Najlepsze geny zapomnianych bogów designu: recenzja Motoroli Razr 40 Ultra

Autor: Aleksander Czub | 08.09.2023, 13:05

Smartfony ze składanymi ekranami stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Póki co jednak ich cena wciąż jest dość wysoka, a takie modele mają raczej charakter wizerunkowy. Motorola Razr 40 Ultra jest właśnie takim smartfonem. Wygląda i sprawia wrażenie bardzo ładnego i drogiego w użytkowaniu. I ma szereg niezaprzeczalnych atutów nie tylko w porównaniu z poprzednią generacją, ale także z konkurencją. Na przykład wewnętrzny ekran jest doskonałej jakości i ma bardzo wysoką jasność. Ale bardziej interesującą cechą jest ekran zewnętrzny, który nie tylko ma dużą przekątną i doskonałą jakość obrazu, ale także obsługuje pełną obsługę prawie wszystkich aplikacji dostępnych w Google Play. Jest to bardzo wygodne i w wielu przypadkach eliminuje konieczność otwierania smartfona w podróży. Ponadto warto wspomnieć, że ten współczynnik kształtu zapewnia pewne bonusy podczas korzystania z aparatu: fotografowanie bez statywu i selfie bez użycia rąk. Kontynuując temat aparatu, główny moduł robi świetne zdjęcia w zdecydowanej większości sytuacji. Wewnątrz sprzęt nie jest flagowy, ale bardzo wydajny, a prawie czysty Android działa bardzo szybko i płynnie. Ale smartfon ma też kilka niezbyt przyjemnych cech. Po pierwsze, znacznie się nagrzewa i dławi pod obciążeniem. Po drugie, na ekranie wciąż widać zagniecenia. Głównym i najbardziej oczywistym konkurentem jest Samsung Galaxy Flip5. Jest już w redakcji gg i wkrótce pojawi się jego recenzja. Jest nieco droższy, ale ma mocniejszy procesor i pełną ochronę przed wodą IPX8, podczas gdy Motorola Razr 40 Ultra ma tylko ochronę przed zachlapaniem IP52. Po stronie Motoroli ma większy i bardziej funkcjonalny wyświetlacz zewnętrzny, a także ciekawszy i przyjemniejszy design.

5 powodów, dla których warto kupić Motorola Razr 40 Ultra:

  • doskonały składany ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 165 Hz;
  • duży i funkcjonalny ekran pomocniczy z obsługą większości aplikacji;
  • ładny design i materiały;
  • wysokiej jakości aparat główny;
  • prawie czysty Android 13, który działa idealnie.

2 powody, dla których nie warto kupować Motoroli Razr 40 Ultra:

  • Znaczne przegrzewanie się i kłusowanie przy długotrwałym maksymalnym obciążeniu;
  • zagniecenie ekranu nadal występuje.

Szybkie przejście:

  1. Co jest w zestawie?
  2. Jak wygląda Motorola Razr 40 Ultra?
  3. Czy Motorola Razr 40 Ultra jest wygodna w użyciu?
  4. Jak dobre są wyświetlacze?
  5. Jakie są metody odblokowywania?
  6. A co z wydajnością, pamięcią, dźwiękiem i żywotnością baterii?
  7. Jak przyjazny dla użytkownika jest interfejs?
  8. Jak dobre są kamery?
  9. W dolnej linii

Co jest w pudełku?

Motorola Razr 40 Ultra jest zapakowana w czarne pudełko z logo Motorola i nazwą modelu. Motorola pakuje wszystkie swoje smartfony bardzo dobrze, w przeciwieństwie do niektórych producentów. Oprócz samego smartfona, opakowanie zawiera zasilacz 33W, kabel USB Type-C, dwuczęściowy ochronny bumper, narzędzie do tacki na kartę SIM i dokumentację. Zderzak ochronny wykonany jest z przezroczystego błyszczącego plastiku. Nieco psuje wygląd smartfona, ale spełnia swoją funkcję.

Jak wygląda Motorola Razr 40 Ultra?

