyłem ogromną liczbę komplementów do zegarka z zewnątrz. Ale dzwonienie, pisanie wiadomości, słuchanie muzyki z niego po prostu nie zadziała.

Patrz również:  Przegląd Honor Watch Magic

Powody, aby kupić Honor Watch Magic:

 • Piękny, klasyczny wzór;
 • Długa żywotność baterii (do tygodnia) i szybkie ładowanie;
 • Korzystna cena / Projektowanie / cechy (w kierunku budżetu);
 • Wyjaśniający tracker fitness.

Powody, aby nie kupować Honor Watch Magic:

 • Nie są one bardzo „inteligentne”: nie wolno słuchać muzyki, zadzwonić, odpowiadać na wiadomości, instalować aplikacji firm trzecich;
 • Jesteś gotów wydać więcej pieniędzy na zegarek.

Porównanie właściwości inteligentnych zegarków, o których mowa w artykule

Nazwa modelu Apple Watch 5 Apple Watch 4 Apple Watch 3 Samsung Galaxy Watch Active 2 Fitbit Versa 2 Honor Watch Magic
Zgodność iOS iOS iOS Android/iOS Android/iOS/Windows  Android/iOS
Form Factor prostokątny prostokątny prostokątny okrągły prostokątny okrągły
Typ ekranu OLED OLED OLED Super AMOLED  Super AMOLED AMOLED
Platforma  Watch OS Watch OS Watch OS Tizen OS Fitbit OS Lite OS
Wyświetlacz 40 mm, 44 mm 40 mm, 44 mm 38 mm, 42 mm 40 mm, 44 mm 34 mm 30 mm 
Smart-funkcje Powiadomienie o nadchodzących wydarzeniach, funkcja zestawu głośnomówiącego, słuchanie muzyki, podcastów, kalkulator, aplikacji innych firm z gier, organizator funkcji, dyktafon, notatki, zawsze na wyświetlacz, funkcja SOS, płatności bezstykowych, Siri, dziesiątki wolnego projektu tarczy (+ widget wsparcia) Powiadomienie o nadchodzących wydarzeniach, funkcja zestawu głośnomówiącego, słuchanie muzyki, podcastów, kalkulator, aplikacji innych firm z gier, organizator funkcji, Dyktafon, Notes, płatności bezstykowych, Siri, dziesiątki wolnego projektu tarczy (+ widget wsparcia) Powiadomienie o nadchodzących wydarzeniach, funkcja zestawu głośnomówiącego, słuchanie muzyki, aplikacji firm trzecich z gier, organizator funkcji, płatności bezstykowych, Siri, dziesiątki wolnego projektu tarczy Powiadomienie o połączeniach i wiadomościach, zestawy funkcji, gracz (można podłączyć słuchawki lub sterować odtwarzaniem muzyki z telefonu), odpowiedź do wiadomości za pośrednictwem wiadomości tekstowych, notatek głosowych, emodzhi, organizator funkcje (w tym te dostępne z aplikacji innych firm), usług jak Uber dostępny jako aplikacje firm trzecich, dziesiątki wzorów tarczy, funkcja SOS, zawsze na wyświetlacz Powiadomienie o wiadomości przychodzących (w tym e-mail) i telefonów, aplikacji firm trzecich z gier i funkcji organizatora, gracz (można podłączyć słuchawki lub zarządzać telefon muzyczny), Always On Display, dziesiątki wolnego i płatnego projektu wybierania osób trzecich Zobacz powiadomienia o aplikacji wybranej przez użytkownika ze smartfonu, powiadomienia o przychodzących połączeniach, zegar, stoper, budzik
Możliwości sportowe Liczenie kroków, schodków, bieganie i chodzenie na ulicy i na torze, orbitrek i wsp. Aktywność, ćwiczenia oddechowe dla relaksu, automatyczne działalność śledzące, liczenia kalorii wydatkowanych z działalności śledzenia tendencji cyklu aktywności przez 90 dni, monitor pracy serca, aplikacji innych producentów z programów szkoleniowych i programów medytacji itp Liczenie kroków, schodków, bieganie i chodzenie na ulicy i na torze, orbitrek i wsp. Aktywność, ćwiczenia oddechowe dla relaksu, automatyczne działalność śledzące, liczenia kalorii wydatkowanych z działalności śledzenia tendencji cyklu aktywności przez 90 dni, monitor pracy serca, aplikacji innych producentów z programów szkoleniowych i programów medytacji itp Liczenie kroków, schodków, bieganie i chodzenie na ulicy i na torze, orbitrek i wsp. Aktywność, ćwiczenia oddechowe dla relaksu, automatyczne działalność śledzące, liczenia kalorii wydatkowanych z działalności śledzenia tendencji cyklu aktywności przez 90 dni, monitor pracy serca, aplikacji innych producentów z programów szkoleniowych i programów medytacji itp Bieganie i spacery na ulicy, orbitrek, bieżnia, kilka rodzajów szkoleń, aplikacje firm trzecich do biegania, jogi i różnego rodzaju szkolenia, rekordy spalone kalorie, sen i monitorowanie tętna, dziennik żywności. Programy kofeiny i wody, rozszerzony o różnym stopniu złożoności, mające na celu osiągnięcie wyników sportowych lub poprawy stylu życia, automatyczne śledzenie aktywności Bieganie i spacery na ulicy, orbitrek, bieżnia, kilka rodzajów aplikacji, szkolenia, osób trzecich do biegania, jogi i różnego rodzaju szkolenia, rekordy spalone kalorie, monitorowania snu i rytmu serca, cykl kalendarza, dziennik żywności i wody, w zależności od typu podłóg, rozszerzony (płatne ) programu na różnych poziomach trudności, mających na celu osiągnięcie wyników sportowych lub poprawy stylu życia, automatyczne śledzenie aktywności Bieganie, bieganie kursy, spacery, jazda na rowerze, pływanie, trekking + GPS i pomiar wysokości), utrzymując kalorie wydatkowane w działaniach, monitoring snu i rytmu serca
Instalowanie dodatkowe aplikacje tak tak tak tak tak nie 
Wsparcie dla języka polskiego tak tak tak tak nie tak
autonomia 18 godzin 18 godzin 18 godzin 2-3 dni do 4 dni do tygodnia
Komunikacja oraz czujniki Wi-Fi, Bluetooth, NFC, optyczny serca, EKG, kompasu magnetycznego, wysokościomierz, akcelerometr do oszacowania przeciążenie do 32 g, żyroskop, czujnik światła otoczenia, GPS Wi-Fi, Bluetooth, NFC, optyczny rytmu serca, EKG,  Wi-Fi, Bluetooth, NFC, optyczne pulsometry, GPS Wi-Fi, Bluetooth, NFC, monitor tętna optyczny, GPS, akcelerometr, wysokościomierz, kompas Wi-Fi, Bluetooth, akcelerometr, wysokościomierz Bluetooth, GPS, czujnik optyczny tętno, akseerometr, wysokościomierz
Stopień ochrony odporne na 50 wodomierze odporne na 50 wodomierze odporne na 50 wodomierze IP68 odporne na 50 wodomierze odporne na 50 wodomierze
Wbudowana pamięć 32 GB 16 GB 8 GB 4 GB ND 128 MB

