"Doctor Who" powraca w triumfie po raz pierwszy od ponad dekady: nowy sezon z Nkuti Gatwą otrzymuje 100% na Rotten Tomatoes

Autor: Tetiana Honcharenko | 07.05.2024, 18:23
"Doctor Who" powraca w triumfie po raz pierwszy od ponad dekady: nowy sezon z Nkuti Gatwą otrzymuje 100% na Rotten Tomatoes

Nowy sezon Doctor Who, opisywany jako pierwszy sezon w nowym cyklu pod wodzą powracającego showrunnera Russella T. Daviesa, radykalnie zmienił losy serii, zapewniając pierwszy doskonały sezon na Rotten Tomatoes od dekady.

Co wiemy

Sezon z Ncuti Gatwą w roli głównej otrzymał najwyższą ocenę krytyków na Rotten Tomatoes.

Ostatni raz, gdy projekt Doctor Who rozpoczął się ze 100% oceną krytyków, miał miejsce w siódmym sezonie, kiedy Matt Smith grał rolę Doktora. Po odejściu Smitha serial stanął w obliczu kryzysu, cięć budżetowych i wyprodukował kilka odcinków, które nie spełniały wysokich standardów poprzednich sezonów.

Ale sądząc po krytykach, nowy sezon ożywia dawną moc serialu i zbiera entuzjastyczne recenzje. Jest szczególnie chwalony za wybór Gatvy do głównej roli, jego niezwykłą energię i powrót Davisa jako showrunnera.

Zauważono, że Gatwa zaimponował krytykom swoją ekstrawagancką charyzmą i "ekspresyjnym" wyglądem, nadając roli dynamiczny charakter.

Aramide Tinubu z Variety zauważa:

"To właśnie gwiazdorski debiut Gatwy wznosi sezon na nowy poziom. Z jego jasnym uśmiechem i kolorowymi kostiumami, w pełni zanurza się w roli, nadając sezonowi dynamikę, która sprawia, że oglądanie go jest ekscytujące".

Pozostałe recenzje są mniej więcej w tym samym duchu.

Kiedy się spodziewać

"Doctor Who" zadebiutuje na Disney+ w USA 10 maja, a na BBC 11 maja.

Źródło: MovieWeb