Pierwsze dwa modele nowej Razr z elastycznymi ekranami miały w swojej konstrukcji pewne cechy legendarnych klapek Razr. W tym zarys korpusu i masywny podbródek. Począwszy od zeszłorocznego modelu, firma postanowiła skupić się na praktycznej stronie zagadnienia. Motorola Razr 40 Ultra jest bardziej podobna do innych nowoczesnych klapek. Stał się mniej wyjątkowy, ale bardziej praktyczny. Ekrany stały się większe, zwłaszcza ten zewnętrzny. Jest największy wśród modeli w tej obudowie i ma przekątną 3,6 cala. Ale wrócimy do tego bardziej szczegółowo później. Ogólnie rzecz biorąc, projekt jest już znany. Po złożeniu jest to mały, dość gruby kwadrat, który można wygodnie nosić w prawie każdej kieszeni. Po rozłożeniu jest to bardziej typowy smartfon z Androidem z dużym, wydłużonym wyświetlaczem. Przednia kamera tradycyjnie znajduje się w małym okrągłym otworze, a głośnik słuchawki nad ekranem. Sam ekran jest lekko zagłębiony. Ramki wokół obwodu są nieco szersze niż w klasycznych nowoczesnych smartfonach. Ale jest to dość typowe dla klapek z elastycznymi wyświetlaczami. W miejscu, w którym ekran jest wygięty, znajduje się zagięcie. Chociaż nie jest to bardzo zauważalne i prawie niezauważalne, jeśli na ekranie nie ma odblasków.

Rama smartfona wykonana jest z aluminium serii 7000. Jest błyszcząca i ma opływowy kształt. Wokół obwodu znajdują się małe plastikowe wstawki, aby anteny działały prawidłowo. Pomiędzy połówkami nie ma szczeliny, ściśle do siebie przylegają. Po prawej stronie smartfona znajduje się duży przycisk zasilania z wbudowanym skanerem linii papilarnych, dwa oddzielne przyciski głośności i jeden z dodatkowych mikrofonów. Przyciski są umieszczone nieco wyżej niż byśmy chcieli dla maksymalnej wygody. Ale jest to niezbędny środek dla tej obudowy.

Po przeciwnej stronie znajduje się tylko tacka na kartę SIM.

Może przyjąć jedną kartę SIM, a także obsługuje eSIM.

Na górze znajduje się kolejny dodatkowy mikrofon. Na dole znajduje się zewnętrzny głośnik, złącze Type-C i mikrofon słuchawki.

Osłona zawiasu jest również czarna bez żadnych dodatkowych elementów. Sam zawias jest wykonany ze stali nierdzewnej.

Obie połówki są chronione przez Gorilla Glass Victus, ale są wykończone w zupełnie inny sposób. Dolna część ma bardzo ładną matową fakturę i ciekawie mieni się w słońcu. Pośrodku znajduje się logo Motoroli, a poniżej stylizowany napis Razr.

Górna część jest całkowicie błyszcząca i ma efekt lustra, bardziej niż zwykłe szkło ochronne. Wydaje się, że jest to również cecha konstrukcyjna. Jest to zarówno dobre, jak i złe. Zewnętrzny ekran OLED bardzo dobrze pasuje do płaszczyzny pokrywy, a przy użyciu czarnego tła granice wyświetlacza nie są widoczne. Jednak, podobnie jak wszystkie błyszczące powierzchnie, pokrywa bardzo aktywnie zbiera odciski palców. Podwójny aparat jest zintegrowany z zewnętrznym ekranem, a obiektywy wystają nieco ponad powierzchnię. Lampa błyskowa również znajduje się w otworze w ekranie, ale jest prawie niewidoczna.

Jedyną rzeczą, która była trochę irytująca podczas pierwszych dni użytkowania, było to, że smartfon nie otwiera się całkowicie. Nie 180°, ale może 178° lub 179°. Nie jest to błąd, ale cecha. Być może dla większej trwałości zawiasu. Ale mój wewnętrzny perfekcjonista zawsze chciał otworzyć smartfon w pełni do 180°.

Motorola Razr 40 Ultra wygląda i sprawia wrażenie bardzo fajnego i drogiego. Korzystanie z niego to czysta przyjemność. Pomimo składanej konstrukcji, wydaje się niezawodny. Jest fajny mechanizm automatycznego składania, a także możliwość zablokowania go w pozycji półotwartej. Nie ma pełnej ochrony przed kurzem i wodą. Jest tylko powłoka odporna na wilgoć, klasa ochrony IP52.

Czy Motorola Razr 40 Ultra jest wygodna w użyciu?

