Recenzja torby transformatorowej MixBag

Autor: Pavel Urusov | 18.10.2021, 14:57
Recenzja torby transformatorowej MixBag

Torebka jest jednym z najważniejszych akcesoriów codziennego użytku dla każdej z nas. Mało kto chodzi do pracy z pustymi rękami, najczęściej zabieramy ze sobą tablet, telefon, portfel, dokumenty, notatnik, długopis, chusteczki, słuchawki i inne niezbędne rzeczy, które trzeba w czymś nosić. A dzisiaj porozmawiamy o MixBag, który jest odpowiedni do przenoszenia takich codziennych rzeczy.

Wideo recenzja MixBag

Notatki zza kulis

Torba MixBag jest wykonana z grubego płótna w kolorze piaskowym. Kolor i jakość materiału przypominały mi drogie torby na zdjęcia z National Geographic.

Recenzja torby transformatorowej MixBag-2

Oczywiście, główną cechą torby jest to, że można ją przekształcać. Oznacza to, że torbę można łatwo podzielić na dwie połówki, z których każda może być używana niezależnie w razie potrzeby, a w sumie istnieje ponad dziesięć sposobów jej noszenia. Mnie osobiście najbardziej przypadła do gustu połówka, czyli mała torebka zapinana na klips, którą można nosić na pasku na ramieniu. (Warto jednak zauważyć, że pasek do zestawu jest nieco krótszy i bardziej nadaje się do noszenia torby na pasku - tak, ta opcja jest również możliwa). Obie połówki torby są mniej więcej takie same pod względem pojemności. Każdy z nich jest podzielony na dwie duże wewnętrzne komory, które mogą pomieścić iPada lub inny 10-calowy tablet. Wewnątrz każdej z nich znajduje się duża wewnętrzna kieszeń na zamek oraz wiele małych kieszonek i klapek na drobiazgi takie jak telefon, portfel, długopisy itp. Muszę jednak zaznaczyć, że używam bardzo kompaktowego portfela (w zasadzie etui na karty z klipsem na pieniądze), szczególnie grube portfele i portfele saperki mogą nie zmieścić się w kieszeniach dla nich przeznaczonych.

Recenzja torby transformatorowej MixBag-3
Recenzja torby transformatorowej MixBag-4

W jednej połowie torby znajduje się elastyczny uchwyt na butelkę, który może pomieścić plastikową butelkę o pojemności 0,5 litra. W zewnętrznej, ukrytej kieszeni po drugiej stronie znajduje się mackintosh, który chroni torbę (i jej zawartość) przed żywiołami.

Recenzja torby transformatorowej MixBag-5
Recenzja torby transformatorowej MixBag-6

. Ponadto zewnętrzną kieszeń na jednej połowie torby można podzielić na pół za pomocą wewnętrznej klapy, a w powstałej w ten sposób półprywatnej przegródce można trzymać klucze, zabezpieczając je zintegrowanym karabińczykiem na elastycznym pasku. Taka konfiguracja pozwala na otwarcie drzwi bez konieczności wypinania kluczy z karabinka. Twórcy torby proponują kilka sposobów jej noszenia. Na przykład, mniejsza połowa, ta bez klapy, może być noszona na pasku w pozycji poziomej lub pionowej.

Recenzja torby transformatorowej MixBag-7

Torba może być również noszona na ramieniu. Niestety, nie udało mi się go zademonstrować na sobie - dla mnie (przy wzroście prawie 2m) pasek był szczerze mówiąc za krótki - posłużę się więc ilustracją z oficjalnej strony.

Recenzja torby transformatorowej MixBag-8

Złożoną torbę najlepiej nosić na ramieniu, przewieszoną przez nie. Wygląda to nietypowo, ale w rzeczywistości szeroki pasek na ramię zapewnia doskonały komfort, torba nie uciska ani pleców, ani ramion.

Recenzja torby transformatorowej MixBag-9
Recenzja torby transformatorowej MixBag-10

Na oficjalnej stronie producenta można zobaczyć zdjęcia męskiego motocyklisty (twórcy torby, Alexa Korovina), który nosi torbę w ten sposób. A dokładniej - nosi go przy sobie. Przy okazji, do torby dołączona jest płyta z filmami z jego podróży. Spójrz, to jest wystarczająco interesujące. Niestety nie mam roweru, ale wypróbowałam go z MixBagiem na rowerze - naprawdę wygodny i nie ma obawy, że torba zaraz odleci.

W skrócie

MixBag to ciekawa i nietypowa torba. Mi osobiście niestety nie odpowiada (noszę ze sobą laptopa), ale dla tych, których największym gadżetem jest tablet, MixBag powinien się przydać. Do niewątpliwych plusów MixBag należy możliwość transformacji (w efekcie kupujesz dwie torby różnej wielkości zamiast jednej) oraz wygodna organizacja kieszeni: czuć, że twórcy włożyli w tę codzienną rzecz sporo przemyśleń. Moim zdaniem torba może służyć nie tylko do codziennego noszenia w mieście, ale nawet na krótkie wypady w plener, gdyż pozwala na zabranie ze sobą kompaktowego aparatu, butelki wody (lub małego termosu) i innych niezbędnych rzeczy. 4 powody, dla których warto kupić MixBag:

  • możliwość transformacji (2 torby w jednej);
  • wszechstronność dzięki kompaktowym rozmiarom;
  • zaskakująco wygodna do noszenia na ramieniu;
  • ochrona przeciwdeszczowa w zestawie.

1 powód, dla którego nie warto kupować MixBag:

  • niedogodności związane z tradycyjnym noszeniem torby na ramieniu.

Kup MixBag z markowego sklepu internetowego .