Jak wybrać elegancki zegarek

W tej chwili na rynku jest już duża liczba modeli, platform i generacji inteligentnych zegarków. W przeciwieństwie do, powiedzmy, smartfonów z Androidem lub laptopów z systemem Windows, nie są one do siebie tak podobne. Główna różnica polega na tym, że funkcjonalność inteligentnych zegarków zależy od producenta, ponieważ na rynku nie ma jeszcze jednej platformy. Z wyjątkiem niekompetentnego systemu operacyjnego Wear od Google.

Sprzedaż inteligentnych zegarków na świecie

Smartphonowy system operacyjny

Przede wszystkim wybór zależy od używanego smartfona. Zasadniczo iOS jest obsługiwany przez wszystkich producentów, ale jeśli posiadasz iPhone to będzie dziwne kiedy wybierzesz coś innego niż Apple Watch 5 - teraz jest to przykładowe urządzenie na rynku. Jeśli nie ma na to pieniędzy, możesz po prostu zatrzymać się na tańszym Apple Watch.

Jeśli masz Androida, wybór rozciąga się na nieskończoność, od której musisz odjąć Apple Watch. Następnie możesz spojrzeć na producenta smartfona (ponieważ jego markowe zegarki są głębiej zintegrowane z oprogramowaniem smartfona), możesz spojrzeć na możliwości różnych platform na rynku.

Budżet

Ogólnie ceny różnych modeli różnych producentów są porównywalne w ramach tych samych materiałów i funkcji. Apple Watch oczywiście unosi się nad rynkiem. I Garmin, które są bardziej wysportowane niż konkurenci. Lub Xiaomi (Amazfit), które są na ogół nieco tańsze niż na rynku.

Oszczędności w przypadku wyboru inteligentnych zegarków leżą w płaszczyźnie wyboru generacji gadżetu. Tak więc wbudowany odtwarzacz, możliwość podłączenia słuchawek lub sterowania muzyką ze smartfona, kompasu, barometru, co najmniej tuzina ćwiczeń, monitorowanie snu, wbudowany głośnik, GPS i ulepszona autonomia stały się dzisiaj normą na rynku. Jeśli maksimum (średnio na Androida) będzie kosztować 300 USD, to dobre wersje bez niektórych nowoczesnych funkcji (najczęściej odtwarzacz i odbieranie połączeń) będą kosztować około półtora do dwóch razy taniej.