Zacznijmy od podstaw. Jak wygodne jest rozkładanie Motoroli Razr 40 Ultra? Tak samo, jak inne współczesne składane smartfony. Wciąż nie udało mi się nauczyć, jak rozłożyć go jedną ręką. W każdym razie tak, aby nie trzeba było naciskać kciukiem wewnętrznego wyświetlacza. A naprawdę nie chcę tego robić, żeby go nie uszkodzić. W ustawieniach jest opcja automatycznego odbierania połączeń po rozłożeniu smartfona, co jest dość logiczne i wygodne. Jedną z zalet tego kształtu jest możliwość robienia zdjęć i filmów w pozycji częściowo złożonej. Po pierwsze, eliminuje to potrzebę stosowania dodatkowego statywu lub innego mocowania. Można też zrobić selfie bez konieczności trzymania smartfona. Aby to zrobić, wystarczy podnieść dłoń, a następnie rozpocznie się odliczanie do zdjęcia. Ponadto wygodne może być kręcenie filmów, trzymając smartfon jako aparat w pozycji złożonej na pół.

Mówiąc o innych przypadkach użycia, można nie trzymać smartfona, ale położyć go na stole i przewijać jakość kanału informacyjnego lub mediów społecznościowych. Lub czytać książkę w podobnej pozycji. Jednak do takich zastosowań ciekawiej wyglądają smartfony z elastycznymi ekranami, które po rozłożeniu zamieniają się w coś podobnego do tabletu. Biorąc pod uwagę rozmiar wewnętrznego wyświetlacza Motoroli Razr 40 Ultra, nadal wygodniej jest używać go do surfowania po Internecie, komunikatorów, gier i nie tylko w formacie zwykłego smartfona.

Przejdźmy teraz do wyświetlacza zewnętrznego. Jest znacznie bardziej interesujący dzięki dużej przekątnej 3,6 cala. Ekran zewnętrzny ma do 8 pulpitów (a raczej widżetów) z własnym przeznaczeniem. Kontakty, pogoda, lista aplikacji, odtwarzacz muzyki (niestety natywny widżet jest tylko dla Spotify, chociaż inne odtwarzacze działają dobrze), kalendarz itp.

W ustawieniach można zmienić kolejność, włączyć lub wyłączyć dowolny z nich. Górna kurtyna działa jak zwykle.

Zdecydowana większość standardowych aplikacji działa na zewnętrznym ekranie Razr 40 Ultra. W ustawieniach można wybrać wszystkie niezbędne aplikacje, które będą uruchamiane na ekranie zewnętrznym po zamknięciu smartfona. Na ekranie pojawi się powiadomienie z propozycją kontynuowania pracy. W ten sposób działa wszystko, w tym komunikatory, mapy, odtwarzacze Google Wallet (tak, można płacić bez otwierania smartfona), a nawet niektóre gry. Z zewnętrznego ekranu można w pełni odpowiadać na wiadomości. Ale jest tu pewien niuans. Działa to tylko ze standardową klawiaturą Gboard. SwiftKey niestety odmówił pracy. Na zewnętrznym wyświetlaczu można również wybrać tapety, motywy i wszystko inne.

To całkiem logiczne, że w niektórych aplikacjach kamera może zakrywać niektóre elementy sterujące. Motorola zapewniła na to proste i logiczne rozwiązanie. Długie naciśnięcie dolnej krawędzi aplikacji powoduje jej zwinięcie do mniejszego rozmiaru. Można ją rozwinąć z powrotem w ten sam sposób:

Istnieje wiele różnych projektów ekranu głównego. Motorola postanowiła nie ograniczać się do tych użytecznych i funkcjonalnych i dodała wariant ze swego rodzaju maskotką w postaci animowanego stworka przypominającego kota.

W zależności od pory dnia animacje zmieniają się:

Zastosowanie dużego zewnętrznego wyświetlacza w Motoroli Razr 40 Ultra jest w pełni uzasadnione i zrealizowane bardzo wygodnie. Wiele czynności można wykonać bez otwierania smartfona, co jest wygodne, zwłaszcza w podróży.

Jak dobre są wyświetlacze?

Zewnętrzny wyświetlacz Motoroli Razr 40 Ultra ma przekątną 3,6 cala, rozdzielczość 1056x1066 i gęstość pikseli 413 ppi. Motorola postanowiła nie skąpić również na zewnętrznym wyświetlaczu: wykorzystuje matrycę AMOLED zdolną do reprodukcji miliarda odcieni, obsługuje HDR10+, ma częstotliwość odświeżania 144 Hz i szczytową jasność 1100 cd/m². Ekran jest naprawdę wysokiej jakości i jasny, nie blaknie w letnim słońcu, a obraz pozostaje wyraźny.

