Assassin's Creed Shadows będzie wymagać stałego połączenia z Internetem podczas rozgrywki: wszystko za pośrednictwem Assassin's Creed Infinity - centrum, w którym gracze będą uruchamiać gry z serii

Autor: Vladislav Nuzhnov | 16.05.2024, 14:09
Assassin's Creed Shadows będzie wymagać stałego połączenia z Internetem podczas rozgrywki: wszystko za pośrednictwem Assassin's Creed Infinity - centrum, w którym gracze będą uruchamiać gry z serii

15 maja Ubisoft zaprezentował premierowy zwiastun Assassin's Creed Shadows, długo wyczekiwanej gry osadzonej w feudalnej Japonii. A teraz na temat gry zaczęły pojawiać się nie najprzyjemniejsze "niespodzianki".

Co wiemy

Jeśli nie macie najlepszego połączenia z Internetem i planowaliście kupić płytę, by szybciej pobrać grę (bo oczywiście będzie ona sporo ważyć), to mamy dla Was złe wieści. Gra będzie wymagać połączenia internetowego do pobrania z dysku. Masz więc jeszcze czas, by poprawić swoją prędkość lub po prostu poczekać kilka godzin, aż wszystko się załaduje.

Ale to nie wszystko. Na stronie PS Store gry znajduje się informacja, że gra będzie wymagać stałego połączenia z Internetem. Tak, dobrze przeczytaliście, gra dla jednego gracza będzie wymagała połączenia.

Decyzja ta jest związana z planem wydania Assassin's Creed Infinity, usługi na żywo, za pośrednictwem której gracze będą mogli uruchamiać wszystkie przyszłe gry Assassin's Creed. A teraz Infinity ma zostać wydane razem z Shadows. Jeśli więc chcieliście zagrać w Assassin's Creed Shadows bez internetu, to nie będziecie mogli.

Przypominamy, że po pokazie Assassin's Creed Shadows gracze podzielili się na dwa obozy: zwiastun otrzymał 194 tysiące polubień, ale ponad 215 tysięcy niechęci. Najczęściej gracze narzekają w komentarzach, że Ubisoft otworzył zamówienia przedpremierowe na grę, mimo że firma nie pokazała nawet gameplayu.

Dla tych, którzy nie wiedzą

W Assassin's Creed Shadows gracze poznają historię dwójki bohaterów: samuraja afrykańskiego pochodzenia, Yasuke, oraz dziewczyny shinobi, Naoé.

Historie ich życia nie były ze sobą powiązane, ale zrządzeniem losu bohaterowie zmuszeni są do współpracy w walce z Zakonem Starożytnych, który przejął władzę w Japonii. W czerwcu deweloperzy obiecują zademonstrować pierwszy zwiastun rozgrywki z Assassin's Creed Shadows. Oczywiście nastąpi to na Ubisoft Forward 10 czerwca.

Kiedy się go spodziewać

Assassin's Creed Shadows ukaże się 15 listopada 2024 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series.

Źródło: videogameschronicle

PC