Czy warto oszczędzać? Oszacuj, ile potrzebujesz tych funkcji. Jeśli chcesz trenować pod muzykę i nie nosić przy sobie smartfona lub jeśli jesteś osobą, która stale dzwoni, prawdopodobnie powinieneś za nich dodatkowo zapłacić.

Form Factor

Moim zdaniem ten element jest mniej znaczący niż następny. Ale niestety zwykle producenci elektroniki do noszenia wolą pozostać w tej samej obudowie, a jeśli to naprawdę ma dla ciebie znaczenie, koło na dłoni lub kwadrat, musisz zacząć od tego, a nie od możliwości zegarka.

Zaletą okrągłego jest kształt zbliżony do klasycznego. Modele takie jak Huawei Watch GT i Watch GT 2, Galaxy Watch i Galaxy Watch 2, Honor Watch Magic trudno odróżnić od analogowych. Zwłaszcza jeśli używasz wygaszacza ekranu z analogowym pokrętłem. Takie zegarki mają tylko jedną wadę, ale uwierzcie, że warto dobrze się zastanowić. Spróbuj umieścić tekst w kółku. Czy wygodnie jest czytać? Tak samo. Najlepiej jest pracować z tekstem i powiadomieniami zaimplementowanymi w zegarku Apple Watch - z jednej strony zegarek wykorzystuje przestrzeń ekranu tak efektywnie, jak to możliwe, z drugiej strony nie formuje tekstu na jednym stosie, jak robi to Fitbit.

Zaletą kwadratowego kształtu w czytelności i ilości informacji, które mogą zmieścić się na wyświetlaczu. Dotyczy to również ikon aplikacji (chociaż Samsung w jakiś sposób obraca się wokół okrągłych ekranów, aby menu było wygodne).

Funkcje platformy

Więc dotarliśmy do najważniejszej rzeczy. Do tego, co Twój inteligentny zegarek będzie mógł i kto będzie przechowywać Twoje dane. Moim zdaniem ten element jest nawet ważniejszy niż żywotność baterii. Musisz ją po prostu przyjąć jak jest, więc nie uwzględniłem jej w wybranych aspektach.

Możliwości platformy można podzielić na dwa komponenty - sportowe i inteligentne funkcje w połączeniu ze smartfonem. A przede wszystkim istnieje dodatek w postaci mniej lub bardziej wygodnego interfejsu. Apple ma dziś zrealizowane te funkcje po maksimum, dlatego Watch 5 stał się moim ulubionym. Samsung jest zasadniczo na tym samym poziomie, platforma, podobnie jak sam zegarek, ma pewne zalety w stosunku do Apple. Ale ogólnie nie konkurują ze sobą, ponieważ Apple Watch 5 nie działa ze smartfonem z Androidem, a Galaxy Watch Active 2 (podobnie jak inne modele zegarków tej marki) nawet współpracuje z iOS, ale ich funkcje są tak ograniczone, że nie ma sensu kupować.

Użytkownicy iOS mogą wybrać nieco łatwiej, ponieważ inteligentne zegarki Apple są znacznie droższe od konkurentów, pod względem możliwości są na ogół lepsze, a jeśli użytkownik jest zainteresowany nie tylko kondycją, ale także częściowo smartfonem, wybór zależy tylko od budżetu i różnych generacji zegarków. Jeśli potrzebujesz przede wszystkim fajnego monitora fitness za rozsądną cenę, ale o przyzwoitym wyglądzie, możesz również spojrzeć na Fitbit Versa 2 lub Honor Watch Magic. Ale słabo przedstawiam taki scenariusz w życiu.

Więcej szczegółów na temat tego, czego można oczekiwać od każdej platformy przy maksymalnej prędkości, opisano powyżej w opisie odpowiednich modeli.

I jeszcze jedno. Wszystkie zegarki oprócz Apple Watch mają tryb monitorowania snu. Funkcja Apple Watch jest dostępna za pośrednictwem aplikacji innych firm. Tak więc wszystkie zegarki dają tak różne wyniki, że nie wiem, w który wierzyć. W przypadku monitorów fitness Honor i Xiaomi analiza jest w przybliżeniu podobna. Inteligentne zegarki Honor/Huawei analizują w taki sam sposób, jak trackery tych marek. Ale inteligentne zegarki innych marek mają zupełnie inny obraz. Między sobą trochę bardziej podobne niż z platformą Huawei/Honor, ale wciąż inne. Mam więc duże wątpliwości co do dokładności i, odpowiednio, wartości tej funkcji.