Wewnętrzny elastyczny wyświetlacz LTPO AMOLED ma przekątną 6,9 cala i rozdzielczość 2640x1080 (gęstość pikseli 413 ppi). Obiecuje również miliard odcieni, 120% pokrycia gamy kolorów DCI-P3. Częstotliwość odświeżania do 165 Hz (tryby 60 i 165 Hz), częstotliwość odczytu matrycy 240 Hz w trybie standardowym i 360 Hz w trybie gamingowym. Jest też wsparcie dla HDR10+, szczytowa jasność cd/m². Ustawienia są niemal standardowe: jasność, ciemne i jasne motywy, skala interfejsu i tekstu, wybór częstotliwości odświeżania, tryb nocny, dwa tryby wyświetlania kolorów z regulacją temperatury barwowej i zapobieganie migotaniu (DC Dimming).

Wyświetlacz naprawdę reprodukuje niezwykle bogaty i żywy obraz w trybie jasnym. Kąty widzenia są maksymalne, a margines jasności jest wystarczający do komfortowego użytkowania w każdych warunkach. Ogólnie rzecz biorąc, jest tylko jedna skarga: obecność zagniecenia na środku. Owszem, jest niewielka i ledwo zauważalna, ale jest i można ją wyczuć palcem. W trybie Bright maksymalna jasność wynosi 490,48 cd/m2. Gama kolorów jest naprawdę imponująca. Jest nie tylko znacznie szersza niż standardowa sRGB. Jest też nieco szersza niż w zdecydowanej większości testowanych przez nas smartfonów. Ale dokładność kolorów nie jest idealna: obraz jest nieco zimny z powodu niewielkiego nadmiaru niebieskiego i braku czerwonego. Temperaturę barwową można jednak regulować w ustawieniach.

W trybie Naturalnym gama kolorów jest zbliżona do sRGB, a wyświetlane kolory są dokładniejsze. Jasność jest nieco niższa: 452.247 cd/m2.

Porównanie z innymi modelami:

Nazwa smartfona Jasność białego pola,
cd/m2
Jasność czarnego pola,
cd/m2
Kontrast
Motorola Razr 40 Ultra 490.48 0
Samsung Galaxy Flip4 681.478 0
Samsung Galaxy Fold4 479.32 0
Xiaomi 11T Pro 493.872 0
ASUS ROG Phone 5 482.347 0
Samsung Galaxy S21+ 437.906 0
Sony Xperia 1 394.97 0
Huawei P30 Pro 447.247 0
Samsung Galaxy S10 378.72 0

Jakie są metody odblokowywania?

Metody odblokowywania są dość standardowe. Skaner linii papilarnych jest wbudowany w boczny przycisk zasilania. Działa dokładnie i bardzo szybko. Ale, jak wspomniano wcześniej, znajduje się nieco wyżej niż byśmy chcieli. Jest to jednak cecha charakterystyczna obudowy. Istnieje również system rozpoznawania twarzy. W tym przypadku działa zarówno z kamerami wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Działa całkiem normalnie: szybko w dobrym świetle. W ciemności bardziej wskazane jest korzystanie ze skanera.

A co z wydajnością, pamięcią, dźwiękiem i czasem pracy na baterii?

Motorola Razr 40 Ultra ma flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, który nie jest już najnowocześniejszy, ale bardzo wydajny. Jest on produkowany w procesie 4 nm, zawiera jeden wysokowydajny rdzeń ARM Cortex-X2 o częstotliwości do 3,19 GHz, trzy rdzenie Cortex-A710 o częstotliwości 2,75 GHz, blok czterech energooszczędnych rdzeni Cortex-A510 o częstotliwości 1,8 GHz oraz akcelerator graficzny Adreno 730. Do dyspozycji jest 8 GB pamięci RAM LPDDR5. Pamięć wewnętrzna: 256 GB UFS 3.1. Smartfon wykazuje wysokie (choć już nie topowe) wyniki w testach syntetycznych. Wydajność jest wystarczająca do wygodnej pracy i nowoczesnych gier. I wystarczy na kilka następnych lat.

Ale chłodzenie nie jest tak dobre. Podobnie jak w przypadku zdecydowanej większości nowoczesnych smartfonów z klapką. Kształt obudowy nie pozwala na dobry system chłodzenia, a gęsty układ wewnątrz nie przyczynia się do dobrego odprowadzania ciepła. Smartfon niemal natychmiast zaczyna się dławić przy maksymalnym obciążeniu, a wydajność może spaść do około 50%, co nie jest zbyt dobre. Obudowa również znacznie się nagrzewa. Chociaż w codziennym użytkowaniu nagrzewanie obserwuje się dopiero po 10-15 minutach w niektórych nowoczesnych grach.

