Samsung zostaje wybrany do Komitetu Nadzoru Technicznego projektu O-RAN Open Source – Samsung Global Newsroom

Autor: Michael Korgs | 25.04.2022, 07:21
Samsung zostaje wybrany do Komitetu Nadzoru Technicznego projektu O-RAN Open Source – Samsung Global Newsroom

Podczas niedawnego spotkania online firma Samsung Electronics została oficjalnym członkiem Komisji Nadzoru Technicznego ds. projektu open source O-RAN. Jest to najwyższy organ decyzyjny w społeczności O-RAN Software Community.

W okresie kadencji, która rozpoczyna się w kwietniu tego roku i trwa do 2023 roku, Samsung ma odegrać kluczową rolę w podejmowaniu decyzji przez TOC projektu open source O-RAN.

Aktywny udział w przyszłości technologii telekomunikacyjnych

Udział Samsunga w O-RAN Alliance pozwolił mu rozszerzyć swoją obecność w Open RAN. Ta domena jest obecnie bardzo poszukiwana ze względu na jej potencjał jako technologii radiowej sieci dostępowej nowej generacji (RAN). Firma przez ostatnie dwa lata nieprzerwanie rozwijała kod open source dla inteligentnych kontrolerów RAN (RIC).

Dzięki tej pionierskiej pracy Samsung został wybrany na oficjalnego członka TOC, najwyższego organu głosującego w O-RAN SC, wraz z 11 innymi firmami. JinGuk Jeong, wiceprezes i szef zespołu zaawansowanych rozwiązań w Samsung Researchh1Centrum Badań nad Zaawansowaną Komunikacją rozpoczęło swoją kadencję jako przedstawiciel firmy w TOC po złożeniu oferty członkostwa.

^ JinGuk Jeong, wiceprezes i szef zespołu zaawansowanych rozwiązań w Centrum Badań nad Zaawansowaną Komunikacją firmy Samsung Research

Wyznaczanie standardów dla globalnych specyfikacji i oprogramowania typu open source

O-RAN SC TOC ma dwanaście miejsc, w skład których wchodzi sześciu globalnych operatorów telekomunikacyjnych — AT&T, China Mobile, Deutsche Telekom, Orange, NTT Docomo i TIM — oraz 6 dostawców sprzętu i komponentów telekomunikacyjnych — Samsung Electronics, Ericsson, Nokia, Windriver, Radisys i Viavi.

O-RAN SC jest sponsorowany przez O-RAN Alliance, które publikuje specyfikacje oraz opracowuje i wydaje oprogramowanie kompatybilne ze specyfikacjami jako open source. Jako członek TOC, Samsung ma odegrać rolę w ostatecznym zatwierdzeniu wydawanego co dwa lata kodu open source, ustanowieniu planu rozwoju oraz w podejmowaniu decyzji niezbędnych do zapewnienia zgodności z sojuszem O-RAN.

Samsung zamierza wykorzystać członkostwo w TOC jako platformę przywództwa typu open source do badań nad sieciową sztuczną inteligencją i ML. Pozwoli to na rozszerzenie zasięgu w branżach pokrewnych.

1 Zaawansowane centrum badawczo-rozwojowe Samsung Electronics, które kieruje rozwojem przyszłych technologii dla działu Device eXperience

Źródło: news.samsung.com