Podobnie jak inne smartfony firmy, Motorola Razr 40 Ultra ma autorską aplikację do gier. Ma ustawienia wydajności, wycisza powiadomienia podczas gry, blokuje poziom jasności, robi zrzuty ekranu i wiele więcej. Wszystkie nowoczesne gry działają dobrze na smartfonie. Call of Duty Mobile i XCOM 2 nie miały problemów na maksymalnych ustawieniach, a smartfon prawie się nie nagrzewał. Diablo Immortal również wizualnie działa przy stabilnych (lub względnie stabilnych) 60 FPS, ale po około 10 minutach gry obudowa znacznie się nagrzewała.

Motorola Razr 40 Ultra jest wyposażona w trójzakresowy moduł Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.3 LE (z obsługą kodeków SBC, AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive, LDAC) oraz NFC do płatności zbliżeniowych. Obsługa globalnych systemów pozycjonowania: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, LTEPP, SUPL. Smartfon odtwarza dźwięk stereo za pomocą głośników głównych i słuchawkowych oraz obsługuje wirtualny dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Ustawienia mają presety dla różnych scenariuszy (filmy, gry, muzyka itp.), a także korektor. Smartfon brzmi dość głośno, ale jest niewiele niskich częstotliwości.

Ze względu na cechy konstrukcyjne, duże baterie nie mogą być umieszczane w składanych smartfonach. Motorola Razr 40 Ultra nie jest wyjątkiem: pojemność baterii wynosi 3800 mAh. Oczywiście nie należy spodziewać się rekordowego czasu pracy na baterii. W trybie codziennym (przeglądarka, komunikatory, poczta, portale społecznościowe, trochę zdjęć i ok. 1,5 g muzyki przez Bluetooth) smartfon działa do późnych godzin wieczornych. Jeśli dodamy do tego gry, to trzeba będzie go ładować po 18-19 godzinach. Smartfon obsługuje szybkie ładowanie TurboPower 30 W i ładowanie bezprzewodowe 5 W. Pełne ładowanie z dołączonego zasilacza trwa około 1,5 godziny, a w ciągu pierwszych 30 minut smartfon ładuje się do nieco poniżej 50%.

Jak przyjazny dla użytkownika jest interfejs?

Podobnie jak wszystkie obecne smartfony Motorola, Razr 40 Ultra działa na prawie czystym Androidzie 13. System jest dobrze zoptymalizowany, działa bardzo szybko i nie było żadnych problemów, glitchy czy innych nieprzyjemnych momentów podczas użytkowania. Interfejs jest standardowy: pulpity, widżety, kurtyna z dużymi przełącznikami, osobne menu ze wszystkimi aplikacjami. Istnieją ustawienia siatki, tapety, kolorów, motywów i czcionek.

Istnieją opcje przycisków i gestów do nawigacji po systemie. Istnieją dodatkowe gesty do aktywacji lub dezaktywacji ekranu, sterowania jedną ręką, podziału ekranu i paska bocznego z zestawem najczęściej używanych aplikacji.

Menedżer aplikacji jest prawie standardowy, w postaci poziomej karuzeli kart. Jest tryb dzielenia ekranu, który pozwala uruchamiać aplikacje w oknie i minimalizować je do ikony. Jedyne, co nie jest zbyt wygodne (podobnie jest w Motorola Edge 40 Pro ). Przycisk na dole menadżera aplikacji odpowiada za zrobienie zrzutu ekranu, a nie za zamknięcie wszystkiego co jest uruchomione.

Wszystkie dodatkowe gesty i funkcje zebrane są w jednej osobnej aplikacji Moto:

Smartfon obsługuje tryb Ready For desktop. Można go podłączyć do zewnętrznego monitora lub telewizora. Dostępny jest tryb z pulpitem podobnym do systemu Windows oraz tryb rozrywkowy z telewizją (usługi wideo online), grą, czatem wideo (przy użyciu smartfona jako kamery internetowej) i odbiciem lustrzanym obrazu smartfona. Można podłączyć klawiaturę, mysz lub gamepad przez Bluetooth, a także używać ekranu smartfona jako touchpada.

A dla fanów legendarnej Razr jest odpowiedni tryb z imitacją przycisków, oryginalnym ekranem, interfejsem i dźwiękami:

Jak dobre są kamery?

Główna kamera Motoroli Razr 40 Ultra składa się z dwóch modułów. Główny ma 12 megapikseli z przysłoną f/1.5, 1/2.55", rozmiar piksela 1.4µm. Posiada autofokus z detekcją fazy i stabilizację optyczną. Drugi moduł jest ultraszerokokątny. Ma rozdzielczość 13 MP, przysłonę f/2.2, 1/3" i rozmiar piksela 1,12 µm. Kąt widzenia wynosi 108˚ i posiada autofokus. Ten aparat jest również używany do makrofotografii. Smartfon może nagrywać wideo w rozdzielczości 4K, 60 FPS. Przedni aparat ma 32 MP, f/2.4, 0.7µm.

Aplikacja aparatu jest intuicyjna i przejrzysta. Znajduje się w niej znana karuzela trybów, osobna sekcja z dodatkowymi trybami (w tym profesjonalnymi) oraz wszystkie podstawowe ustawienia na ekranie (lampa błyskowa, proporcje, HDR). Rozwijane menu zawiera wszystko inne, w tym liczbę klatek na sekundę i rozdzielczość wideo.

Główny aparat robi dobre zdjęcia zarówno w dzień, jak iw nocy. Dobra szczegółowość, bogate i dość naturalne kolory w większości przypadków. Dopiero wieczorem pojawia się nieco żółtawe zabarwienie, typowe dla fotografii nocnej.

Ultraszerokokątny aparat może robić dobre zdjęcia przy wystarczającym oświetleniu. W nocy szczegółowość spada bardzo zauważalnie, pojawia się dużo szumów, a zdjęcia stają się rozmazane:

Aparat ultraszerokokątny z autofokusem odpowiada za zdjęcia makro. Zdjęcia są dobre:

Motorola Razr 40 Ultra dobrze nagrywa wideo. Bardzo dobra szczegółowość i elektroniczna stabilizacja. wideo 4K 60 FPS:

Podsumowując: cztery rzeczy, które musisz wiedzieć o Motoroli Razr 40 Ultra.

  • Motorola Razr 40 Ultra ma wewnętrzny składany ekran o częstotliwości odświeżania 165 Hz...
  • Zewnętrzny dodatkowy ekran obsługuje zdecydowaną większość aplikacji.
  • Działa na prawie czystym Androidzie 13.
  • Zagniecenie na ekranie nadal istnieje.
Specyfikacja Motorola Razr 40 Ultra
Główny wyświetlacz Składany LTPO AMOLED, 6,9 cala, 2640x1080, 413 ppi, HDR10+, 10-bitowy kolor, 120% gamy kolorów DCI-P3, częstotliwość odświeżania 165 Hz, częstotliwość czujnika: 240 Hz/360 Hz (w trybie gry), jasność szczytowa: 1400 cd/m²
Wyświetlacz zewnętrzny AMOLED, 3,6", 1066 x 1056, 413 ppi, HDR10+, 10-bitowy kolor, 100% gamy kolorów DCI-P3, częstotliwość odświeżania 144 Hz, częstotliwość czujnika: 120 Hz/360 Hz (w trybie gry), szczytowa jasność: 1100 cd/m², Gorilla Glass Victus
Korpus Rozłożony: 170.8x74x7 mm; złożony: 88.4x74x15,1 mm, waga: 188 g
Procesor 64-bitowy ośmiordzeniowy 4nm Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1: 1x3,19 GHz Cortex-X2 + 3x2,75 GHz Cortex-A710 + 4x1.80 GHz Cortex-A510, grafika Adreno 730
Pamięć RAM 8 GB LPDDR5
Pamięć flash 256 GB UFS 3.1
Aparat

Aparat główny: 12 MP, f/1.5, 1/2.55", rozmiar piksela 1.4µm, PDAF, OIS; ultraszerokokątny: 13 MP, f/2.2, 1/3", rozmiar piksela 1.12µm, 108°, autofocus; aparat przedni: 32 MP f/2.4

Technologie bezprzewodowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e (tri-band), Bluetooth 5.3 LE, NFC
GPS GPS, A-GPS, LTEPP, SUPL, GLONASS, Galileo, Beidou
Bateria 3800 mAh, niewymienna, szybkie ładowanie 30W, ładowanie bezprzewodowe 5 W
System operacyjny Android 13
Karta SIM NanoSIM
Dodatkowe Stopień ochrony IP52, skaner linii papilarnych w przycisku zasilania

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej: